Filtr do zahradního jezírka

Zahradní jezírka se znečišťují z různých důvodů. Pokud v jezírku žijí rybičky, znečišťují jej výkaly, zbytky krmiva. Jezírko se znečišťuje také zvenčí – spadané listí, nadbytek prachu a dalších nečistot. Jezírku také nepřispívá přehřívání, které se v teplých dnech a na malé ploše jezírka děje velmi snadno a rychle. Pokud jsou v jezírku rostliny,...

Zahradní jezírka se znečišťují z různých důvodů. Pokud v jezírku žijí rybičky, znečišťují jej výkaly, zbytky krmiva. Jezírko se znečišťuje také zvenčí – spadané listí, nadbytek prachu a dalších nečistot. Jezírku také nepřispívá přehřívání, které se v teplých dnech a na malé ploše jezírka děje velmi snadno a rychle. Pokud jsou v jezírku rostliny, jezírko se samo s jejich pomocí čistí – vytváří bakterie, které se zbavují nečistot. Většinou je stejně potřeba dopomoct k čištění jezírkovou filtrací, která obsahuje vyměnitelné filtry – vložky do filtrace. Ty mohou být z různých materiálů. Mohou být pěnové, molitanové. Filtrace může probíhat i přes kamínky. Vložky mohou být i biologické a mechanické. Do jezírka můžete použít také přípravky proti vodním řasám.

Jezírková filtrace s čerpadlem

Jezírková filtrace s čerpadlem je připojena k jezírkovému čerpadlu a pomáhá čistit vodu. Může být doplněna fontánou nebo kaskádou. Voda je do filtrace nasávána a pak zase tryskána pomocí fontány, kaskády nebo vodopádu zpátky do jezírka nebo jen filtračním zařízením přefiltrována. Filtrace musí být dostatečně velká vzhledem k velikosti jezírka. Čerpadla musí mít dostatečný výkon s ohledem nejen na jezírko, ale na zvládnutí filtrace a jejího dostatečného pohonu. Filtrace a čerpadlo, pokud nejsou kupovány k setu společně, musí být spolu kompatibilní.

Filtrační systém do jezírek

Filtrační systémy do jezírek obsahují vše, co potřebujeme k udržení čistého a nezávadného jezírka. Filtrační systém je čerpadlo, potřebné hadice a filtrační zařízení. Filtrační zařízení potřebujeme vybavit filtry, které je důležité občas vyměnit. Je nutné udržovat i čerpadlo v čistotě a nezanesené. Ke správné kvalitě bez řas a nečistot přispívá i UV lampa nebo přípojná vzduchovací zařízení. Filtrační systém do jezírek může vodu filtrovat jednoduše přes fontánky, kaskády nebo umělé vodopády. Vodu v jezírku je snadné měřit pomocí jednoduchých měřidel a tím určit její kvalitu a správně ji udržovat.

Zobrazit

Filtr do zahradního jezírka V této kategorii není žádné zboží.

Follow us on Facebook