Vitaminy a minerály pro psy na srst

Kvalita srsti psa je jedním z ukazatelů jeho dobré kondice. Kvalitní granule obsahují vyvážený poměr vitaminů a minerálních látek, které by měly podporovat nejen kvalitu srsti. V období výměny srsti, nebo pokud se psem např. jezdíme na výstavy, je potřeba vitaminy a minerály na srst ještě doplnit. Vitaminy na srst jsou nejčastěji k dostání v sir...

Kvalita srsti psa je jedním z ukazatelů jeho dobré kondice. Kvalitní granule obsahují vyvážený poměr vitaminů a minerálních látek, které by měly podporovat nejen kvalitu srsti. V období výměny srsti, nebo pokud se psem např. jezdíme na výstavy, je potřeba vitaminy a minerály na srst ještě doplnit. Vitaminy na srst jsou nejčastěji k dostání v sirupu nebo oleji, což je pro psa nejpřijatelnější varianta. Olej je velmi dobře přijímán v krmné dávce běžné potravy. Vitaminy můžeme psům dodávat i ve formě kapslí, tabletek nebo prášku. Nejúčinnější látkou na zlepšení kvality srsti a léčbu srsti a kůže ve špatné kvalitě jsou mastné kyseliny. Vitaminy můžeme do srsti a kůže psa dodávat i pomocí speciálních vitaminových šamponů.

Vitaminy C pro psy

Vitamin C se psům dává ve stejných případech, které známe u lidí, a to především v době nemoci a při oslabení organismu. Důležité je podávat vitamin C při růstových problémech, ze kterých mohou vznikat pohybové problémy. Vitamin C má v tomto případě nezastupitelnou funkci při vstřebávání vápníku. Pravidelné podávání vitaminu C psům je ale sporné.

Vitamin E pro psy

Vitamin E má pro psy více významů. V kombinaci se selenem má velký význam pro správnou funkci reprodukčních orgánů a mléčné žlázy. Vitamin E se selenem podporuje správnou tvorbu svalové hmoty a omezuje degenerativní procesy v těle zvířete. Vitamin E sám o sobě má vliv na správnou obranyschopnost organismu psa a má antioxidační účinky.

Zobrazit

Vitaminy a minerály pro psy na srst Počet produktů: 23

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 23 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 23 položek

Follow us on Facebook