Osvětlení do terária

Každé zvíře potřebuje k životu různou intenzitu světla. A tak je nutné do terária zakoupit kvalitní osvětlení, které vyhovuje danému zvířeti. Do osvětlení, které se dá použít do terária, patří různá svítidla, stmívače, lampy či stínítka. Jestliže si vybíráte osvětlení pro vaše terárium, pak je nutné přikládat zejména význam: dostatečnému UV svíc...

Každé zvíře potřebuje k životu různou intenzitu světla. A tak je nutné do terária zakoupit kvalitní osvětlení, které vyhovuje danému zvířeti. Do osvětlení, které se dá použít do terária, patří různá svítidla, stmívače, lampy či stínítka. Jestliže si vybíráte osvětlení pro vaše terárium, pak je nutné přikládat zejména význam: dostatečnému UV svícení, jakou intenzitu svícení zvíře potřebuje a jak vysokou teplotu může světlo vyzařovat, tak aby neublížilo zvířeti.

Žárovky a zářivky do terárií

Jednou z nejdůležitějších složek, které žárovky a zářivky obsahují, je UVB záření. Díky tomuto záření se u zvířat vytváří vitamín D3. Tento vitamín pak zaručuje tvorbu vápníku, tedy zkvalitnění kostí v těle zvířete. Žárovky umožňují nárůst tepla v celém teráriu. Navíc některé žárovky (neodymové) vytváří spektrum, které přispívá k pohodě živočichů v teráriu. Tyto žárovky také podněcují rozmnožování. Žárovky lze různě zamířit na cílovou plochu.

Zářivky

Zářivky jsou v různých velikostech (záleží na velikosti terária) a také mají odlišné výkony. Do terária se vkládají 3 druhy zářivek: tropická, celospektrální a pouštní zářivkaCelospektrální zářivka je vhodná pro všechny plazy a obojživelníky, tropická terarijní zářivka je pak vhodná k tropickým a subtropickým plazům. Pouštní terarijní zářivka je vhodná k pouštním hadům.

Zobrazit

Osvětlení do terária Počet produktů: 19

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 19 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 19 položek

Follow us on Facebook