UV lampa do terária

UV lampa je jedním druhem z osvětlení do terária. Slouží k osvětlení a také k vyhřívání větších terárií. Většina zvířat, která jsou chována v teráriu, potřebují UVB záření kvůli svému růstu a vývoji. UVB záření pomáhá vytvářet v těle zvířete velice důležitý provitamin D3. UVB záření je zvláště důležité pro tropické a pouštní hady. Navíc některé ...

UV lampa je jedním druhem z osvětlení do terária. Slouží k osvětlení a také k vyhřívání větších terárií. Většina zvířat, která jsou chována v teráriu, potřebují UVB záření kvůli svému růstu a vývoji. UVB záření pomáhá vytvářet v těle zvířete velice důležitý provitamin D3. UVB záření je zvláště důležité pro tropické a pouštní hady. Navíc některé UV lampy zvyšují i důležité UVA (vitalita a aktivita u zvířat).

UVB žárovka do terárií

UVB žárovky mají spoustu výhod. V první řadě spotřebují málo energie. Také pasují do většiny lamp a objímek a cena je velice příznivá. K UVB žárovkám je dobré také pořídit žárovku, která dostatečně prohřeje terárium. UVB žárovky je nutné jednou za čas vyměnit (cca po půl roce až jednou za rok).

Výborným typem žárovky je například žárovka Exo Terra Reptile UVB150. Tato žárovka má velice vysoký výkon co se týče UVB záření. Má dokonce účinnost až do 50 cm. Žárovka je určena především pro pouštní zvířata. A žárovek z UVB existuje více. Některé UVB žárovky jsou vhodné pro vyšší terária pro své vysoké UVB a především pro pouštní hady, kteří potřebují opravdu vysoké UVB.

Zobrazit

UV lampa do terária Počet produktů: 6

Zobrazeno 1 – 6 z 6 položek
Zobrazeno 1 – 6 z 6 položek

Follow us on Facebook