Akvaristika

Informace

Akvaristika

Skleněná nebo plastová akvária vám do domova vnesou pestrobarevný vodní svět, na který je radost pohledět. Z chovu rybiček, krevetek nebo obojživelníků se můžete těšit, i když jste časově vytížení.

Kompletní akvarijní sety jsou ideální pro začátečníky i pro ty, kteří chtějí jednoduše postavit akvárko na stolek, naplnit ho vodou, vypustit rybičk...

Skleněná nebo plastová akvária vám do domova vnesou pestrobarevný vodní svět, na který je radost pohledět. Z chovu rybiček, krevetek nebo obojživelníků se můžete těšit, i když jste časově vytížení.

Kompletní akvarijní sety jsou ideální pro začátečníky i pro ty, kteří chtějí jednoduše postavit akvárko na stolek, naplnit ho vodou, vypustit rybičky a kochat se.

Náročnější chovatelé, kteří se chtějí o tomto koníčku více dozvědět a vytvořit skutečně unikátní prvek v interiéru, musí zvážit mnoho faktorů od výběru techniky (filtry, čerpadla, kompresory, topítka, osvětlení,..) přes různé druhy písku, rostlin a dekorací až po samotný výběr vhodných druhů ryb.

Akvaristika si žádá péči o živé tvory a rostliny v nádrži, ale také o vodu samotnou. Proto budete kromě krmiva potřebovat také léčiva, dezinfekci, přípravky proti řasám a prostředky na úpravu vody.

Aby vám i případným návštěvám tato němá krása dělala opravdovou radost, je potřeba udržovat čistotu a rovnováhu prostředí, k čemuž využijete různé akvarijní potřeby.

Zobrazit

Akvaristika Počet produktů: 1113

Podkategorie

 • Akvária, skříně

  Skleněná akvária s objemem větším než 30l zasíláme přes firmu TopTrans(vyjímkou jsou plastová akvária), nebo si je můžete osobně vyzvednout v naší kamenné prodejně kde Vám rádi vše ukážeme a vysvětlíme. Akvárium až do domu - další možností je že Vám akvárium osobně dopravíme a nainstalujem. Cena této služby záleží na velikosti akvária, a vzdálenosti kterou terárium povezeme. Cenu za službu domlouváme individuálně a předem. V případě dotazu nás kontaktujte.

 • Technika

  Vybírejte z široké nabídky akvariní techniky, pro poradenství a více informací o nabízených výrobcích nás můžete kontaktovat na ceskyzverimex@seznam.cz

 • Akvarijní rostliny

  Plastové akvarijní rostliny jsou mnohem odolnější než rostliny živé, snadno se čistí a jsou naprosto nezávadné vůči akvarijním rybičkám. NÁŠ TIP: Pokud máte akvárium s africkým biotopem a Vaše cichildy Vám stále likvidují živé rostliny, tak jsou pro Vás plastové rostliny tím správným řešením.

 • Písky, drtě

  Akvarijní písky a drtě dodávají Vašim rybám pocit přirozeného prostředí, zároveň v nich zakořeňují živé rostliny. NÁŠ TIP: Nevíte jakou barvu písku zvolit? V bílém písku se zvýrazní barevnost ryb, ovšem bílá ryby stresuje. V černém písku barevnost ryb zaníká, na druhou stranu černá má na ryby příznivý vliv. Zlatá střední cesta je klasický říční písek, nebo písek černobílý (který se nám osvědčil i v naší kamenné prodejně).

 • Osvětlení

  V této kategorii naleznete vše, co potřebujete k osvětlení Vašeho akvária. V případě technických dotazů nás kontaktujte na info@ceskyzverimex.cz

 • Zářivky, žárovky

  V této kategorii naleznete akvarijní žárovky a zářivky. Pro snadnější hledání jsou zářivky rozčleněny dle tipu T8 (klasické) T5 (zůžené) a dle vhodnosti použití (mořské, sladkovodní). NÁŠ TIP: Rozčlenění dle vhodnosti je pouze doporučené, není nutné jej dodržovat.

 • Akvarijní krmiva

  Krmiva pro akvarijní rybičky jsou pro snadnější hledání rozdělena do kategorií dle složení a způsobu použití. NÁŠ TIP: Pokud hledáte krmivo od konkrétní značky, použíjte filtr ,,třídit dle značky"

 • Akvarijní potřeby

  Akvarijní potřeby - V této kategorii naleznete vše co potřebujete k údržbě a zkrášlení Vašeho akvária.

 • Rašelina

  Rašelina slouží k pro přípravu rašelinových výluhů k tření ryb, přípravu třecího substrátu, teraristické účely, pěstování rostlin.

 • Hnojiva

  Akvarijní hnojiva zajistí optimální růst rostlin v akváriu. Hnojiva nabízíme v kapalném stavu, v tabletách nebo jako drť pod štěrk. NÁŠ TIP:Hledáte CO2 hnojící systémy? naleznete je v kategorii ,,technika"

 • Akvarijní testy

  Akvarijní testy jsou určeny k měření hodnot (pH, kH, CO 2 , GH, NO3 apod) ve Vašem akváriu či jezírku.

 • Přípravky proti řasám

  Proti řasám - řasy citelně narušují biologickou rovnováhu v akváriu posunutím hodnot důležitých parametrů vody. Chemická likvidace je jednou z možností jak se s řasami vypořádat. NÁŠ TIP:Zelená řasa se tvoří při nadbytku světla, k její likvidaci napomáhá zkrátit dobu svícení, nebo pořídit do akvária Krunýřovce jednopruhého který je v likvidaci´řas výborným pomocníkem. Hnědá řasa se naopak tvoří z nedostatku světla, takže se při jejím výskytu doporučuje prodloužit dobu svícení. Černá řasa se vyskytuje při špatných hodnotách vody, většina chemických přípravků je na ní neučinná, lze jí pouze mechanicky odstraňovat.

 • Léčiva, desinfekce

  Akvarijní léčiva - Při aplikaci veškerých léčiv vřele doporučujeme zvýšit teplotu v akváriu o 2 - 4 stupně celsia. NÁŠ TIP: Pro začínající akvaristy doporučujeme širokospektrální léčivo Sera Omnipur, je velice účinné a zároveň šetrné. Pokud se Vám v akváriu vysktyla nemoc, ktéré se nemůžete zbavit (i po aplikaci léčiv jiných značek) doporučujeme FMC od firmy Dajana.

 • Úprava vody

  V této kategorii naleznete proštředky na úpravu akvarijní vody. (např. snížení, či zvýšení pH, vyvázání jedovatých kovů a chlóru apod.) NÁŠ TIP: Máte problémy s přemnoženými akvarijnímy šneky? na jejich likvidaci použíjte Dajana Molucid, který rybám a rostlinám neulbíží.

 • Akvarijní dekorace

  Akvarijní dekoce zkrášlí Vaše akvárium. Vybírejte z naší bohaté nabídky, veškeré námi nabízené dekorace jsou naprosto nezávadné vůči rybám a rostlinám.

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 1113 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 1113 položek

Follow us on Facebook