Zářivky, žárovky

Je velice důležité dbát na podíl UVB u plazů. U většiny plazů se UVB záření podílí na tvorbě vitamínů D3, díky kterému mohou terarijní zvířata zužitkovat vápník. UVB záření neprochází přes sklo (95% záření je zachyceno). Úsporné žárovky Repti UVB 5.0, Repti UVB 10.0 a Repti 15.0 mají dostatek UVB záření pro většinu terarijních zvířat, ale neposk...

Je velice důležité dbát na podíl UVB u plazů. U většiny plazů se UVB záření podílí na tvorbě vitamínů D3, díky kterému mohou terarijní zvířata zužitkovat vápník. UVB záření neprochází přes sklo (95% záření je zachyceno). Úsporné žárovky Repti UVB 5.0, Repti UVB 10.0 a Repti 15.0 mají dostatek UVB záření pro většinu terarijních zvířat, ale neposkytují dostatek tepla. Proto se vyžaduje použití samostatného tepelného zdroje.

Zobrazit

Zářivky, žárovky Počet produktů: 98

Podkategorie

 • Zářivky

  Terariní zářivky Repti UVB 5.0 a 10.0 mají dostatek UVB záření pro většinu terarijních zvířat, ale neposkytují dostatek tepla. Proto se vyžaduje použití samostatného tepelného zdroje.

 • Žárovky klasické

  Terarijní žárovky vyzařují teplo do okolí celého terária. Většina žárovek slouží jako zdroj tepla, ne jako zdroj UVB (pokud není výslovně uvedeno). Je důležité si nepoplést UVA(které má vliv na vitalitu a aktivitu zvířat) a UVB(stimuluje sluneční svit, vytváří vitamín D3, díky kterému jsou schopna terarijní zvířata vstřebávat vápník).

 • Žárovky bodové

  Terarijní bodové žárovky vyzařují teplo do kokrétného místa. Většina žárovek slouží jako zdroj tepla, ne jako zdroj UVB (pokud není výslovně uvedeno). Je důležité si nepoplést UVA(které má vliv na vitalitu a aktivitu zvířat) a UVB(stimuluje sluneční svit, vytváří vitamín D3, díky kterému jsou schopna terarijní zvířata vstřebávat vápník).

 • Žárovky úsporné

  Terarijní UVB žárovky značky Repti planet Repti UVB 5.0, Repti UVB 10.0 a Repti 15.0  mají dostatek UVB záření pro většinu terarijních zvířat, ale neposkytují dostatek tepla. Proto se vyžaduje použití samostatného tepelného zdroje.

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 98 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 98 položek

Follow us on Facebook