Specifické kategorie

Filtr produktů

Kategorie
Výrobce

Informace

Specifické kategorie Počet produktů: 925

Podkategorie

 • Superprémiové krmivo...

  Pokud chcete své psy krmit kvalitními krmivy, vybírejte pro své psy granule s označením superprémiové. Podle cenové relace patří tyto granule mezi ty dražší. Ale investice se nám jistě vyplatí. Díky vysokému obsahu živin a vysoké míře stravitelnosti, kvalitními granulemi krmíme menší krmnou dávkou. V konečném výsledku nejsou náklady tak velké. Superprémiové granule jsou vyráběny různými výrobci v nejrůznějších příchutích. Kategorie granulí jsou opět podle váhy psa v dospělosti a podle životní etapy psa, od štěňátek po psí seniory. Superprémiové krmivo pro psy je plně vyvážené krmení, které obsahuje v krmné dávce vše, co náš psí kamarád k životu potřebuje.

  Výběrové psí krmivo

  Výběrové psí krmivo je kvalitní krmivo pro psy obsahující potřebné živiny. Dle rozdělení váhové a věkové kategorie při výběru granulí zajistíme našemu zvířecímu kamarádovi kompletní výživu. Výběrová krmiva mají více příchutí a mohou být hypoalergenní. Výběrové granule vyrábí více prodejců granulí.

  Ultraprémiové granule pro psy

  Ultraprémiové granule pro psy jsou granule, které svým složením dodávají psovi potřebný poměr všech potřebných složek potravy. Ultraprémiové granule jsou často navíc granule hypoalergenní, což snižuje riziko projevu potravní alergie. Ultraprémiové granule pro psy mají velmi vysokou výživovou hodnotu a stravitelnost. Krmné dávky jsou nižší a tím trochu kompenzují vyšší cenu granulí. Ultraprémiové granule obsahují většinou velký podíl masa – až 80% a neobsahují žádné chemické a jiné látky. Granule se tak stávají velmi žádanými a pro psy jsou velmi chutné. Na zpestření jsou velmi pejsky oblíbené a žádané psí pamlsky.

 • Nejlepší krmivo pro psy

  Většina chovatelů psů krmí svého psa sušenou stravou. Kompletním krmivem – granulemi. K tomuto způsobu krmení nemusí majitel psa už nic přidávat zvláště, pokud krmí krmivem kvalitním s vyváženým obsahem živin, vitaminů a minerálů. Psovi kvalitním granulovaným krmivem určeným pro jeho věkovou a váhovou popř. pracovní skupinu, dodáváme vše, co ke kvalitnímu životu potřebuje. Obdobou granulí může být krmení konzervou nebo masovými salámy speciálně určenými pro psy.

  Část chovatelů psů přechází na syrovou, popř. vařenou stravu. Prodejci nyní nabízí krmné balíčky masa pro psy, které projde na jatkách veterinární kontrolou. Často jsou krmná masa doplňována už u prodejců i obsahem zeleniny nebo dalších příloh. Krmení syrovou nebo vařenou stravou vyžaduje od majitele lepší kontrolu krmené dávky a především jejího vyvážení a přídavek vitaminů a minerálů.

  Nejlepší granule pro psy podle zákazníků

  Granulí pro psy je k dostání velké množství. Vybrat z nich opravdu kvalitní a vyvážené krmivo je pro laika docela věda. Doporučuje se podávat psům kvalitní krmivo a to především v období růstu a vývoje psa. Především u větších plemen je na správné krmení v době růstu třeba dbát vzhledem ke správnému vývoji pohybového aparátu. Existují různé studie a hodnocení, které nám při výběru granulí mohou pomoci. Obecně se doporučuje dbát na větší obsah masa v krmivu, dobrou stravitelnost, obsah bílkovin a dalších pro psa potřebných látek a vitaminů. Vysoká cena není vždy zárukou kvality. Doporučuje se především řídit potřebami konkrétního psa. Co sedí jiným, nemusí být to nejvhodnější krmivo pro našeho psího kamaráda. Je třeba sledovat psí srst, stravitelnost a chuť, s jakou pes granule jí.

 • Levné psí granule Calibra

  Psí granule Calibra se staly v České republice během několika let velmi vyhledávanou značkou. Psí mazlíčci na granulích Calibra ocení zejména vysokou chutnost. Majitelé psích kamarádů zase stravitelnost, nízké krmné dávky a velký výběr receptur. V přehledném výběru lehce vybereme ty pravé granule přesně pro potřeby svého psa. Granule Calibra jsou vyvinuty spolu s veterinárními lékaři. Neobsahují sóju, chemické konzervanty ani geneticky upravované suroviny. Naopak jsou plné lehce stravitelných živočišných bílkovin.

  Granule jsou rozděleny do velikostních kategorií podle váhy psa. V každé kategorii dále najdeme granule pro štěňata, dospělé psy i psí seniory a aktivní psy ve vysoké zátěži. Velikost granulí odpovídá kategorii psa. Granule Calibra jsou oblíbené nejen pro své zajímavé složení, ale i pro cenovou přijatelnost.

 • Kvalitní české granule

  Někteří výrobci granulí přivedli na trh granule ryze české výroby z českých surovin. Pokud se rozhodneme podporovat českou výrobu, na výběr jsou velmi kvalitní krmiva. Výrobci kvalitních českých granulí se soustřeďují především na výběr kvalitních surovin, ale také na jejich vhodné zpracování. Receptury jsou velmi vyvážené a kromě použití velkého procenta živočišných bílkovin nabízejí i alternativu obilovin a brambor, a to rýži. Ta se vyznačuje vysokou mírou stravitelnosti, na což je při výrobě granulí velmi dbáno. Stravitelnost je dále podpořena např. výtažky z čekanky, zdrojem živočišných proteinů mohou být kvalitní kostní moučky – drůbeží nebo jehněčí.

  Granule jsou vyráběny nejen z kvalitních národních surovin, ale i v moderních výrobních halách v České republice. České granule jsou velmi dobrou a kvalitní alternativou krmiva s podporou české ekonomiky ze známých surovin.

 • Kanadské krmivo pro psy

  Několik výrobců krmiv pro psy nabízí krmiva kanadských značek a surovin. Kanadské krmivo pro psy je vyvážené krmivo s obsahem všech potřebných živin. Většina výrobců nabízí konzervovaná krmiva a masa, ale i oblíbená suchá krmiva – granule.

  Kanadská krmiva pro psy jsou nabízena v zajímavých kombinacích s ohledem na jejich původ výroby. Můžeme vybírat např. z granulí s masem z bizona, jehněčího, vepřového a dalších zajímavých druhů. Granule vždy obsahují přírodní regionální suroviny, ať už bylinky nebo lesní ovoce. Většinou jsou kanadská krmiva přírodní, bez chemie, velmi chutná a kvalitní.

 • Jaké granule pro psy

  Psí granule jsou k dostání v různých cenových rozmezích i v různé kvalitě. Je třeba vybírat nejen s ohledem na cenu, ale především na kvalitu. Zvláště u vývinu větších psů se nám tato investice může několikanásobně vrátit. Psí granule jsou rozděleny do několika kategorií, která nám usnadní výběr. První ukazatel je váha psa v dospělosti. Z těchto můžeme dále vybírat podle věku psa od štěňátka přes dospělého psa až po psího seniora. Výběr můžeme přizpůsobit i zátěži na psa. Existují i granule speciální, tzv. veterinární diety, které podáváme jako prevenci nebo doplněk léčby nebo zdravotního problému. Např. granule na podporu správné funkce ledvin, trávení nebo pouze na zlepšení a udržení kvality srsti. Granule mohou být hypoalergenní a pomáhat tak při potravní alergii psa. Výběr granulí je obrovský, stejně jako výrobců a možností příchutí granulí.

  Jaké krmivo pro psy vybrat?

  Pro krmení psů máme na výběr několik variant. Tou nejrozšířenější je stále ještě krmení psa suchou stravougranulemi. Kvalitní granule zajišťují psovi kompletní výživu. Správným výběrem mu zajistíme v krmné dávce dostatek živin, vitaminů a všech látek, které potřebuje. Výběr granulí je obrovský a při troše snahy vybereme jistě dokonalé granule právě pro našeho psího kamaráda.

  Další možností krmení jsou konzervy, které můžeme používat i u starších nebo nemocných psů jako tekutou stravu, krmit s nimi běžnou krmnou dávku nebo dávky či jimi ochucovat granule.

  Velmi rozšířené je v současné době krmení masem, a to jak syrovým, tak vařeným. Tato strava není na rozdíl od granulí vyvážená, takže je třeba ji doplňovat o potřebné vitaminy ve formě doplňků potravy, zeleniny nebo ovoce. V případě potřeby je možnost doplňovat maso o přílohy – těstoviny, rýže atd.

 • Holistické krmivo pro psy

  Holistická krmiva pro psy jsou krmiva, která se snaží psa respektovat jako divokou šelmu a snaží se navrátit jeho jídelníček do co nejvíce původní podoby. Holistická krmiva obsahují velmi vyvážený a kvalitní poměr všech složek potravy. Krmivo neobsahuje žádné obiloviny. Ty jsou nahrazeny lépe stravitelnými bramborami nebo prosem. Holistická krmiva obsahují vysoký poměr bílkovin z čerstvého masa. Přírodní holistická krmiva jsou vyráběna pouze z přírodních surovin a obsahují velké množství masa. Minimálně 70%. Vitaminy jsou obsaženy z lesních plodů a bylinek. Krmiva jsou díky složení hypoalergenní, bez umělých barviv a dochucovadel. Jsou tedy určena pro psy s citlivým zažíváním i alergiky, ale také pro psy, kterým chceme i v této době poskytnout krmivo s ohledem na jejich původní styl života a zažívání.

  Prodej krmiva pro psy

  Krmení pro psy je možné nyní koupit téměř všude. Největší výběr, možnosti a popř. radu nám poskytnou specializované obchody s krmivem a potřebami pro zvířata. Tyto můžeme najít v kamenných prodejnách i internetových obchodech. Velký výběr, dnes už i docela kvalitních granulí, nabízejí i supermarkety a větší obchodní domy. Speciální diety pro psy nabízejí především veterinární ordinace.

 • Dietní granule pro psy

  Naše čtyřnohé kamarády je potřeba udržovat v dobré zdravotní kondici. K tomu mimo jiné patří i regulace jejich váhy s ohledem na plemeno a jejich velikost. Nadváha psům velmi škodí. Stejně jako u lidí tuk i v psím těle velmi zatěžuje orgány a pohybový aparát. Pro psy s nadváhou jsou určeny granule s označením light. Mají snížený podíl bílkovin a tím menší obsah tuků. Jinak zajišťují psovi vše, co potřebuje, včetně všech vitaminů a minerálů. I dietní krmiva pro psy s nadváhou jsou velmi chutná, popř. je možné dochutit konzervovaným krmivem stejného označení a funkce.

  Veterinární dietní granule

  Především veterinární lékaři prodávají ve svých ordinacích speciální veterinární diety pro psy se zdravotními problémy. Tyto diety podporují léčbu nebo mají preventivní účinky při hrozících zdravotních problémech. Speciální diety jsou určeny pro psy s citlivým zažíváním, problémy s játry, s alergiemi, cukrovkou, při močových problémech, pro psy s onemocněním srdce nebo pohybovými problémy. Veterinární diety jsou k dostání v pevné formě jako granule nebo v tekuté formě – konzervy, paštiky. Tekutá forma krmiva je mnohdy jediným způsobem, jak do nemocného psa nebo psa po operaci krmivo dostat.

 • Alavis komplex kloubní...

  Alavis Single je kloubní přípravek proti bolesti a zánětu. Preventivně působí na zpevnění šlach a vazů a jejich regeneraci. Obsahuje v 99% koncentraci látku MSM. Přípravek je vhodné užívat i u poúrazových a pooperačních stavů, dá se použít pro zmírnění alergických procesů i na zlepšení kvality kůže. Alavis kloubní výživu je doporučeno podávat i psím seniorům pro zlepšení hybnosti.

  Alavis Forte kloubní výživa

  Kloubní výživa Alavis Forte obsahuje dvě účinné látky glukosamin a chondroitin, které dlouhodobě působí na správnou funkci kloubní chrupavky, její pevnost a pružnost. Díky speciální technologii je vstřebání tabletky Alavis Forte téměř okamžité. Kloubní výživa Alavis Forte zajišťuje velmi intenzivní ochranu kloubu a zpomaluje, až zastavuje už vzniklé poškození chrupavek. Výživa může být použita preventivně, ale i při bolesti kloubů a pro zkvalitnění života starším jedincům.

 • Antiparazitika pro kočky

  Stejně jako psy i kočky trápí vnější parazité. Hlavně pokud se pohybují venku a dostávají se do styku s ostatními volně žijícími živočichy. V těchto případech kočky napadají nejčastěji blechy nebo klíšťata. U koček je nejčastějším antiparazitním přípravkem obojek. Obojek by měl mít pojistku a v případě uvíznutí kočky by se měl snadno roztrhnout, aby se zabránilo úrazu kočky. Velmi oblíbené jsou také pipety, které na kočku můžeme nakapat. Méně oblíbené, hlavně kočkami, jsou pro svoji aplikaci spreje a šampony. U kočky je důležité dbát na správné použití antiparazitního přípravku. Především jej nezaměnit s psími antiparazitiky. Ty mohou kočku otrávit. Účinná látka v antiparazitních přípravcích pro psy je pro kočku jedovatá!

  Přírodní antiparazitika pro koťata

  Antiparazitika pro kočky jsou na trhu k dostání i na přírodní bázi. Stále více chovatelů se k této směsi bylin a éterických olejů přiklání raději. Nespornou výhodu mají tato přírodní antiparazitika zejména při použití na koťata a mladé kočky popř. citlivé jedince s možností alergických reakcí na přípravky. Přírodní antiparazitika tuto reakci téměř vylučují a kočku ochrání stejně jako běžné přípravky.

 • Antiparazitika pro psy

  Antiparazitika chrání psy před vnějšími parazity, hlavně před blechami a klíšťaty. Antiparazitika můžeme na psy aplikovat různými způsoby. Nejčastějším jsou pipety nebo obojky. Obojky mají výhodu v delší době ochrany zvířete, ale většina není příliš vhodná pro psy žijící v bytě nebo domě a v těsném kontaktu s dětmi. Pipety jsou velmi oblíbené pro svoji jednorázovou a rychlou aplikaci. Mají kratší účinnost a musí se za sezonu klíšťat a parazitů aplikovat vícekrát. Další možností jsou spreje nebo repelenty či šampony, kde je nevýhodou spíše delší doba aplikace. K dostání jsou nyní antiparazitika i v tabletkách. Všechny přípravky se aplikují na psy s ohledem na jejich váhu. Psí antiparazitika se nesmí používat pro kočky, protože jsou pro ně jedovaté.

  Antiparazitika pro štěňata

  I štěňata musíme chránit před vnějšími parazity. Především před blechami a klíšťaty. S ohledem na organismus štěněte nemůžeme použít klasické přípravky jako u dospělého psa, ale k ochraně používáme přípravky určené pro štěňata a mladé psy. Při výběru antiparazitika dáváme pozor i na váhu psa. Doporučená je spíše aplikace přírodních antiparazitik. Většinou se štěňatům dávají spíše pipety než obojky.

  Přírodní antiparazitika pro psy pipety

  Přírodní antiparazitika jsou dnes chovateli velmi oblíbená a začínají se velmi rozšiřovat. Chrání stejně jako běžně dostupná antiparazitika psa před klíšťaty, blechami i dalšími vnějšími parazity. Rozdíl je, že jsou vyrobeny na přírodní bázi a neohrožují tím zdraví psa. K výrobě se používají bylinky a éterické oleje. Nezpůsobují alergie u citlivějších jedinců a jsou taky vhodné pro štěňata a mladé psy. Bez problémů se mohou používat pro psy žijící i v přímém kontaktu s lidmi – jsou hypoalergenní i pro ně. Přírodní antiparazitika jsou k dostání ve formě obojků, sprejů i oblíbených pipet. Pipety mají velmi jednoduchou aplikaci a spolehlivě psa ochrání.

 • Nejlevnější škrabadlo...

  Nejlevnější škrabadlo pro kočku popř. výprodeje škrabadel naleznete v různých slevových akcích a ve výprodejích. Slevové akce nabízí dnes už téměř každá prodejna, ať už kamenný nebo internetový obchod. Na slevovou akci se občas vyplatí počkat, protože pak může být škrabadlo opravdu nejlevnější a cena může být opravdu o hodně nižší. Výprodeje většinou nabízí internetový ochod nebo kamenná prodejna z důvodu rušení nebo výprodeje skladu či starších modelů. Škrabadla kočka potřebuje pro broušení drápků, především pokud nechodí ven.

  Škrabadlo pro velké kočky

  Škrabadlo pro velké kočky může být větší než klasická škrabadla. Stejně jako pro běžně velkou kočku, může být uchyceno na zeď, do rohu místnosti nebo může být součást odpočívadla pro kočku. Díky větší hmotnosti větších koček, musí být i odpočívadlo uzpůsobeno větší kočce, aby nedošlo k převrácení a ohrožení zdraví kočky. I většími kočkami jsou škrabadla a odpočívadla velmi oblíbena.

 • Odpočívadla pro kočky...

  Kočky především v zimních měsících velmi rády odpočívají na teplém místě a vyhřívají se. Velmi oblíbeným místem jsou pro kočky radiátory. Na topení můžeme dát kočičí deku, ale oblíbenější a lépe vypadající jsou odpočívadla pro kočky speciálně konstruovaná k závěsu na topení. Odpočívadla jsou většinou plyšová s odnímatelným obalem, který můžeme v případě potřeby vyprášit nebo vyprat v pračce. Konstrukce je většinou z dřevotřísky nebo podobného materiálu.

  Závěsné odpočívadlo pro kočky trixie

  Závěsné odpočívadlo pro kočku trixie je speciální odpočívadlo pro kočky, které mají rády teplo a rády se vyhřívají. Trixie odpočívadlo je zavěšeno na topení nebo radiátorech, protože to je, především v zimě, místo kočkami velmi oblíbené. Odpočívadlo je potaženo pro kočky příjemným plyšem. Pro nás je výhodou, že jde z kostry odpočívadla sundat a vyprat. Kočky budou za toto odpočívadlo velmi vděčné a jistě si ho velmi oblíbí.

  Kočičí odpočívadla

  Kočky, které žijí v domě nebo bytě postrádají zábavu a kočičí hrátky. Mezi ně patří také prolézačky, výhledy do okolí, odpočinek a obrušování drápků na škrabadlech. Toto všechno můžeme kočce zajistit správným výběrem odpočívadla. Kočičí odpočívadla jsou různých rozměrů, tvarů a výšek. Mohou být vybaveny sloupky nebo deskami na obrušování drápků, domečky, průlezy. Kočky v kočičích odpočívadlech nachází velké zalíbení. Mimo tyto větší či menší průlezky kočičího odpočívadla můžeme pro kočky, které mají rády teplo, pořídit např. závěsné odpočívadlo na topení, které především v zimě, kočka velmi ocení.

 • Škrabadlo pro kočku...

  Škrabadla pro kočku jsou kočičím pomocníkem k úpravě a zkracování drápků. Především pokud kočka nemá přístup ven a žije pouze v bytě či domě. Pomocí škrabadla zamezíme nechtěnému škrábání nábytku. Škrabadla pro kočku se často ocitnou ve výprodeji. Výprodej může být jako slevová akce, výprodej internetového obchodu či starších modelů, které jsou nahrazeny novějšími.

  Levná škrabadla pro kočky

  Škrabadla pro kočky mohou být k zavěšení na zeď nebo do rohu místnosti. Škrabadla pro kočky jsou nenahraditelným pomocníkem kočky na obrušování drápků. Zamezují nežádoucímu ničení nábytku drápky. Mohou být součástí odpočívadel. V internetových obchodech i kamenných prodejnách lze levné škrabadlo pro kočky koupit ve slevových akcích nebo výprodejích, které obchody velmi často nabízejí.

  Kočičí škrabadlo levně

  Kočičí škrabadlo levně můžeme pořídit ve slevě kamenného nebo internetového obchodu. Obchody nabízejí slevy poměrně pravidelně, a pokud si na slevu počkáme, lze škrabadlo pořídit opravdu za velmi přijatelné ceny. Také je možné si hlídat výprodejové akce. Škrabadlo ocení naše kočka ke zkracování drápků a jistě i majitel kočky, který se pak nemusí bát, že kočka bude škrábat nábytek.

 • Škrabadlo pro kočky

  Škrabadla pro kočku zajišťují kočce dostatečnou zábavu a hlavně zajistí její potřebu obrušování drápků. Kočka žijící v bytě nemá moc možností si drápky zkracovat škrabáním o stromy jako kočky žijící venku. Škrabadlo je tedy nutností, pokud nechceme, aby si kočka brousila drápky o sedačku či jiný nábytek. Škrabadla mohou být na zavěšení na stěnu, do rohu pokoje. Mohou být i součástí odpočívadla, prolézaček nebo kočičího domečku.

  Škrabadla a odpočívadla pro kočky

  Kočka žijící v bytě nebo v domě bez přístupu ven se může doma občas nudit. Zpestřit život jí můžeme různými škrabadly a odpočívadly. Tato odpočívadla mohou sloužit jako prolézačky a jsou neocenitelná i pro skvělý rozhled po bytě. K dostání je také odpočívadlo a škrabadlo v jednom. Na škrabadle si kočka obrušuje drápky a neničí tak vybavení bytu. Odpočívadla jsou skvělým místem relaxace a odpočinku. Odpočívadla mohou být plyšová, různě vysoká a členitá. Jako škrabadla jsou většinou uzpůsobeny sloupy pojící odpočívadlo či jeho strany.

  Kočičí škrabadlo

  Kočičí škrabadla zajišťují nejen kočičí zábavu, ale především pomáhají kočce žijící v bytě či domě možnost péče o drápky. Kočky bez přístupu ven nemají možnost si drápky jinak obrušovat a zkracovat, proto je škrabadlo dobrým řešením. Nemusíme se bát, že kočka bude ke škrabání využívat nábytek. Škrabadla mohou být součástí kočičích prolézaček, odpočívadel nebo je lze zavěsit na stěnu či upevnit do rohu pokoje.

 • Vitaminové doplňky pro...

  Vitaminové doplňky pro psy mají různé funkce. Mohou podporovat kvalitu srsti, mohou podporovat správnou funkci pohybového systému, mohou mít vliv na mozkovou činnost psa. Speciální přípravky podporují trávení, mohou mít preventivní účinky pro ledviny, játra, močové ústrojí. Vitaminy můžeme psům podávat i na podporu správného vývoje, zvláště u mladých psů a naopak jsou i vitaminy určené speciálně pro psí seniory. Vitaminy můžeme psům podávat v různých formách. Nejlépe přijatelné jsou pro psy většinou sirupy nebo různé oleje, které jednoduše nalijeme do krmné dávky. Dalšími formami jsou tabletky, kapsle nebo prášek. Mohou být ochucené a dají se psům podávat ve formě pamlsků.

  Vitaminy pro staré psy

  Stárnoucí nebo starší psi si zaslouží dožít a prožít zbytek života co nejkvalitněji. Zkvalitnit jim ho můžeme doplněním vitaminů a minerálů. Psí seniory nejvíce dokáže potrápit špatná hybnost. Doporučuje se tedy podávat kloubní výživu nebo komplexní vitaminové směsi pro psy, které obsahují celý komplex vitaminů, esenciální mastné kyseliny, stopové prvky a další látky, které omezují projevy stárnutí. Vitaminy pro staré psy mohou podporovat zažívání a trávení, mohou zvyšovat obranyschopnost i kvalitu kůže a srsti. Vitaminy mohou podporovat ledviny, játra nebo ochraňovat ústní dutinu.

  Komplexní vitaminy pro psa

  Komplexní vitaminy pro psy jsou vitaminové směsi, používající se jako prevence a doplněk stravy. Komplexní vitaminy se nezaměřují na konkrétní podporu. Komplexními vitaminy můžeme doplňovat vitaminy a minerály při krmení masem nebo je přidávat do granulované krmné dávky jako doplněk výživy. Komplexní vitaminové směsi chrání zároveň srst, klouby, podporují zažívání, chrání zuby psa a mají většinou i antioxidační účinky. Dají se psovi podávat ve formě tabletek nebo prášku.

 • Vitaminy a minerály...

  Kvalita srsti psa je jedním z ukazatelů jeho dobré kondice. Kvalitní granule obsahují vyvážený poměr vitaminů a minerálních látek, které by měly podporovat nejen kvalitu srsti. V období výměny srsti, nebo pokud se psem např. jezdíme na výstavy, je potřeba vitaminy a minerály na srst ještě doplnit. Vitaminy na srst jsou nejčastěji k dostání v sirupu nebo oleji, což je pro psa nejpřijatelnější varianta. Olej je velmi dobře přijímán v krmné dávce běžné potravy. Vitaminy můžeme psům dodávat i ve formě kapslí, tabletek nebo prášku. Nejúčinnější látkou na zlepšení kvality srsti a léčbu srsti a kůže ve špatné kvalitě jsou mastné kyseliny. Vitaminy můžeme do srsti a kůže psa dodávat i pomocí speciálních vitaminových šamponů.

  Vitaminy C pro psy

  Vitamin C se psům dává ve stejných případech, které známe u lidí, a to především v době nemoci a při oslabení organismu. Důležité je podávat vitamin C při růstových problémech, ze kterých mohou vznikat pohybové problémy. Vitamin C má v tomto případě nezastupitelnou funkci při vstřebávání vápníku. Pravidelné podávání vitaminu C psům je ale sporné.

  Vitamin E pro psy

  Vitamin E má pro psy více významů. V kombinaci se selenem má velký význam pro správnou funkci reprodukčních orgánů a mléčné žlázy. Vitamin E se selenem podporuje správnou tvorbu svalové hmoty a omezuje degenerativní procesy v těle zvířete. Vitamin E sám o sobě má vliv na správnou obranyschopnost organismu psa a má antioxidační účinky.

 • Vitaminy na klouby pro...

  Kvalitní granule nebo vyvážená strava pro psa obsahuje vše, co stačí psům pro správný vývoj pohybového aparátu a běžný život. Starší psi, psi s problémy v růstu nebo po zranění či psi ve sportovním výcviku nebo velké zátěži, přesto potřebují dodat kloubní výživu speciálně a navíc. Vitaminy na klouby pro psy můžeme dodávat ve formě sirupů, tablet nebo prášků. Vitaminy na klouby jsou zvlášť rozděleny podle specifického užití - buď pro psy v zátěži, rostoucí nebo s problémy s pohybovým aparátem. Vitaminy na klouby mohou obsahovat i menší dávky regulující bolest a zánět. Standardní účinek je v podpoře kloubní chrupavky, regeneraci nejen kloubů, ale i svalů.

  Nejlepší kloubní výživa pro psy Alavis

  Kloubní výživa Alavis je rozdělena dle použití. Jedním z druhů je výživa zabraňující bolesti a zánětu s velmi rychlým nástupem účinku. Zajišťuje výraznou lubrikaci kloubní chrupavky. Další kombinace může zajišťovat správnou funkci chrupavek a svalů, vazů, šlach a kostí, což zajišťuje dokonalá kombinace účinných látek. Jiný přípravek Alavis je vytvořen speciálně pro psy po zátěži na podporu správné regenerace svalů s vysokou koncentrací látky MSM. Pro preventivní účinky jsou vhodné komplexní kloubní výživy ve variantě s kyselinou hyaluronovou nebo bez ní. Pro intenzivní podávání jsou určeny přípravky se zvýšeným účinkem. Přípravky po operacích a při velmi špatné pohyblivosti jsou k dostání pouze u veterinárních lékařů.

 • Vitaminy pro kočky na...

  Vitaminy pro kočky na srst jsou určeny pro zlepšení kvality srsti a kůže. Podporují lesk a kvalitu barvy srsti, což ocení především majitelé výstavních koček. Vitaminy se doporučuje intenzivně podávat především v době línání a výměny srsti a ve výstavní sezoně. Vitaminy na srst kočky také eliminují dermatologické problémy, popř. zlepšují hojení a regeneraci kůže. Vitaminy na srst mohou být ve formě tabletek nebo prášku, který můžeme přidávat do krmiva nebo ve formě sirupů či olejů.

  Krmivo a vitaminy pro kočky

  Kočky nejčastěji krmíme suchou granulovanou stravou. Kvalitní granule pro kočky jsou vyvážená kompletní strava. Granule mají spoustu příchutí, ze kterých si vybere i ten nejmlsnější kočičí jazýček. Často se v současné době setkáváme s krmením syrovou nebo vařenou stravou. K této stravě je nezbytné přidávat vitaminy a minerální látky, které jsou pro kočku důležité. Ke krmení granulemi nemusíme už žádné další přípravky kočce podávat, pouze můžeme doplňovat preventivně přípravky dle našeho výběru a potřeby. Můžeme přidávat buď komplexní vitaminové směsi nebo vitaminy přesně určené na konkrétní problém nebo preventivní ochranu – např. vitaminy na srst, ochranu ledvin nebo na rozpouštění kočičích chlupů v žaludku.

  Vitaminy pro kočky

  Vitaminy je kočkám možné přidávat do krmné dávky. Krmení granulemi nám zajistí vyváženou dávku všech vitaminů a minerálních látek, které kočka potřebuje. Můžeme ale doplňovat vitaminy preventivně navíc nebo se zaměřit na konkrétní doplněk. Majitelé výstavních koček do krmiva mohou přidávat vitaminy na srst. Se srstí souvisí i kočičí bezoáry, pokud s jejich vylučováním má kočka problémy, můžeme podávat vitaminy podporující jejich rozpad. Tyto přípravky jsou velmi dobře přijímány ve formě pasty, kterou kočka olíže. Dále můžeme preventivně podporovat kočičí ledviny či chránit její močové ústrojí před kamínky. K dostání jsou také vitamíny pro kočky po kastraci. Kočkám žijícím vevnitř je třeba dopřát např. kočičí trávník nebo jeho vitaminovou náhražku.

 • Plastové boxy pro...

  Plastové boxy pro hlodavce jsou také dobrá varianta příbytku. Na rozdíl od klecí z nich nepadá ani při větší aktivitě podestýlka a neznečišťuje se tak okolí. Plastové boxy jsou vybaveny na horním víku dostatečnými průduchy, ale přesto jsou méně vzdušné než klasické klece. Plasty na boxech pro hlodavce jsou z materiálu, který se dobře udržuje. Některé se mohou dát rozpojit v půlce pro lepší manipulaci při čištění. Plastové boxy pro hlodavce menších rozměrů se dají použít i jako přepravka nebo přechodné ubytování. Plastové boxy pro hlodavce mohou být vybaveny průlezkami, tunely i ven z boxu, domečky a dalšími hračkami. Některé plastové boxy jsou velmi luxusním bydlením pro hlodavce a chované zvíře v nich bude jistě velmi spokojeno. Při nákupu plastového boxu pro hlodavce máme na výběr z mnoha rozměrových, barevných i konstrukčních variant.

  Průhledná klec s vybavením

  Průhledné klece pro hlodavce nám umožní sledovat život našeho zvířátka. Průhledné klece mohou být plastové. Mohou být několikapatrové, vybavené průlezkami, tunely, žebříky a dalšími interaktivními a zábavnými potřebami, které náš aktivní hlodavec ocení. Některé průlezy mohou sloužit hlodavcům jako domečky a můžeme tak pozorovat jejich spánek nebo odchov mláďat a jiné aktivity. I klasické klece mohou být vybaveny průhlednými a přípojnými průlezy nebo částmi. Klec bychom měli vybírat podle velikosti chovaného zvířete a dále je výběr spíš na našem vkusu. Klasickou výbavou klece by měly být misky, napáječka, popř. domeček.

 • Levné klece pro...

  Zakrslí králíci potřebují prostor vhodný pro jejich život. Klece musí být prostorné a králíci by měli mít i další občasný výběh. Mříže u králičí klece musí být dostatečně pevné a silné, aby se králík nemohl dostat z klece, popř. se o dráty zranit. Spodní díl je většinou z plastu a dá se lehce demontovat a vyčistit. Klece se tedy velmi dobře udržují, což je velká výhoda. Levné klece pro zakrslé králíky můžeme koupit ve slevě internetového nebo běžného obchodu, popř. ve výprodeji. Levnou klecí ušetříme velkou část výdajů za výbavu pro zakrslé králíky. Ke kleci je potřeba dokoupit i příslušenství, jako misky, napáječky, domečky, popř. další interaktivní hračky nebo prolézačky.

  Klec pro morče výprodej

  Klece pro morčata by měly být větších rozměrů, aby se v ní mohlo morče dostatečně pohybovat. Klece pro morčata jsou z pevných materiálů – mříže jsou dostatečně široké. Spodní díl klece je plastový, lze jej dobře odpojit od klece a vyčistit, což je velmi praktické. Klece pro morčata mohou být v prodeji samostatně nebo vybavená. Výbavou jsou misky, napáječky, domečky popř. interaktivní průlezky nebo hračky. Klece pro morčata lze koupit v internetových obchodech i v kamenných prodejnách. Klece pro morčata jsou často ve slevových akcích, popř. ve výprodeji. Výprodeje jsou v obchodech z důvodu naskladnění nového zboží nebo doprodejů. Klece pro morče ve výprodeji můžeme koupit za velmi příznivou cenu.

 • Kulatá klec pro hlodavce

  Kulaté klece pro hlodavce jsou méně časté. Pokud máme ale na klec kulatého tvaru místo, i tato možnost klece je v obchodech k dostání. Klece mohou být i patrové. Měla by být přiměřeně velká rozměru chovaného zvířete a jeho potřebám. Kulatý tvar a malý prostor mohou být pro hlodavce stresující. Klec by měla být klasicky vybavena dle potřeb daného zvířete. Samozřejmě musí obsahovat misku na krmivo, na vodu popř. napáječku, domečky a další potřeby dle druhu zvířete a jeho aktivity.

  Velké klece pro morčata s výbavou

  Pokud chováme doma morče, které nemá přístup ven a občasný volný pohyb, měla by být jeho klec dostatečně velká. Klece jdou koupit různých rozměrů. I pro morče mohou mít klec patro, ale morče není tak zdatný lezec, jako např. krysy, takže patro asi nevyužije jako svoji oblíbenou aktivitu. Přesto můžeme morčeti poskytnout zábavu v podobě interaktivních hraček nebo bludišť či hlavolamů. Morčata jsou velmi chytrá zvířátka a pro pochoutku se budou určitě snažit. Klasickou výbavou jsou vyjma těchto hraček hlavně misky na krmivo, držák na seno a miska nebo napáječka na vodu. Dále můžeme morčeti poskytnout úkryt v podobě domečku. Klece pro morčata můžeme koupit už plně vybavené, obsahující všechny výše uvedené potřeby. Klece mohou být pro morče opravdu luxusním obydlím.

 • Klece pro křečky s...

  Ve většině případů chováme křečky v kleci. Klece jsou velmi lehce omyvatelné. Mají odnímatelné plastové dno, které tak jde velmi jednoduše vyčistit. Křečci jsou velmi aktivní zvířátka. V jeho příbytku ho můžeme zabavit různými hračkami a prolézačkami. V současné době se dají koupit klece pro křečky už s výbavou. Výbavou jsou myšleny např. padnoucí misky nebo napáječky uchycené ke kleci, ale především jsou klece vybaveny zábavou pro křečky. Křečci se velmi rádi schovávají a dělají si domečky. Velmi tedy ocení možnost úkrytu v dostatečně velkém domečku. Také vytvořená patra a žebříky či tunely na prolézání jsou pro křečky velkou zábavou. Nejoblíbenější zábavou je ale pro většinu křečků kolečko, ve kterém může běhat a které může být také součástí výbavy klece. Z některých klecí mohou být vyvedeny tunely a prolézačky i do prostoru mimo klec. Často jsou průhledné, takže můžeme dokonale sledovat život našeho křečka.

  Patrová klec pro hlodavce

  Hlodavci potřebují svůj životní prostor. Často využíváme k jejich obydlí klece, které se velmi dobře udržují a čistí. Pokud z jakéhokoli důvodu nechceme klec větších rozměrů, můžeme využít prostoru patra, které nabízí patrová klec pro hlodavce. Klec tedy není větší, ale pouze vyšší. Klec nemusí být pouze praktická svou menší plochou, kterou zabírá, ale je funkční i pro hlodavce. Patra klece využijí i aktivní hlodavci k prolézání, lezení po žebříčcích a k aktivnímu životu. Do pater klece lze umístit domeček, misky na dobroty nebo zábavu pro hlodavce, interaktivní hračky nebo prolézačky. Patrová klec pro hlodavce může mít i více pater různě propojených. Hlodavci se velmi rychle naučí v patrech pohybovat a užívat si aktivní zábavu. Patrové klece pro hlodavce mohou být holé klece, kdy si je dovybavíme sami podle svých potřeb, nebo už mohou být vybaveny hračkami a průlezkami. Klece mají většinou plastové dno, které jde velmi snadno od klece odpojit a vyčistit.

 • Kartonová přepravka na...

  Kartonová přepravka na morčata a křečky je skvělým pomocníkem na rychlou přepravu zvířat např. k veterináři. Přepravka je samozřejmě vybavena průduchy, aby mělo zvíře dostatek vzduchu. Kartonové přepravky musí být dostatečně pevné především pro větší zvířata, např. morčata nebo králíky a dobře uzavíratelné, aby zvíře ve stresu nevyskočilo a nepřivodilo si zranění nebo neuteklo. Kartonové přepravky pro morčata, křečky a jiné hlodavce jsou většinou využívány jen na pár použití.

  Plastové přepravky pro hlodavce

  Plastové přepravky pro hlodavce jsou využívány u hlodavců především k přepravě na veterinární kliniku. Přepravky mají uši na snadný přenos. Jsou celoplastové. Většinou jsou v polovině rozpojitelné a dají se jednoduše vyčistit. Jsou lehce omyvatelné. Plastové přepravky jsou snadno uzavíratelné, mají průduchy a přeprava hlodavců je v nich bezpečná a bezproblémová. Plastové přepravky jsou vyráběny v různých velikostních variantách, mají různé tvary i barvy. Jistě se přizpůsobí velikosti každého hlodavce i přání jeho majitele.

 • Přepravní klece pro...

  Činčily jsou velmi aktivní zvířátka. Mnoho jejich majitelů si je bere sebou i na výlety či vícedenní pobyty. V těchto případech využijeme přepravní klec pro činčily, do které ji v době přepravy uložíme. I když si naše činčila užívá pouze domácí pohody, přepravní klec se nám bude určitě hodit. Činčila, stejně jako každé jiné zvíře, může onemocnět a je nutné ji dopravit do veterinární ordinace. Stresované, nemocné nebo zvíře nenavyklé na přepravu nebo delší přenes, by mělo být za každé situace uloženo v přepravce. Zabrání se tak jeho zranění popř. útěku. Přepravky pro činčily mohou být v podobě menší klece, plastové nebo kartonové. Podle situace a délky cesty. Pobyt v přepravce by měl zvíře co nejméně stresovat.

  Transportní klec pro křečky

  Křečci nejsou zvířata, která si majitel většinou bere sebou na výlet. Jsou to nenáročná zvířátka, která s dostatkem krmiva a vody přečkají i pár dní bez péče majitele. Přesto občas může nastat situace, že potřebujeme křečka přepravit a to třeba k veterinárnímu lékaři. Transport by křečka neměl stresovat, proto i transportní klec by tomu měla být uzpůsobena. Křeček by v ní měl mít dostatek vzduchu, popř. domeček, do kterého se může schovat. Transportní klece pro křečka mohou být klasické klece, ale v menším jednoduchém provedení, mohou být plastové nebo třeba kartonové. Investice do transportní klece pro křečka je na zvážení, jak často budeme křečka přepravovat. Určitě se ale v případě nouze hodí mít po ruce přepravku, kterou můžeme rychle použít.

 • Krmiva a vitaminy pro...

  Hlavní složku potravy hlodavců by mělo tvořit seno. Seno obsahuje potřebnou vlákninu a jeho přežvykování obrušuje stoličky hlodavců. Seno by mělo být u některých hlodavců – např. morče, králík, neustále k dispozici. Seno můžeme zakoupit i lisované v granulích a dávat ho spolu s klasickým senem. Hlodavcům můžeme také dopřát dobroty v podobě ovoce a zeleniny.

  Další možností krmení jsou krmné směsi pro hlodavce. Tyto směsi jsou složením rozděleny dle potřeby hlodavce. Je tedy důležité kupovat tu směs, která je určena přímo pro našeho malého kamaráda. Směsi mohou obsahovat vločky, lupínky, oříšky, sušené ovoce a různá semínka, např. kukuřice, slunečnice. Směsi mohou obsahovat i sušené bylinky, které jsou pro hlodavce vhodné nebo seno slisované do senných granulí.

  Hlodavci mají rozdílné potřeby na přísun vitaminů. Proto se krmné směsi rozlišují složením dle druhu zvířete. Krmné směsi jsou kompletní vyvážené krmivo. Pro další přísun vitaminů můžeme podávat doplňkové krmivo nebo vitaminové směsi. Vitaminy pro hlodavce jsou buď ve formě prášku nebo kapiček, které jsou velmi dobře přijímány. Mohou doplňovat různé specifické vitaminy nebo celý komplex vitaminů, který můžeme dodávat preventivně. Dále můžeme hlodavcům podávat probiotické směsi, které pomáhají správnému trávení.

  Levné krmivo pro malá zvířata

  Krmivo pro malá zvířata je rozlišeno podle druhu zvířete. Každý hlodavec má totiž rozličné potřeby na krmivo a na vitaminy a složky potravy. Levné krmivo pro malá zvířata koupíme ve slevových akcích kamenných prodejen i internetových obchodů nebo ve výprodejích. Je třeba ale dbát na kvalitu krmiva a živit našeho malého kamaráda dle jeho potřeb. Kvalitnější krmiva mají menší krmnou dávku a na jejich nižším dávkování taky můžeme ušetřit.

 • Nejlepší krmiva pro...

  Nejvíce potřebnou složkou potravy je krmivo s vysokým obsahem vlákniny. Nejvíce vlákniny obsahuje seno. Kvalitní seno by měli mít především velcí hlodavci jako morčata a králíci neustále k dispozici. Kvalitní krmné směsi pro hlodavce také obsahují mnoho vlákniny, a to v podobě granulovaného sena nebo sušených bylin. Nejlepší krmiva pro hlodavce by měla obsahovat vše, co naši chovaní hlodavci potřebují. Krmiva pro hlodavce obsahují vločky, oříšky, semínka, sušené ovoce a další. Jsou doplněny i o potřebné vitaminy a minerály dle druhu zvířete a jeho potřeb.

  Krmné směsi jsou rozlišeny podle druhu krmeného zvířete a tím se především musíme při výběru nejlepšího krmiva řídit. Jiným krmivem krmíme králíky, morčata, činčily a jiným myši nebo potkany. Méně kvalitní krmiva obsahují drůbeží moučku a tuk, což není ve složení krmiv pro hlodavce žádoucí.

  Kvalitní krmivo pro morčata a králíky

  Krmivo pro morčata a králíky musí obsahovat především vlákninu, která je pro ně velmi důležitá. Nejvíce vlákniny obsahuje obyčejné seno, které by mělo být morčatům a králíkům neustále k dispozici nejlépe po celý den. Kvalitní krmné směsi obsahují dostatek vlákniny také. Ať už ve formě granulí ze sena nebo v přídavku sušených bylin. Dále obsahují sušené ovoce, oříšky a různá semínka. Nevýhodou těchto krmiv je, že si na ně morče nebo králík zvykne a může odmítat případnou běžnou potravu. Také je potřeba hlídat, aby neobsahovala tuk a drůbeží moučku, což je časté složení méně kvalitních krmiv a zvířatům škodí. Krmná dávka morčat a králíků by měla obsahovat také dostatek zeleniny a ovoce, ale kvalitní krmiva pokryjí i tuto potřebu.

 • Filtry na vodu do terária

  Filtr na vodu (pokud tam vodu máte – např. u želv) je v teráriu jedním z nejdůležitějších prvků. Slouží především k vyčištění vody. Varianty filtrů na vodu jsou celkem tři. První z filtrů dokáže pročistit až 150 l/h. Hodí se především na menší vodní plochu v teráriu. Filtr lze umístit jak vertikálně, tak horizontálně dovnitř terária. Dále je tu vodní filtr, který má velkou filtrační kapacitu (až 250 l/h). Tento filtr má dokonce tři filtrační náplně, které zajišťují vysokou kvalitu vody. Tento filtr je také vnitřní. Nejvýkonnějším filtrem je filtr třetí, který profiltruje až 350 l/h. Takový filtr například umožňuje navíc regulaci směru proudu.

  Fontánové čerpadlo a mlhovače pro terárium

  Jestliže uvažujete o koupi terarijního vodopádu, neměli byste zapomenout na fontánové čerpadlo. Je to z toho důvodu, aby voda mohla neustále proudit, a aby docházelo k jejímu okysličování. Takové čerpadlo je vždy nutné umístit do čisté vody a na dno. Většina terarijních zvířat potřebuje určitou vlhkost. K tomu slouží tzv. mlhovače. Tyto mlhovače jsou v převážné většině ultrazvukové. Mlhovače mohou zvýšit vlhkost až o 100 %. Výhodou tohoto mlhovače je simulace např. ranní rosy či nízkých mraků zejména v tropických teráriích. Mlhovač lze umístit kamkoliv do terária.

 • Osvětlení do terária

  Každé zvíře potřebuje k životu různou intenzitu světla. A tak je nutné do terária zakoupit kvalitní osvětlení, které vyhovuje danému zvířeti. Do osvětlení, které se dá použít do terária, patří různá svítidla, stmívače, lampy či stínítka. Jestliže si vybíráte osvětlení pro vaše terárium, pak je nutné přikládat zejména význam: dostatečnému UV svícení, jakou intenzitu svícení zvíře potřebuje a jak vysokou teplotu může světlo vyzařovat, tak aby neublížilo zvířeti.

  Žárovky a zářivky do terárií

  Jednou z nejdůležitějších složek, které žárovky a zářivky obsahují, je UVB záření. Díky tomuto záření se u zvířat vytváří vitamín D3. Tento vitamín pak zaručuje tvorbu vápníku, tedy zkvalitnění kostí v těle zvířete. Žárovky umožňují nárůst tepla v celém teráriu. Navíc některé žárovky (neodymové) vytváří spektrum, které přispívá k pohodě živočichů v teráriu. Tyto žárovky také podněcují rozmnožování. Žárovky lze různě zamířit na cílovou plochu.

  Zářivky

  Zářivky jsou v různých velikostech (záleží na velikosti terária) a také mají odlišné výkony. Do terária se vkládají 3 druhy zářivek: tropická, celospektrální a pouštní zářivkaCelospektrální zářivka je vhodná pro všechny plazy a obojživelníky, tropická terarijní zářivka je pak vhodná k tropickým a subtropickým plazům. Pouštní terarijní zářivka je vhodná k pouštním hadům.

 • Osvětlení – stmívače

  K osvětlení do terárií je vhodné zakoupit stmívač. Tento stmívač umožňuje přechod mezi světlem a tmou velice plynule. Výhodou stmívače je možnost regulovat světlo. Toto světlo se může upravit na 3 periody. Mezi vlastnosti, které stmívač má, patří: vestavěný časovač, spínač na zapínání a vypínání, voděodolné koncové krytky. Poslední výhodou je to, že se spínač nechvěje.

  Lampy a stínítka do terária

  Jestliže již máte v teráriu žárovku, je dobré mít také stínítko či lampu. Lampy a stínítka totiž zabraňují tomu, aby se zvířata popálila. Lampy, které jsou nevíce používané, obsahují žáruvzdornou porcelánovou objímku. Díky lampám lze velice dobře pozorovat zvířata zejména ve tmě. Navíc lampy snižují stres u zvířat. Dále existují také lampy, které mají vnitřní hliníkový reflektor a zvyšují tím UVA A UVB záření i o 100%. K lampě je dobré pořídit si také držák (především u želv). Stínítka jsou především vyrobena z keramiky. Dále také mají kuželovitý tvar. Tato stínítka se vyrábějí v různých velikostech.

 • UV lampa do terária

  UV lampa je jedním druhem z osvětlení do terária. Slouží k osvětlení a také k vyhřívání větších terárií. Většina zvířat, která jsou chována v teráriu, potřebují UVB záření kvůli svému růstu a vývoji. UVB záření pomáhá vytvářet v těle zvířete velice důležitý provitamin D3. UVB záření je zvláště důležité pro tropické a pouštní hady. Navíc některé UV lampy zvyšují i důležité UVA (vitalita a aktivita u zvířat).

  UVB žárovka do terárií

  UVB žárovky mají spoustu výhod. V první řadě spotřebují málo energie. Také pasují do většiny lamp a objímek a cena je velice příznivá. K UVB žárovkám je dobré také pořídit žárovku, která dostatečně prohřeje terárium. UVB žárovky je nutné jednou za čas vyměnit (cca po půl roce až jednou za rok).

  Výborným typem žárovky je například žárovka Exo Terra Reptile UVB150. Tato žárovka má velice vysoký výkon co se týče UVB záření. Má dokonce účinnost až do 50 cm. Žárovka je určena především pro pouštní zvířata. A žárovek z UVB existuje více. Některé UVB žárovky jsou vhodné pro vyšší terária pro své vysoké UVB a především pro pouštní hady, kteří potřebují opravdu vysoké UVB.

 • Vodní filtry do terárií

  Vodní filtry do terárií jsou doplňkem do terárií či paludárií. Živočichové velmi často negativně reagují na špinavou vodu. Proto by vodní filtr neměl chybět v žádném teráriu, kde se voda vyskytuje. Navíc se ve špinavé vodě vytváří různé škodliviny a to má neblahý vliv na zdraví zvířete. Filtr na vodu v teráriu se využívá především ve vodopádech či kvůli cirkulaci vody. Vodní filtry je nutné čistit. Co se týče druhů, jsou dva různé druhy – čerpadla, která jsou vhodná především k vodopádům a filtr pevných částic, který zachycuje špínu.

  Filtr pevných částic k teráriím

  Většina vodních filtrů je energeticky úsporná (2,6 W). Výkon se pohybuje okolo 150 l za hodinu. Tyto vodní filtry jsou vhodné max. do 30 l vody. Je určen tedy pro menší terária. Dále pak existují již výkonnější filtry (250l/h), které jsou vhodné do větších terárií a max. vody 60 l. Filtr je nutné jednou za čas vyčistit. Po delší době je nutné zakoupit náhradní molitanovou náplň do filtru.

 • Vitamíny a minerály...

  Vitamíny a minerály pro koně slouží k udržení dlouhodobého zdraví koně. Měly by být obsaženy v každé stravě zvířete. Vitamíny totiž zlepšují srst, kůži a také kožní deriváty. Také záleží na tom, jaké máte nároky na vašeho koně (zda je to kůň sportovní či hobby). Každý kůň však potřebuje dostatek různých minerálů, jako je vápník, fosfor, sodík, draslík, mangan, jód, sůl, hořčík, měď či železo. Hojně využívanou značkou vitamínů pro koně je Nutri Horse a Equistro. Dalšími dost používanými značkami je Biosaxon, Plerasan, Pulmoran Horse, Nervinae Horse, Alavis či Farnam.

  Vitamínové doplňky pro koně

  Vitamínové doplňky doplňují důležité vitamíny, jako je vitamín A, B1, B2, B6, D a E. Některé vitamínové doplňky jsou vodorozpustné a některá krmiva již obsahují vitamínové doplňky. Vitamínový doplněk, jako je například Nutri Horse, je vhodný na podporu pohybového aparátu. To samé platí i o značce Farnam, která je vhodná na klouby. Podporu pohybového aparátu zajišťuje i značka PhytovetJestliže uvažujete nad koupí některého z vitamínů pro koně, je dobré se nejdříve poradit s veterinářem, který Vám doporučí ten správný vitamín. Veterinář pak doporučí i vhodnou denní dávku.

 • Kloubní výživa pro...

  Kloubní výživa pro koně je vhodná například od značek Alavis a Nutri Horse. Značka Alavis je velice kvalitní a hojně využívaná výživa na trhu. Výhodou přípravků značky Alavis je jejich složení na bylinné bázi. Alavis triple band se používá po zraněních a operacích, kdy je potřeba zregenerovat danou končetinu. Nicméně je vhodné tento přípravek podávat i jako prevenci u hříbat, zejména při velké fyzické zátěži. Další přípravky značky Alavis například působí jako prevence proti zánětu a také bolesti. Dále se kloubní výživa Alavis používá při muskuloskeletárních onemocněních a odstraňuje bolestivost při artritidě.

  Nutri Horse na podporu pohybového aparátu

  Nutri Horse je především doplňkové krmivo se želatinou pro podporu pohybového aparátu. Podporuje především namáhané šlachy, klouby a chrupavky. Další z druhů doplňků značky Nutri Horse zajišťuje navíc také zdravý růst srsti a kůže koně. Doplňkové vitamíny mají přidaná zchutňovadla a přírodní antioxidanty. Další druhy značky Nutri Horse mají pozitivní vliv na růst a vývoj rohoviny kopyta. Pro podporu pohybového aparátu lze použít i Gelapony.

 • Gelapony pro koňský...

  Gelapony jsou určeny jako doplňková krmiva, která působí pozitivně na pohybový aparát. Tyto přípravky mají vysoký podíl kolagenů CHP. Ty následně slouží k výživě a regeneraci kloubů - např. i při chronických onemocněních kloubního a vazového aparátu. Dále působí jako prevence při vysoké sportovní zátěži koně. Některé druhy Gelaponů jsou obohaceny o biotin a zinek, který slouží k rychlé regeneraci tkání kopytního systému. Další doplňky obsahují i taurin, vitamín E, selen, rutin, vitamín E a C a aminokyseliny. Aminokyseliny slouží k podpoře prokrvení tkání, ochraně vazů a svalů před škodlivým působením volných radikálů.

  Kloubní výživa pro koně Farnam

  Značka Farnam slouží jako kloubní výživa pro koně. Tento přípravek dokáže pečovat o klouby celých 24 hodin. Kloubní výživa pro koně Farnam se využívá při zánětech a také bolestech kloubů. Navíc také zpevňuje šlachy a vazy. Další doplňky značky Farnam podporují růst svalové hmoty zejména v době tréninku koně. Další doplňky umožňují zvýšení váhy, kondice a vzhledu. Další vhodnou výživou je kloubní výživa pro koně Hyalchondro.

 • Kloubní výživa pro...

  Kloubní výživa pro koně Hylachondro slouží hlavně v oblasti vývoje a udržení zdravého pohybového aparátu koně. A to platí jak pro sportovní (závodní) koně, tak i pro pracovní koně. Tento přípravek kombinuje velice účinné látky, které zajišťují dobrou péči o pohybový aparát. Navíc také příznivě ovlivňuje chrupavku. Výhodou této kloubní výživy je výborná vstřebatelnost a rychlá absorpce. Navíc je možné tento přípravek využívat dlouhodobě bez nějakých zdravotních následků. Tento přípravek neobsahuje dopingové látky. Tato kloubní výživa je také vhodná pro mladé koně a pony, či pro starší koně, kde prodlužuje aktivní život. Je možné také používat výživu v době rekonvalescence (po operaci) či po prodělaném onemocnění.

  Krmivo a vitamíny pro koně

  Krmiva ENERGY´S Relax jsou vhodná při nízké zátěži a při rekonvalescenci. Krmivo je vyvážené – obsahuje nízký energetický obsah a tím dokáže koně udržet v optimální kondici. Krmiva Nutri Horse jsou též vhodná pro koně v klidu a pro hobby koně. Obsahuje vyšší vlákninu. Krmivo Pavo je určeno pro rekreační a lehký sport. Neobsahuje oves a má velmi nízký obsah protejnů. Z vitamínů si lze vybrat značku Nutri Horse či Phytovet, které jsou velice kvalitní a dodají dostatek vitamínů pro koně.

 • Podpora pohybového...

  Výborným doplňkem na pohybový aparát je značka Phytovet. Působí na svalový systém, kosti a klouby. Výrazně zlepšuje pohyblivost koně. Výhodou tohoto preparátu je to, že je celý složený z bylinek. Dalším efektem přípravku Phytovet je zklidňující a uvolňující efekt. Značku Phytovet je vhodné používat při různých zánětech kopytní kůže, zmnožení kolagenního vaziva či bolesti svalů. Navíc také zrychluje léčbu zánětu a napomáhá růstu svalové hmoty v oblasti postižení. Mimo jiné i Phytovet přispívá k celkové flexibilitě koně. Preparát navíc uvolňuje strnulost při zátěži.

  Výživa kloubů Equistro

  Značka Equistro se řadí do výživových doplňků kloubů. Prodává se buď v tekuté formě, nebo v podobě krmného doplňku. Doplněk Equistro v tekuté formě obsahuje navíc také zinek a methionin. Tyto složky výrazně zlepšují a pomáhají odstranit vady kopytní rohoviny. Krmný doplněk Equistro obsahuje navíc vitamín C a E, také selen a aminokyseliny. Všechny tyto složky se využívají především při vysoké zátěži a pro lepší ovladatelnost a kondici především sportovních koní. Na pohybový aparát je možné využít i jiné doplňky, např. značky Hyalchondro.

 • Krmivo a vitamíny pro...

  Nejčastěji používaným krmivem pro králíky je granulované krmivo. V granulích jsou obsaženy různé látky potřebné pro králíky. Nicméně existují také vitamíny pro králíky. Některé vitamíny (např. značky Acidomid) zvyšují imunitu králíka a také zvyšují odolnost proti kokcidióze. Vitamíny značky Amivit podporují zdravotní stav a imunitní systém. Tento přípravek obsahuje navíc L – karnitin, který zvyšuje využitelnost vitamínů.

  Vitamíny Mirkos pak navíc doplňují důležité minerály. Vitamíny Optimin obsahují celý komplex látek, který podporuje imunitní systém a zlepšuje celkově zdravotní stav. Vitamín Roboran je spíše vhodný pro chovné králíky, u kterých je požadováno červené zbarvení - tím zlepšuje srst a kůži. Jestliže má králík časté problémy se zažíváním, je vhodné zakoupit vitamíny značky RodiCare nebo Protexin, které obsahují vysoký podíl vlákniny k lepšímu trávení. C – composium je pak koncentrát vitamínu C, který je vhodný např. v době reprodukce.

  Vitamíny pro drůbež

  Mezi drůbež řadíme: nosnice, kuřata, brojlery, kachny, husy, krůty a holuby a pro všechny tyto typy se používají vitamíny. Vitamíny pro drůbež se používají pro podporu metabolismu a také pohybového aparátu. Velice významnou roli hrají vitamíny především u nosnic. Podporují zvýšenou produkci vajec a zkvalitnění skořápky. Pro nosnice jsou vhodné vitamíny značky Nutri Mix pro nosnice. Dalšími vhodnými vitamíny jsou značky Acidomid (zvýšení imunity) a Mikros (přidané minerály).

  Jestliže vlastníte holuby, vhodnými vitamíny pro ně jsou značky Columba (minerály), ESOGRIT pro poštovní holuby (zvýšení energie), Bronchoxan jako prevence proti onemocnění dýchacích cest, Karnivit (zlepšení celkového zdravotního stavu) či např. Colvit (navíc L – carnitin).

 • Minerální liz pro ovce...

  Minerální liz je vytvořen z vakuové soli. Liz je kamenná sůl. Tato sůl obsahuje makro a mikroprvky. Dále obsahuje vápník, jód, hořčík a selen. Je to výborný způsob, jak dostat do krmení dobytka sůl a další důležité minerální látky

  Minerální liz je vhodný především pro hovězí dobytek, také pro kozy, ovce, dále také pro koně, srny a vysokou zvěř. Minerální liz je tedy vhodný především pro pasoucí se zvířata. Velice kvalitní značkou minerálního lizu je Biosaxon. Prodává se po 10 - kilovém balení. Biosaxon upevňuje dlouhou schopnost chovu, dále také vede k vyšší plodnosti a zvyšuje výkonové schopnosti zvířete. Působí také jako prevence proti různým onemocněním. Receptura Biosaxonu byla konzultována s největšími a nejvýznamnějšími firmami v oboru. Biosaxon bývá označován jako nejodolnější a nejpevnější výrobek na trhu.

  Příznaky nedostatku soli u ovcí a skotu

  Prvním znakem, že zvíře má nedostatek soli je matná hrubá srst. Dalším příznakem je, že zvíře méně jí (nižší příjem krmiva), nebo snížený přírůstek zvířete na váze. V neposlední řadě může také dojít k nižší laktaci dojnic.

 • Čerpadla s filtrací do...

  Čerpadla s filtrací jsou do zahradních jezírek nezbytnou výbavou pro udržení čistoty jezírka a kvality vody, pro život rostlin a živočichů, které v jezírku máme. Čerpadla s filtrací vybíráme především dle obsahu jezírka. Poté se zaměříme na naše další potřeby. Čerpadla s filtrací mohou mít filtraci v podobě kaskády nebo vodopádu, což dotváří dekoraci jezírka. K čerpadlům s filtrací lze v případě potřeby dokoupit náhradní filtry, případně další součásti.

  Jezírkové filtrační čerpadlo

  Jezírkové filtrační čerpadlo je pomůcka k čištění jezírek. Především pokud v jezírku chováme rybičky, je potřeba jezírko čistit. Přírodní formou většinou menší nehluboká jezírka nelze bez filtrace vody udržet čistá a kvalitní. Čerpadla musí být dostatečně velká podle velikosti jezírka. Na filtrační čerpadlo můžeme připojit fontánu nebo kaskádu či vodopád, který vodu nejen pomáhá čistit, ale jezírko vypadá velmi hezky a nabízí jejich uživatelům opravdu relaxační pohled.

 • Filtr do zahradního...

  Zahradní jezírka se znečišťují z různých důvodů. Pokud v jezírku žijí rybičky, znečišťují jej výkaly, zbytky krmiva. Jezírko se znečišťuje také zvenčí – spadané listí, nadbytek prachu a dalších nečistot. Jezírku také nepřispívá přehřívání, které se v teplých dnech a na malé ploše jezírka děje velmi snadno a rychle. Pokud jsou v jezírku rostliny, jezírko se samo s jejich pomocí čistí – vytváří bakterie, které se zbavují nečistot. Většinou je stejně potřeba dopomoct k čištění jezírkovou filtrací, která obsahuje vyměnitelné filtry – vložky do filtrace. Ty mohou být z různých materiálů. Mohou být pěnové, molitanové. Filtrace může probíhat i přes kamínky. Vložky mohou být i biologické a mechanické. Do jezírka můžete použít také přípravky proti vodním řasám.

  Jezírková filtrace s čerpadlem

  Jezírková filtrace s čerpadlem je připojena k jezírkovému čerpadlu a pomáhá čistit vodu. Může být doplněna fontánou nebo kaskádou. Voda je do filtrace nasávána a pak zase tryskána pomocí fontány, kaskády nebo vodopádu zpátky do jezírka nebo jen filtračním zařízením přefiltrována. Filtrace musí být dostatečně velká vzhledem k velikosti jezírka. Čerpadla musí mít dostatečný výkon s ohledem nejen na jezírko, ale na zvládnutí filtrace a jejího dostatečného pohonu. Filtrace a čerpadlo, pokud nejsou kupovány k setu společně, musí být spolu kompatibilní.

  Filtrační systém do jezírek

  Filtrační systémy do jezírek obsahují vše, co potřebujeme k udržení čistého a nezávadného jezírka. Filtrační systém je čerpadlo, potřebné hadice a filtrační zařízení. Filtrační zařízení potřebujeme vybavit filtry, které je důležité občas vyměnit. Je nutné udržovat i čerpadlo v čistotě a nezanesené. Ke správné kvalitě bez řas a nečistot přispívá i UV lampa nebo přípojná vzduchovací zařízení. Filtrační systém do jezírek může vodu filtrovat jednoduše přes fontánky, kaskády nebo umělé vodopády. Vodu v jezírku je snadné měřit pomocí jednoduchých měřidel a tím určit její kvalitu a správně ji udržovat.

 • Jezírková čerpadla levně

  Jezírková čerpadla jsou nedílnou součástí našich zahradních jezírek. Pomáhají spolu s filtrací čistit vodu od nečistot a udržovat ji kvalitní a vhodnou pro život rostlin i živočichů v jezírku chovaných. Jezírková čerpadla koupíme levně ve slevových akcích nebo výprodejích, které běžně a několikrát do roka nabízí internetové i kamenné prodejny. Čerpadlo je třeba vybírat dle velikosti jezírka. Cena by se měla odvíjet od kvality čerpadla. Levná jezírková čerpadla a další techniku můžeme koupit i v setech jezírkového vybavení.

  Čerpadlo do jezírka akce

  Čerpadlo do jezírka s filtrací je nutné k udržení kvality vody v zahradním jezírku. Pro koupi levného čerpadla do jezírka je třeba sledovat slevové akce nebo výprodeje a to i kamenných obchodů i internetových. Akce se mohou týkat slevových akcí nebo výprodejů. Vyprodávají se většinou starší typy, které obchody nahrazují novými, nebo skladové zásoby po konci sezony nebo v případě, že obchod svoji nabídku ruší.

 • Jezírková fontána

  Jezírkové fontány jsou skvělou dekorací do zahradních jezírek. Jezírkové fontány se dají koupit v různých provedeních. Fontány mohou být plastové nebo z přírodních materiálů či jejich napodobenin. Mohou dotvářet přírodní vzhled zahradního jezírka. Mimo dekoračního účelu jsou jezírkové fontány většinou napojeny na filtr a pomáhají filtrovat vodu.

  Fontána do zahradního jezírka

  Fontány do zahradního jezírka mohou být vyrobeny z různých materiálů a mohou mít různé tvary. Mohou být vyrobeny z přírodních materiálů nebo z plastů. Přírodní materiály skvěle dotváří přírodní ráz zahradního jezírka. Fontány do zahradních jezírek mohou vyvěrat nebo mít podobu vodopádu. Fontány do zahradních jezírek nejsou jen dekorativní záležitostí, ale mají filtrační funkci.

  Fontánová čerpadla pro malá jezírka

  Fontánová čerpadla jsou nedílnou součástí fontánek. Díky nim můžou fontánky tryskat a popohání vodu i na kaskádách. Fontánkou nebo kaskádou nevylepšíme jen vzhled jezírka, ale obě zařízení popoháněné čerpadlem plní také svoji funkci. Funkcí je filtrace a okysličování vody, což je nezbytné pro čistotu jezírka a život živočichů a rostlin. Výkon jezírkových čerpadel vybíráme podle velikosti jezírka. Pro malá jezírka stačí fontánová čerpadla s menším výkonem určena pro malá jezírka.

 • Jezírková technika sety

  Jezírkovou techniku vybíráme v případě, že zakládáme jezírko. Nejnutnější a nezbytné potřeby jsou filtr, čerpadlo, případně vzduchovací zařízení v podobě fontány nebo vodopádu, k hubení řas můžeme použít UV lampu. K většímu okysličení vody používáme kompresory - vzduchovací motorky nebo vzduchové kameny. Všechny tyto potřeby jdou koupit v setu jezírkové techniky. Tyto sety jsou vytvořeny pro ulehčení nákupu jezírkové techniky. Všechny potřeby jsou uzpůsobeny dané velikosti jezírka a jsou mezi sebou synchronní. Jezírková technika zakoupená v setu je většinou levnější než nákup všech pomůcek zvlášť a určitě nám výběr techniky ulehčí.

  Technika pro zahradní jezírka

  Založení zahradního jezírka vyžaduje nákup potřebné jezírkové techniky, která nám umožní lehce udržovat kvalitu vody v jezírku a tím i život pro případné rostliny a živočichy v jezírku žijící. Neméně důležité je také kvalitní osvětlení jezírka. Základní pomůckou pro udržení kvality vody je čerpadlo s filtrací. Čerpadlo vybíráme podle druhu jezírka a našich požadavků na výkon. K čerpadlu můžeme jednoduše koupit filtrační jednotku v podobě vodopádu, kaskády či fontány, které kromě filtrace ještě dotváří vzhled jezírka. Filtraci do jezírek vybíráme podle velikosti jezírka a podle chovaných rybiček nebo účelu jezírka. Vybrat správné filtrační zařízení a jeho náplň je velmi důležité. Další pomůckou k hubení řas jsou UV lampy nebo okysličovací přídatná zařízení. K udržení vzdušnosti jezírka slouží také fontány nebo vodopády, které můžeme koupit přímo jako součást filtračního zařízení.

 • Krmivo pro jezírkové ryby

  Krmiva pro jezírkové ryby jsou různých druhů. Můžeme krmit vločkovým krmivem, granulovaným, krmnými tyčinkami nebo bloky. Jezerní krmivo může plavat na vodě nebo může být neplavoucí a držet se na dně. Krmiva je vhodné používat taková, která svým složením neznečišťuje vodu. Krmiva jsou většinou vyvážená a kompletní a dodají rybám vše potřebné. Mohou být kombinována v balíčku různých druhů a chutí. Krmiva mohou být velikostí určena pro mladé a starší ryby. Krmné bloky jsou bloky krmiva, které nám pomohou s krmením ryb v době dovolené. Postupně rozpouští určité množství krmiva a tím zbytečně nezanáší velkou dávkou zahradní jezírko.

  Krmiva pro kaprovité ryby

  Krmiva pro kaprovité ryby jsou podle druhu ryby a její velikosti rozdělena na krmivo pro mladé a menší ryby a pro ty větší, už dospělé. Tím rybám ulehčují výživu. Krmiva pro kaprovité ryby jsou často ve formě tyčinek. Můžou být i postupně klesající na dno. V případě, že se ke krmení ryb delší dobu nedostaneme, můžeme využít krmný blok, ze kterého se postupně uvolňuje rozpouštěním krmivo.

  Krmiva do jezírek pro okrasné ryby

  Krmivo pro okrasné ryby může být v několika provedeních. Ty můžeme kombinovat nebo používat to, co více vyhovuje chovaným rybám nebo nám. Krmivo může být ve formě vloček, tyčinek nebo krmiva klesající na dno. Krmivo přímo pro okrasné ryby je většinou doplněno o látky, které zvýrazňují jejich barvu. Jinak jsou krmiva pro okrasné ryby vyvážená a krmením dodávají rybám vše potřebné. Krmíme v intervalech, aby na vodě nezůstávaly zbytky a neznečišťovaly jezírko.

 • Osvětlení do...

  Osvětlení do zahradních jezírek není nezbytnou součástí jezírka, ale skvěle jezírko zkrášlí. Především pokud je umístěno v místě, kde se dá sedět i večer. Osvětlení do zahradních jezírek lze použít ve vodě i mimo ni pomocí lamp nebo žárovek. Osvětlení do zahradních jezírek a jeho atmosféru lze skvěle doplnit použitím barevných variant osvětlení a barevných efektů. Ty můžeme vytvořit skrz speciální žárovky nebo přidáním náhradních barevných čoček k osvětlení. Barvy osvětlení nebo čoček jsou různé a můžeme je podle vkusu jakkoli kombinovat.

  Jezírkové osvětlení

  Jezírkové osvětlení skvěle dokreslí relaxační a okrasný vzhled našeho jezírka. Jezírkové osvětlení lze použít i jako venkovní i vodní osvětlení. Zahradnímu jezírku můžeme dodat různě barevné nebo osvětlující efekty pomocí různých žárovek nebo barevných přídatných čoček. Barevné varianty můžeme libovolně obměňovat. Osvětlení do zahradních jezírek jsou bezpečná, vybavena příslušným příslušenstvím a mají většinou velmi nízkou spotřebu.

 • Vodní jezírková čerpadla

  Vodní jezírková čerpadla jsou nedílnou součástí správné údržby jezírka. Vybíráme je s ohledem na jeho výkon. Čerpadlem popoháníme filtrační zařízení. Měla by zvládnout čerpat vodu i s menšími nečistotami a mít pojistku proti přehřátí. Čerpadla mohou být pro mokrý i suchý provoz. Pro suchý provoz jsou určena čerpadla na pohon některých fontán a gravitační filtrační systémy. Vodní čerpadla se mohou ještě lišit v použitelnosti na sladkou a slanou vodu. Slaná voda není v našich podmínkách příliš obvyklá, ale v případě potřeby je třeba zvolit čerpadlo, které je na její filtraci uzpůsobeno.

  Čerpadlo do jezírka s rybami

  Čerpadla do jezírka s rybami jsou velmi důležitá. Čerpadla jsou často napojena na filtrační a další zařízení, která pomáhají čistit vodu a udržovat ji v kvalitě, kterou ryby chované v jezírku potřebují. Ryby svými výkaly a nespotřebovanými zbytky krmiva znečišťují zahradní jezírko. Ani přírodní bakterie, které se pomocí prostředí a rostlin v jezírku tvoří, většinou nedokáží jezírko dostatečně vyčistit. Proto je důležité si pomoci jezírkovou technikou.

 • Vzduchovací motorky do...

  Do zahradních jezírek, kde žijí rybičky, které se pravidelně krmí jezerním krmivem, nebo rostliny, je občas třeba dodávat vzduch a vodu v nich dokysličovat. Mohou k tomu pomoci fontány, vodopády nebo vzduchovací motorky. Ty mohou mít podobu vzduchovacích kamenů, jaké známe z akvária. Mohou mít různé rozměry. Správným okysličením vody se navíc zbavíme řas, které nejsou pro jezírka vhodné. Vzduchovací motorky můžeme koupit v sadách s vlastním kompresorem, vzduchovacími kameny a dalším příslušenstvím pro udržení kvalitní provzdušněné vody.

  Jezírkové kompresory

  Jezírkové kompresory slouží k dokysličování zahradních jezírek. Kompresor vybíráme podle obsahu zahradního jezírka. Také je dobré přihlížet na spotřebu a jeho hlasitost provozu. Nejlepší jsou samozřejmě tiché kompresory s nízkou spotřebou, ale dostatečným výkonem. Dostatek kyslíku je třeba dodávat především do jezírek, ve kterých žijí rybičky a rostliny. Je potřebný také k ničení řas.

 • Vnitřní akvarijní filtry

  Jestliže si pořizujete akvárium, je nezbytnou nutností zakoupit filtr. Vnitřní filtr zajišťuje akvárium čisté. Filtr je nutné pořídit v takové velikosti a výkonu, tak aby dokázal vyčistit celé akvárium.

  Filtr do akvária

  Filtry jsou přizpůsobeny na různé objemy vody. Nejmenší filtry jsou určeny na objem od 5 do 30 l. Větší filtry dokáží profiltrovat i 250 l. Filtr je vhodné čistit jednou za měsíc, ne dříve. Výkon vnitřních akvarijních filtrů se pohybuje od 200 do 100 l/h. Na výběr jsou klasické filtry, moderní filtrační systémy nebo molitanové filtry. K vnitřnímu filtru je vhodné zakoupit také akvarijní topítka, která zajišťují správnou teplotu.

 • Vnější akvarijní filtry

  Pokud se chystáte zakoupit větší akvárium (nad 200 l) je vhodné k nim pořídit vnější akvarijní filtr. Tento filtr nejen čistí vodu v akváriu, ale také okysličuje vodu. Tyto filtry mají značnou výhodu ve své výkonnosti. Navíc ušetří místo uvnitř akvária.

  Nejlepší vnější akvarijní filtry

  Existuje více značek, které nabízejí kvalitní filtry. Mezi nejlepší vnější akvarijní filtry patří filtr AQUA medic marin, filtr TETRA či filtr FLUVAL. Nejčastěji používaným materiálem pro biologickou filtraci patří molitan. Součástí každého filtru je kompletní vybavení. Filtr je nutné jednou za čas vyčistit (nejlépe 1x za měsíc). Jestliže kupujete menší akvárium, je vhodné zakoupit spíše vnitřní akvarijní filtr

 • Venkovní filtry do...

  Venkovní filtry se používají především u vysoko objemových akvárií. Vynikají svým vysokým výkonem. Výhodou některých kvalitnějších a cenově vyšších filtrů je jejich tichost.

  Hladinový filtr do akvária

  Hladinový filtr do akvária se používá zejména kvůli špíně na hladině. Hladinový filtr pomáhá odstranit mikroorganismy a prach, dále také oleje z krmiva pro ryby. Tento nepořádek zachycuje do filtračního molitanu, který se nachází uvnitř filtru. Výhodou hladinového filtru je jeho snadná instalace a navíc s ním i ušetříte elektřinu. Další výhodou je jeho snadné čištění. Hladinový filtr se čistí podle objemu akvária – čím vyšší objem, tím déle se může čistit (cca 1-2x za měsíc).

 • Filtr do malého akvária

  K menším objemům akvária doporučujeme menší filtry. Pokud například vlastníte akvárium o 3 – 50 l, stačí Vám Filtr AQUAEL AQ Fan Micro Plus. Tento filtr do malého akvária má výkon 250 l/h a to bohatě stačí do malého akvária. Filtr slouží především k čištění vody od mikroorganismů a dalších nečistot. Navíc slouží k přečerpávání a provzdušnění vody v akváriu. 

  Příslušenství k akvarijním filtrům

  Mezi příslušenství, které patří jak k vnějším filtrům, tak vnitřním filtrům, je vložka, která zachycuje nečistoty. Některé vložky jsou prodávány ke konkrétním typům filtrů. Vložky mohou být pěnové či molitanové. Speciálním materiálem je uhlíková náplň. Dalším příslušenstvím k filtrům je např. náhradní přísavka, náhradní kryty k motoru, náhradní vrtulky či náhradní nádoba k filtru.

 • Akvarijní čerpadla

  Akvarijní čerpadla jsou určena k přečerpávání vody. Slouží také k vyčerpání vody z akvária. Čerpadla mají výkon od 50 l/h do 2300 l/h. čerpadla mohou mít také regulátor průtoku nebo otočný systém. Čerpadla mimo jiné také najdou využití v pokojových vodních fontánách.

  Náhradní díly k čerpadlům do akvária

  Náhradní kryt rotoru, náhradní nástavce, náhradní adaptéry, náhradní přísavky nebo teleskopické náhradní nástavce, to vše patří mezi náhradní díly k čerpadlům do akvária. Mezi další náhradní díly patří například náhradní vrtulka či náhradní směrové trysky. Velice důležitým dílem je náhradní molitan do čerpadla, který slouží k zachycování nečistot.

 • Kompresory do akvárií

  Kompresory do akvárií slouží k provzdušnění akvária. Kompresory slouží především jako zdroj vzduchu pro jakékoliv vnitřní filtry. Kompresor AQUAEL má výkon 100 – 300 l/h. je vyráběn v několika barevných provedeních. Kompresory TETRA jsou určeny i pro menší akvária o objemu 10 – 60 l. Kompresor Marina vyniká svým malým provedením, navíc je tichý a vytváří ve vodě jemné bubliny. Navíc se na tento kompresor dají připojit různé dekorace a kamery.

  Vzduchovací motorek pro akvárium

  Vzduchovací motorek pro akvárium neboli kompresor je velice často využívaný. Mezi další velice kvalitní vzduchovací motorky patří motorek ELITE či kompresor HI – BLOW.

 • Krmivo pro akvarijní...

  Krmivo je pro akvarijní rybičky nezbytností. Existují různé druhy krmiv pro akvarijní ryby. Mezi krmiva patří krmiva vločková, speciální, univerzální, tabletové, granulovaná či tzv. prázdninová. Krmivo je nutné vybírat s ohledem na druh ryb. Nejpoužívanějším krmivem pro ryby je vločkové krmivo.

  Mražené krmivo pro akvarijní ryby

  Mražené krmivo pro akvarijní ryby má výhodu v tom, že je čerstvé. Mražené krmivo má vysoký obsah proteinů a dalších velice důležitých krmiv. Mražené krmivo není nutné podávat neustále. Dobré je kombinovat vločkovou stravu s mraženým krmivem. Jako mražené krmivo mohou být použity dafnie, buchanky, nítěnky či artemie. Vždy je nutné zjistit si, zda je dané mražené krmivo vhodné pro konkrétní druh ryb.

 • Speciální akvarijní...

  Speciální akvarijní krmiva jsou určena přímo pro konkrétní druh ryb, kdežto vločkové krmivo pro rybičky je vhodné pro jakékoliv ryby. Rybičky, které tento druh speciálního krmiva potřebují, jsou například terčovci, tlamovci, cichlidy či betty. Speciální krmiva jsou převážně granulovaná, výjimečně jsou prodávána v tabletách či v tyčinkách. Pro krmení rybiček s výhodou využijete akvarijní krmítka.

  Živé krmivo pro akvarijní ryby

  Vločkové krmivo a živé krmivo je vhodné střídmě kombinovat. Vločkové krmivo dodá rybám většinu vitamínů. Živé krmivo je pro ryby spíše přirozenou stravou. Mezi výborné značky speciálních krmiv patří: FLUVAL, SERA či TETRA. Krmiva značky TETRA jsou prodávány v různě velkých baleních.

 • Akvarijní topítka

  Vlastníte – li akvárium, je vhodné si pořídit také akvarijní topítko. Tato akvarijní topítka mají svůj vlastní termostat a tudíž mohou zajistit optimální teplotu pro rybičky, protože různé druhy rybiček potřebují odlišnou teplotu vody. Akvarijní topítka do akvárií jsou vyráběna pro akvária o objemu od 10 do 450 l.

  Kvalitní topítka do akvárií

  Velice kvalitní topítka do akvárií jsou značky TETRA. Jsou vyráběna pro různé objemy akvárií. Také obsahují termostat. Tato topítka lze kompletně ponořit do vody. Mezi další kvalitní topítka patří značka AQUAEL. U těchto topítek, kde není uveden objem akvária, je nutné přepočítat si podle toho, kolik má dané topítko Wattů. Přepočet je, že 1W se rovná1,5 l objemu akvária.

 • Bělící šampon pro psa

  Bělící šampon pro psa neboli šampon pro bílou srst se často používá především pro psy, kteří mají bílou srst a jezdí na různé soutěže. Výhodou těchto šamponů je snížení žlutých skvrn na srsti. Navíc bělící šampon dodává srsti krásný lesk. Výbornou značkou bělícího šamponu je Šampón 8in1 white pearl nebo BEAPHAR Bea.

  Kondicionér pro psy

  Kondicionér pro psy je velice důležitý. Používá se jako prevence proti zacuchávání a plstnatění srsti. Dále také pomáhá rozčesávat srst a také slouží proti línání psů. Většina kondicionérů pro psy obsahuje kvalitní norkový olej. Výborná je značka Flamingo či Furminator. Kondicionér je v prodeji v různých velikostech.

 • Plastové misky pro psy

  Jestliže si pořizujete psa, v první řadě musíte mít připravené misky na vodu a krmivo. Nejjednodušší a nejlevnější variantou jsou plastové misky pro psy. Existují klasické jedno – misky, které jsou vyráběny v různých barevných variantách a pak také dvojmisky. Výhodou dvojmisek je, že nemusíte mít dvě misky zvlášť, ale máte tzv. 2v1. Plastové misky jsou vyráběny v různých velikostech. Pro plastové misky pro psy je vhodné zakoupit plastovou podložku. K dostání jsou také nerezové a keramické misky i misky automatické.

  Cestovní miska pro psa

  Pokud se chystáte se svým psím mazlíčkem cestovat, je nejvhodnější zakoupit cestovní misku. Plastové cestovní misky mají svůj plastový kryt. Fungují jako zásobník (při přepravě) a miska v jednom.

 • Keramické misky pro psy

  Pokud máte většího pejska, je lepší pořídit keramickou misku. Keramické misky pro psy jsou jednoznačně bytelnější než plastové misky a tudíž hrozí menší riziko, že si ji pejsek převrhne. Misky jsou betonové nebo keramické. Výhodou keramických misek je jejich neporézní povrch. Keramické misky pro psy jsou vyráběny v různých velikostech.

  Nerez miska pro psa

  Nerez miska pro psa vyniká zejména svou odolností. Navíc některé nerezové misky mají protiskluzovou gumu, a proto miska zůstává na svém místě. Nerezové misky jsou v prodeji v různých barevných provedeních. Misky jsou také vyráběny v různých velikostech. Ta nejvhodnější miska se jistě najde i pro Vašeho pejska.

 • Rozčesávací kartáče a...

  Hřebeny pro psy jsou velice důležité. Hřebeny pomáhají dobře rozčesávat srst. Na trhu jsou různé druhy hřebenů – hřebeny příčné dvouřadé, hřebeny s točivými hroty nebo např. hřebeny střídavé. Rozčesávací kartáče mají také výborné vlastnosti. Pomáhají rozčesávat zacuchanou srst. Kartáče jsou rozděleny pro psy krátkosrsté či dlouhosrsté. Neméně důležité v péči o srst psů jsou také kvalitní šampony pro psy.

  Trimovací hřeben pro psa

  Trimování je speciální technika úpravy srsti. Trimování je určeno zejména pro dlouhosrstá plemena. Trimovací hřeben pro psa má výhodu v tom, že redukuje línání a také vyčesává odumřelé chlupy. Výborným trimovacím hřebenem je hřeben značky LE SALON. Tento trimovací hřeben se řadí mezi profesionální hřebeny na trhu.

 • Vyčesávací kartáč pro psa

  Vyčesávací kartáč je vhodný pro každého psa, ať už krátkosrstého či dlouhosrstého. Nevýhodou u dlouhosrstých psů je potřeba častého vyčesávání. Kartáče pro psa jsou rozdělené většinou podle velikosti a podle druhu srsti. Z druhů, které jsou nabízeny na trhu, jsou např. malé a velké štětinové kartáče, kartáče s drátky, gumové kartáče, nylonové kartáče či kombinované kartáče. Pro úpravu drápků zase využijete kleště na drápky pro psy.

  Profesionální hřeben pro psy

  Mezi profesionální hřebeny pro psy se jistě řadí značka FURMINATOR. Hřebeny mají ergonomické držení a navíc vyčesávací hranu z nerezové oceli. Profesionální hřeben pro psy této značky snižuje až o 90 procent línání. Výborným hřebenem je také GROOMINÁTOR, který navíc velice výborně funguje na mokré srsti.

 • Kvalitní masové...

  Kvalitní masové konzervy pro psy jsou důležité z několika hledisek: udržují Vašeho psa zdravého (mají vyvážený poměr různých vitamínů, bílkovin aj.), zlepšují fyzickou kondici a také zlepšují vzhled Vašeho psa. Výbornou značkou masových konzerv je CALIBRA či ONTARIO. Krmiva CALIBRA neobsahují sóju ani žádné chemické konzervanty.

  Kapsička pro psa

  Kapsička pro psa se převážně používá jako nadstandardní krmivo (pamlsek). Vybírat lze z velice kvalitních značek: RINTI či  ANIMONDA. Kapsičky značky RINTI jsou vytvořeny jako filety. Kapsičky jsou vyráběny s různými příchutěmi. A abyste měli kam dát krmivo, je nutné pořídit misky (nerezové nebo třeba plastové).

 • Kleště na stříhání...

  Pokud chcete doma zastřihávat drápky Vašemu psovi, je nutné zakoupit speciální kleště na stříhání drápků pro psy. Kleště je lepší vybírat od kvalitních značek, jako je LE SALON nebo FLAMINGO. Kleště jsou vyráběny jako štípačky klasické nebo kleště s gilotinou. Některé kleště mají navíc osvětlení.

  Kleště na drápky gilotina

  Čas od času je nutné psovi ostřihat drápky. Pokud nechcete zbytečně chodit k veterinářovi, kupte si domácí kleště na drápky. Např. gilotina je velice užitečná. Je ovšem nutné vybírat ostrou gilotinu. Výbornou gilotinkou je značka FLAMINGO. Ke kleštím si určitě pořiďte i profesionální hřeben pro psy.

 • Plastové pelíšky pro psy

  Pelíšek pro psa je velice důležitým místem v domácnosti. Pes by měl mít své místo, aby někudy neustále nechodil a hlavně se naučil odpočívat. Levné plastové pelíšky pro psy jsou ideální variantou. Jsou vyráběny v různých barvách a velikostech, Výhodou plastových pelíšků je to, že pokud se stane pejskovi „malá“ nehoda, stačí pelíšek vyčistit a je to. Navíc lze do těchto pelíšků zakoupit také polštáře různých vzorů.

  Plastový pelech pro velkého psa

  Jestliže vlastníte větší plemeno, je vhodný plastový pelech. Je totiž velice odolný. Velmi kvalitní značkou je např. DOG FANTASY nebo DOG IT. K plastovému pelíšku jistě potřebujete také misky pro psa a také vyčesávací kartáč.

 • Levné psí pelíšky

  Sháníte levný psí pelíšek? Pak jistě neodmítnete molitanový pelíšek. Molitanový pelíšek je pro psa velice pohodlný, jelikož obsahuje měkkou výplň. Pejsci menšího vzrůstu jistě ocení tzv. Iglú. Levné psí pelíšky, jako jsou molitanové, mají různé barevné varianty (od decentních barev po křiklavější barvy) a také velikosti. Kvalitní molitanové pelíšky jsou značky FANTASY a POHODA.

  Pelechy pro psy levně

  Levnou variantou pro psy jsou také plastové pelíšky pro psy. Tyto pelíšky jsou velice odolné vůči mechanickým poškozením (poškrábání či prasknutí). I tyto plastové pelíšky jsou vyráběny v různých barevných a velikostních variantách. Do pelíšků je možné zakoupit levně polštář či deku.

 • Antiparazitika pro kočky

  Kočku stejně jako psa mohou potrápit vnitřní i vnější parazité. Zvláště pokud tráví čas venku. Vnitřní parazity likvidujeme tabletkami od veterinárního lékaře. Vnější parazity – jako blechy a klíšťata likvidujeme sami pomocí speciálních pipet, sprejů nebo antiparazitních obojků. Velmi oblíbené jsou v současné době pipety. Jejich aplikace je velmi snadná a účinná. Pipetu kočce nakapeme na místě za krkem do kůže a dál se nemusíme o nic starat. Aplikace antiparazitik sprejem je také snadná, ale ne všemi kočkami je snášen syčivý zvuk spreje.

  Antiparazitní obojek klíšťata, blechy

  Antiparazitní obojek je oblíben pro svoji dlouhou dobu ochrany proti blechám a klíšťatům. Je určen především pro kočky, které chodí ven. V současné době už jsou obojky uzpůsobeny i pro kočky v bytě nebo domě, takže se nemusíme bát alergických reakcí, které obojky dříve majitelům občas způsobovaly. U venkovních koček občas bohužel dochází ke ztrátě obojku. Především pokud se kočka někde zahákne o větev nebo podobně. Obojky pro kočky mají totiž pojistku, která ho v případě přílišného tahu rozepne. Nemělo by ale tak dojít k poranění kočky v případě zachycení za obojek.

 • Antiparazitní obojky...

  Kočku, především pokud tráví čas i venku, nejen v bytě nebo domě, musíme vhodně chránit proti blechám a klíšťatům. Antiparazitní obojky vydrží delší dobu než pipety. Obojky mají pojistku proti zaháknutí se kočky a jejímu zranění. Obojek se sám rozepne při silnějším tahu. Je to ochrana kočky, ale zároveň se často může stát, že kočka obojek někde ztratí. V současné době jsou obojky testovány a neměly by způsobovat alergie majitelům, takže se mohou používat i v bytech nebo domech.

  Spot on proti klíšťatům

  Spot on proti klíšťatům funguje jako ochrana kratší dobu než obojek. Po nakapání na kůži kočky se vstřebá a nějakou dobu ji chrání. Aplikace spot onu neboli pipety je velmi jednoduchá. Po aplikaci spot onu se nemusíme dále o ochranu kočky proti klíšťatům starat. Jen je čas od času prohlídnout, zvláště v době, kdy ochrana pipety končí a případně nakapat novou. Pozor si musíme dávat pouze na záměnu pipet pro kočky s pipetami pro psy. Pro kočky jsou totiž psí pipety jedovaté a mohou kočce vážně poškodit zdraví.

 • Keramická miska pro kočky

  Keramické misky pro kočky jsou pro kočky vhodné především na vodu. Použít je můžeme samozřejmě i na krmení. Misky se dobře čistí. Hlavní výhodou keramické misky je její větší hmotnost a menší riziko převrácení a vylití vody nebo vysypání krmiva. Keramické misky jsou, stejně jako další misky, různých rozměrů a tvarů. Keramické misky mohou být dvojité misky nebo misky samostatné. Mohou být různě barevné nebo obrázkové.

  Misky a fontány pro kočky

  Misky pro kočky mohou být keramické, plastové nebo nerezové. Keramické jsou těžké a nelze je tak dobře převrhnout, plastové jsou naopak lehké a skladné a nerezové jsou velmi dobře udržovatelné. Krmivo můžeme dávat kočce do libovolné misky podle našeho vkusu a zvyku.

  Fontány pro kočky jsou velmi vhodné pro kočky, které ze zvyku odmítají pití stojaté vody z misek. Kočka je obecně velmi vybíravé zvíře a s pitím může být občas problém. Fontány pro kočky ale vesměs všechny kočky přijímají dobře a velmi rychle si je oblíbí. Ve fontánách voda neustále proudí, takže je udržována svěží a čerstvá. Pokud necháváme kočku delší dobu samotnou, fontána nám pro ni zabezpečí dostatek čerstvé vody.

   

  Pro volný pohyb dovnitř domu a ven doporučujeme také zakoupit průchozí dvířka pro kočky.

 • Vstupní dvířka pro kočky

  Vstupní dvířka pro kočky se používají do vstupních dveří domu nebo místnosti, kam chceme, aby měla kočka vstup i přes zavřené dveře. Vstupní dvířka můžeme kočce pořídit, aby měla stálý vstup ze zahrady do domu. Dvířka mohou být jednostranná nebo oboustranně otvíratelná. Dvířka pro kočky jsou vyrobena z různých materiálů a v různých barvách. Jdou tak přizpůsobit různým dveřím, aby co nejméně narušovaly jejich design.

  Velké množství uživatelů vstupních dvířek má při jejich používání obavy z možností otevření zloději. V současné době je možné koupit dvířka s technologií, která tomuto zamezí. Dvířka jdou otevřít pouze na čip, který má kočka na obojku. Tím se zamezí nechtěnému otvírání.

  Průchozí dvířka pro kočku

  Pro bezproblémový vstup koček do domu nebo různých místností i přes zavřené dveře jsou průchozí dvířka pro kočky ideálním řešením. Dvířka můžeme použít do vstupních dveří do domu, aby se kočka dostala na zahradu. Velmi často jsou oblíbená i v bytech třeba do vstupu do koupelny, kde je umístěn kočičí záchod. Nemusíme stále kontrolovat zavírání dveří. Průchozí dvířka pro kočku jsou vyráběna v různých barevných provedeních a z různých materiálů. Správným výběrem je tedy dokážeme přizpůsobit každým dveřím.

 • Krmivo a vitaminy pro...

  Kočky většinou krmíme granulovaným krmivem. To je kompletní – to znamená vyvážené a dává kočce všechny vitaminy a minerály, které potřebuje. Výrobců granulí je velké množství, takže máme při výběru spoustu možností. Rozhodně se doporučuje investovat do kvalitních granulí. Granule pro kočky mají různé příchutě, např. lososové, drůbeží, vepřové, hovězí a další. Kočce můžeme přidávat nebo ji krmit i masem z konzervy, kapsičky nebo paštiky. Konzervované maso je pro kočky také velmi chutné a je k dostání v mnoha příchutích. Může se kočce dávat i jako doplněk ke granulím.

  Kočkám můžeme do krmiva přidávat i vitaminy. Jak už bylo zmíněno výše – kvalitní granule obsahují vše potřebné. Přesto můžeme doplnit vitaminy komplexem vitaminů nebo můžeme doplnit vitaminy konkrétní. Např. majitelé výstavních koček doplní vitaminy na srst. Posilovat můžeme také kočkám ledviny, pohybový aparát nebo trávení. Na krmivo budeme potřebovat také kvalitní misky pro kočky.

  Pasta pro kočky na trávení

  Pasta pro kočky na trávení se používá na správné rozpuštění bezoárů neboli usazených chlupů v žaludku kočky. Špatné rozpouštění vede k trávicím potížím. Kočky se hodně olizují a čistí a jejich chlupy ulpívají na jazyku a dostávají se do žaludku, kde se ukládají. Správnému rozkladu mohou pomoci i granule, ale dodávání pasty zaručuje opravdu kvalitní rozpuštění. Kočkám je dodáváme preventivně. V případě problémů dáváme pasty silnější nebo podáváme intenzivněji.

 • Ptačí klece

  Ptačí klece jsou příbytky pro ptáky, které chováme doma. Dle velikosti nebo počtu chovaného ptactva volíme rozměr klece. Pokud ptáky z klece vůbec nevypouštíme, měla by být dostatečně prostorná. Klece lze dneska zakoupit v různých rozměrech a tvarech a přizpůsobit je našemu interiéru a vybavení domu a především potřebám chovaného ptáka.

  Klece jsou většinou vybaveny spodním odnímatelným dílem pro jednoduché čištění klece. Ke klecím jsou ve většině případů bidýlka, misky, případně další houpačky nebo průlezky. Klece jsou vybaveny dvířky pro puštění ptáka. Někdy mají klece i menší dvířka na sypání krmiva přímo u mističek.

  Klece pro andulky a kanárky

  Pro andulky a kanárky většinou stačí klece menších rozměrů. Pokud tedy nechováme větší počet ptáků v jedné kleci. Andulky jsou většinou kontaktní ptáci a mohou si vybudovat vztah s člověkem a dobře se ochočit. Zvláště pokud chováme jednu. Kanárci nejsou tak kontaktní ptáci, ale vynahrazují to krásným zpěvem. Především pro ně jsou klece uzpůsobeny na jednodušší krmení bez velkého rušení života a stresování ptáků. Klece jsou často vybaveny dvířky u misek na krmení, kterými misku vytáhneme nebo do ní jen nasypeme krmení. Pro snadné čištění jsou na spodu klece umělohmotné spodní díly, které se dají jednoduše odcvaknout od klece, vyčistit a vrátit zpět.

 • Levná klec pro ptáky

  Klecí pro ptáky je na trhu velké množství. Levné klece prodávají internetové obchody i kamenné prodejny. Levné klece pro ptáky můžeme koupit ve slevových akcích nebo ve výprodejích. Přestože jsou klece levné, je třeba dbát na jejich kvalitu a hlavně rozměr. Ten by měl být vždy uzpůsoben rozměru chovaného zvířete nebo počtu ptáků v jedné kleci.

  Klece pro papoušky v akci

  Pro papoušky jsou většinou klece větších rozměrů. Papoušek se musí v kleci pohodlně pohybovat. Na výběr správného rozměru je třeba při koupi klece dbát především. Přesto můžeme ušetřit nějakou korunu, pokud koupíme klec pro papoušky v akci. Akce mohou být slevové nebo výprodejové. Různé akce nabízejí internetové obchody i obchody kamenné. Ušetřit můžeme i na akcích, kdy je v nabídce klec + např. krmení, misky, prolézačky pro papoušky apod. 

 • Kulatá ptačí klec pro...

  Ptačí klece mají různé tvary. Jedním z nich můžou být i klece kulaté vhodné pro korely. Kulaté klece se dobře umisťují do interiéru. Rozměry klece musíme vybírat i přes kulatý tvar dostatečně velké, aby v nich korela mohla bez problémů a spokojeně trávit čas. Kulaté klece pro korely jsou většinou vybaveny bidýlky a miskami doplňujícími tvar klece.

  Velké klece pro papoušky

  Některé druhy papoušků dorůstají v dospělosti opravdu velkých rozměrů. Na to je nutné při jejich pořízení myslet a přizpůsobit jejich velikosti i klec. Klec by měla být dostatečně velká, stabilní a pevná. Vybavení klece by mělo být také přizpůsobeno pro papoušky, jejich silné nohy a zobáky. Misky by měly být větších rozměrů pro dostatek krmiva. Klece pro papoušky by měly mít pevné mříže a dostatečně velké dvířka.

 • Nejlepší krmiva pro...

  Nejlepší krmivo pro ptactvo je to, které je maximálně vyvážené a kompletní. Mělo by obsahovat vše, co ptáci potřebují. Jelikož doma chovaní ptáci mají různé potřeby na krmení, měli bychom i krmivo kupovat podle jejich druhu. Jiné požadavky na krmivo má papoušek a jiné kanárek. Ke krmení můžeme podle potřeby dodávat i minerály. Ptákům také můžeme zpestřovat jídelníček a zábavu např. tyčinkami krmiva na zobání. Přidávat do krmiva můžeme i nějaké vitaminy a minerály.

  Kvalitní krmivo pro andulky

  Kvalitní krmivo pro andulky musí obsahovat všechny složky vyváženě. Největší položku v krmivu andulek tvoří proso. Krmivo může být zalisované v tyčinkách na ozobávání, může být dochuceno např. medem. Krmivo pro andulky může být doplněno jódem a může obsahovat bobulky na podporu mluvení nebo vybarvení. Směsi pro andulky mohou být rozděleny i na směsi pro mladé andulky a ty dospělé.

 • Krmivo pro velké papoušky

  Krmivo pro velké papoušky by mělo být složeno především ze slunečnice a sušeného ovoce. Jsou to složky potravy, které jsou papoušky velmi dobře přijímány a velmi oblíbeny. Krmivo může být klasicky sypané nebo ve formě pelet, které jsou za studena lisované. Vyvážené krmivo už nemusíme nijak dál doplňovat. Papoušci díky kvalitnímu krmivu prospívají a jsou hezky zbarvení. Krmivo pro velké papoušky je často doplněno jódem, může být dochuceno medem. Krmiva pro papoušky obsahují i ořechy, různá semena a obiloviny nebo sušený hmyz či chilli. Krmiva pro velké papoušky mohou být rozdělena na jejich další druhy – např. krmivo pro africké papoušky, amazoňany nebo australské papoušky.

  Krmiva pro ptáky

  Krmivo pro ptáky by mělo být kvalitní, vyvážené a zakoupeno přímo pro námi chovaný druh. Jiné potřeby na hlavní složky potravy má andulka – proso, a jiné např. velcí papoušci. Ti se živí převážně sušeným ovocem, slunečnicí a dalšími semínky a obilovinami. V jejich krmivu můžeme najít i sušený hmyz nebo dokonce chilli. Krmiva pro ptáky by měla obsahovat všechny minerály a vitaminy, které v případě potřeby můžeme dodávat i pomocí vitaminových nebo minerálních doplňků stravy. Krmivo ptákům můžeme sypat klasicky do misky nebo jim dávat tyčinky k ozobání a zábavě. 

 • Krmítka a napáječky...

  Krmítka pro ptáky jsou většinou součástí klece, kterou zakoupíme. Nejznámější krmítka především pro menší ptáky jsou plastová krmítka s háčky na klec. Další možností jsou krmítka s bidýlkem a stříškou. Ta jsou plastová často průhledná. Jsou vhodná především pro menší ptáky. Mohou být i rozložitelná a tím snadno udržovatelná v čistotě. Především pro papoušky a větší ptáky jsou více používána nerezová krmítka různých rozměrů. Ta jsou na klec uchycena pomocí háčků nebo častěji šrouby z venku klece.

  Vodu ptákům můžeme podávat v miskách stejných, jako máme na krmení. Mnohem praktičtější a lepší je ale mít pro ně napáječky. V napáječkách máme jistotu stálého přísunu čerstvé vody. V miskách mohou ptáci vodu lehce znečistit. Napáječky jsou plastové a dají se lehce přichytit zvenku na klec. Vevnitř klece je pouze pítko. Napáječky i krmítka mohou být i s možností položení na zem. Ty jsou vhodné především pro kanárky a menší ptáky.

  Nerezové a plastové misky pro exoty

  Krmivo pro exoty podáváme do misek. Misky mohou být plastové nebo nerezové. Plastové misky mají většinou jednoduché háčky pro uchycení na klec nebo jsou to misky s bidýlky a střechou. Pro větší ptáky můžou být malé na krmení. Proto je varianta nerezových misek. Nerezové misky mají různé rozměry. Uchycení je většinou šroubem z druhé strany klece. Jsou velmi odolné, pevné a lehce se čistí.

  Ptačí krmítka

  Ptačí krmítka známe buď jako venkovní krmítka nebo krmítka do ptačí klece. Do ptačí klece jsou krmítka v podobě misky s bidýlkem a stříškou, plastové obyčejné misky na pověšení na klec, nerezové misky nebo misky, které položíme na dno klece. Krmítka mají různé rozměry. Pro větší ptáky a exoty jsou využívány spíše misky nerezové, které jsou větší a pevnější.

  Ptačí krmítka venkovní jsou pro volně žijící ptáky. Používáme je především v zimě a ve sněhu, kdy je pro ptáky těžké sehnat potravu. Krmítka jsou většinou z přírodních materiálů nebo jejich napodobenin, aby zapadly do rázu přírody, zahrady nebo doplnily vhodně balkon či parapet. Mohou být ve tvaru domečků nebo jednoduchých zastřešených konstrukcí. Jako krmítko můžeme používat i jednoduché mřížky na lojové krmení, kde si pták pouze uzobává zavěšený na konstrukci.

 • Podestýlky pro hlodavce

  Podestýlky jsou pro malá zvířata, která jsou umístěna v teráriu, nepostradatelné. Jednou z nejrozšířenějších podestýlek pro tyto malé hlodavce jsou hobliny. Výhodou hoblin je dobrá nasáklivost a dobré vyměňování. Navíc existují také hobliny s vůní. Dalším druhem podestýlky jsou dřevěné granule. Dále také existují speciální písky např. pro činčily či ekologické podestýlky.

  Podestýlka pro terarijní zvířata

  Podestýlka se také používá do terárií s exotickými zvířaty. Je možné zakoupit speciální písek pro terarijní zvířata. Dále pak existuje také speciální substrát do terárií. Pro zvířata, která potřebují například mech, je připraven kompletní přírodní řasovitý mech. Dále je možné použít drť z bukového dřeva nebo pelety.

 • Kukuřičná podestýlka

  Na trhu existují různé druhy podestýlek. Jednou z velmi kvalitních podestýlek pro různé hlodavce, ale také kočky, je kukuřičná podestýlka. Tato podestýlka je ještě rozdělena dle hrubosti – na jemnou kukuřičnou podestýlku a hrubou kukuřičnou podestýlku. Podestýlka je prodávána po 10 nebo20 l.

  Dřevěná podestýlka

  Dalším druhem podestýlky je dřevěná podestýlka. Podestýlka je tvořena z dřevěných pelet. Tyto pelety mají výbornou absorpci vlhkosti, a tudíž je vhodná pro hlodavce, ptáky a také kočky. Navíc tato podestýlka absorbuje pachy. Další výhodou této dřevěné podestýlky je možnost je po použití kompostovat, protože jde o čistě přírodní produkt.

 • Nejvhodnější...

  Dnes existují různé druhy podestýlek pro hlodavce, jako jsou králíci. Nejvhodnější podestýlka pro králíky bývá dřevěná podestýlka. Jednoznačným důvodem pro tuto volbu je savost dřevěných pelet a tudíž je nutné vyčistit králíčkovi cca 1x týdně. Dále může být použita sláma, ale ta téměř vůbec nesaje a je ji nutné velice často vyměňovat. Vždy je lepší vybírat podestýlku tak, aby nebyla prašná (kvůli různým dýchacím problémům).

  Podestýlka pro želvy

  Vhodnou podestýlkou pro želvy je jistě speciální písek do terária. Dále jsou velice vhodné dřevěné hobliny. Tyto hobliny však musí být bezprašné. Výhodou dřevěných hoblin je jejich savost. Tyto hobliny jsou přírodní a bez zápachu.

 • Kolotoč pro křečka,...

  Aby křeček byl vitální, veselý a stále při síle, je dobré mu koupit kolotoč. Kolotoče pro křečky jsou vyráběny v různých barevných variantách a velikostech. Dále jsou vyráběny buď z kovu nebo plastu. Ceny jsou různé. Další vychytávkou pro zábavu jsou prolézačky pro hlodavce. V prolézačkách je veliký výběr – tunely, domečky, prolézačky, houpačky a mnoho dalších. 

  Koule pro křečky

  Rádi byste pustili vašeho křečka po bytě, ale bojíte se, že se mu něco stane nebo něco provede? Tak vyzkoušejte koule pro křečky. Do této koule vašeho křečka zavřete a nemusíte se bát, že se mu něco stane. Koule má dýchací otvory. Tyto koule jsou prodávány v různých barevných variantách. Koule pro křečky jsou samozřejmě průhledné, takže na vašeho domácího mazlíčka vždy uvidíte.

 • Napáječka na vodu pro...

  Jestliže se chystáte koupit si domácího mazlíčka, jako je králík, je nutné mu opatřit napáječku na vodu pro králíky. Jednoznačnou výhodou těchto napáječek je nulové znečištění vody. Kvalitní napáječky mají velice dlouhou životnost a jsou vyráběny v různých barevných variantách. Další výhodou je téměř nulová protékavost – zejména u těch kvalitnějších napáječek. Napáječky mohou být plastové nebo skleněné. Výhodou skleněných napáječek je pevné usazení v nástavci.

  Misky a napáječky pro hlodavce

  K napáječce je nutné ještě zakoupit misku, aby mělo zvířátko kde jíst. Velice oblíbené jsou misky keramické a pak také misky betonové. Misky jsou vyráběny v různých velikostech. Misky jsou k dostání také v různých barevných variantách. Podobně jako toaleta pro hlodavce pomáhají v kleci zajistit čistotu.

 • Postroj pro morče

  Pokud toužíte vzít své morče na procházku, kupte mu postroj. Postroj pro morče je ve většině případů vyroben z nylonu. Výhodou těchto postrojů je nastavitelnost popruhů na velikost morčete. Některé postroje také obsahují vodítko. Skvělým postrojem s vodítkem je sada Living World pro křečky. Postroje pro morčata je možné zakoupit v různých barvách.

  Postroj pro fretku

  Ve většině případů budete jistě chtít vzít fretku někam do přírody. Potom se bude hodit postroj pro fretku. Postroje jsou vyráběny z nylonu a jsou lehce nastavitelné. Skvělým postrojem je Small Animal Jewel pro fretky. Postroje jsou vyráběny v různých barevných variantách, takže si určitě vybere každý.

 • Toaleta pro hlodavce

  Toaleta pro hlodavce je výbornou pomůckou do klece zejména pro morčata a křečky. Toalety pro hlodavce jsou prodávány především v plastové podobě například do rohu klece. Výhodou těchto toalet je snadné vyndání a vyčištění. Pak je dobré zakoupit vhodnou podestýlku, například dřevěné bezprašné hobliny. WC pro hlodavce není drahé – od pár korun do 200 korun. Plastové toalety jsou vyráběny v různých velikostech pro různé hlodavce, např. i pro činčily.

  Koupelna pro činčily

  Pro správnou hygienu by neměla v žádné kleci u činčily chybět koupelna. Tzv. koupelna pro činčily je vyráběna z plastu v různých barevných provedeních. Tyto koupelny jsou specifické tím, že mají vyvýšený okraj. Pořízení takové koupelny není nákladné – cena se pohybuje od 200 do 300 Kč.

 • 3D pozadí do terária

  Pokud máte zvířátko, které je permanentně zavřené v teráriu, je vhodné mu zakoupit 3D pozadí. Takové pozadí je pro živočichy velice vhodné, protože navozuje ve zvířeti příjemný pocit. Vhodnými 3D pozadími jsou například různé imitace kořenů či rostlin. Takovým pozadím je například Aqua Excellent Amazonia. Dále je vhodné kupovat imitace kamenů různých druhů. Svému zvířátku můžete také umožnit výběh, dobře k tomu poslouží postroje pro morčata a činčily.

  Vodopád do terárií

  Vodopád do terárií je vhodný doplněk, který ocení každé zvíře. Nejvhodnějším vodopádem je takový vodopád, který má přírodní vzhled. Takovým vodopádem je například Exo Terra Waterfall. Výhodou tohoto vodopádu je právě jeho vzhled a také velikost – lze ho umístit téměř do jakéhokoliv terária. 

 • Přípravek proti vodním...

  Jestliže máte na zahradě jezírko, měli byste se vyvarovat vodních řas, které znečišťují vodu a nepříznivě ovlivňují prostředí jezírka. V této chvíli je dobré zakoupit přípravek proti vodním řasám. Přípravky je vhodné nakoupit za výhodné ceny v internetovém obchodě.

  Přípravky proti řasám v jezírku

  Výborným pomocníkem proti řasám v jezírku jsou přípravky značky TETRA. Je možné předejít řasám tím, že se zakoupí prevence, tedy Algoschutz. Pokud již v jezírku řasy máte, je nutné s nimi bojovat přímo s přípravkem k intenzivnímu boji s řasami. Je vždy nutné zakoupit přípravek přesně na velikost zahradního jezírka, protože pokud je zakoupen přípravek na mnohem menší jezírko, než které máme, těžko budeme úspěšně bojovat s řasami v celém jezírku.

 • Cestovní taška pro psy

  Cestovní tašku můžeme využívat pro malé psy. Větší psi se kvůli svojí hmotnosti nosí v tašce obtížněji. Cestovní tašky jsou jak tašky přes rameno, tak designové kabelky pro psy, které mohou skvěle doplňovat majitelku pejska. Cestovní tašky pro psy mají většinou zapínání na zip, otvor na hlavu psa. Vevnitř jsou tašky polstrované a zajišťují pro pejska pohodlí. Mohou být vybaveny poutkem a karabinkou na přichycení pejska za obojek nebo postroj pro zajištění bezpečnosti při přenášení psa. Cestovní taška se využívá při delších cestách nebo procházkách, které by menší pes neušel. Svoje využití najde i při cestování dopravními prostředky se psem. Většinou pes v tašce nemusí mít náhubek, což je u miniaturních plemen výhoda. Cestovní taška pro psa se dá připoutat i na sedák v autě a tím zajistit psa při převozu.

  Přepravní taška pro malá plemena

  Přepravní taška pro malá plemena pomáhá při přepravě nebo přenosu malých zvířat. Můžeme je poponášet na delší procházce nebo výletě. Taška se hodí i pro přepravu ve veřejných prostředcích, kde je vyžadován většinou náhubek nebo zajištění psa v tašce. Přepravní tašky jsou vevnitř pohodlné, mají otvor na hlavu, takže zvíře může pozorovat okolí. Tašky jsou vybaveny krátkým vodítkem s karabinkou a zabezpečují tak psa proti nebezpečnému pohybu z tašky. Přepravní tašky jsou na zip nebo na cvočky, mají různé barvy a tvary. Mohou se stát i zajímavým módním doplňkem. 

 • Elektrický strojek na...

  Elektrický strojek na stříhání psů slouží ke stříhání nebo zkracování či úpravě psí srsti. Strojek má vyměnitelné holící hlavice, které je třeba po čase vyměnit nebo nechat naostřit. Elektrický strojek na stříhání psů je využíván v psích salonech i majiteli psů, kteří volí úpravu psa doma a do úprav se pouští sami. Elektrický strojek připojíme do běžné elektrické zásuvky.

  Strojky na psy

  Strojky na psy jsou určeny na stříhání psů. Psy můžeme ostříhat, zkrátit srst, oholit nebo pouze zastřihnout. Stříhají se různá plemena psů i psí kříženci. Úpravy srsti s nimi můžeme provádět doma nebo navštívit salon pro psy, kde nám specialisté psa upraví podle plemene nebo našeho přání. Strojky na psy mají více druhů. Méně drahé strojky stačí pro běžné úpravy psů doma a dražší a specializovanější strojky se používají v psích salonech. Strojky na psy mají vyměnitelné hlavice. Některé jdou i ostřit a znovu použít. Strojky mohou být elektrické, některé jednodušší zastřihovače mohou být pouze na baterie.

 • Hliníkové klece pro psy

  Hliníkové klece pro psy můžeme použít k několika účelům. Můžeme je používat doma, pokud chceme psa v době naší nepřítomnosti oddělit od ostatních částí domu. Používat je můžeme na psích akcích – závodech, výstavách nebo k přepravě psů. Hliníkové klece jsou relativně lehké. Větší klece jsou pro lepší manipulaci vybaveny kolečky a madlem. Hliníkové klece pro psy mají většinou dva vchody – z přední a boční strany. Klece mají oddělávací dno – můžeme je tedy lehce vyčistit. Mohou být odděleny přepážkou a oddělovat tak od sebe dva nebo více psů.

  Hliníkové klece pro psa je vždy nutno vybírat podle rozměru psa. Měl by se v ní dokázat pohodlně otočit, lehnout si, zvednout se. Klece jde velmi lehce složit a lehce je přenášet a uložit. Pokud si pes v kleci zvykne, může ji považovat za svoje útočiště a pelíšek, v kleci bez nucení spát a odpočívat. Klec můžeme vybavit dostatečně velkým psím pelechem, dekou, matrací  nebo polštářem pro psy.

  Klec do auta pro psa

  Pes musí být v autě zajištěn. Nesmí se volně pohybovat a ohrožovat cestující nebo řidiče. Jednou  z možností zajištění slouží přeprava psa v kleci do auta. Tyto klece se většinou dávají do zavazadlového prostoru auta. Pro oblíbené typy aut se dá koupit klec do auta na míru. Klece do auta mají různé rozměry. Je potřeba dobře změřit i rozměry kufru i klec. Místo nám v kufru může ušetřit částečně zkosená klec, která do kufru zapadá lépe. V kleci můžeme přepravovat i více psů. Lze je oddělit pomocí přepážky nebo koupit klec přímo pro více psů. Klec by měla být pro psa dostatečně velká a pohodlná. Komfort můžeme zvýšit pomocí psích pelechů, polštářků nebo dek pro psy. Na dlouhou cestu dáváme psovi do klece misku na vodu, kterou lze lehce uchytit na mříže klece. 

 • Kožený náhubek pro psa

  Psí náhubky jsou určeny pro psy agresivní na své okolí, pro psy nezvladatelné nebo pro přepravu ve veřejných dopravních prostředcích. Některá města ukládají vyhláškou venčení psů s náhubkem, takže i pro tyto případy musíme psa na náhubek zvyknout. Psích náhubků je více druhů. Jeden z nich je náhubek kožený. Kožený náhubek je buď celý z kožených řemínků, nebo z kožených řemínků a plastové části náhubku, která chrání čumák psa. Oba druhy náhubků mají různé velikosti podle délky a šířky čumáku psa. Vždy je důležité, aby pes mohl v náhubku dobře otevřít tlamu, dýchat a ochlazovat se. Celokožený náhubek se dá lehce složit a je dobře skladný. Kožený náhubek s plastovou částí je skladný méně, ale je velmi pevný.

  Nylonový psí náhubek

  Nylonový psí náhubek se často používá při ošetření u veterináře nebo na přepravu psa v hromadném dopravním prostředku, kde je náhubek nutný. Nylonový náhubek pro psa není příliš vhodný na běžné a delší nošení. Pes v něm nemůže otevřít tlamu a ochlazovat se. Proto je vhodný jen na kratší zajištění tlamy psa proti kousání, štěkání nebo žvýkání. V místech, kde přiléhá náhubek na čumák psa, je vyztužený pro pohodlnější nošení. Pásky přes hlavu jsou doplněny sponou, kterou můžeme v případě potřeby upravovat rozměr náhubku přes hlavu. Velikost náhubku se vybírá především podle průměru tlamy psa. Pro úpravu srsti psa určitě využijete elektrický strojek na stříhání psů.

 • Plastová přepravka pro...

  Plastovou přepravku pro psa můžeme použít na převoz nebo přenos psa k veterinárnímu lékaři nebo kamkoli jinam. Přepravka má otvory, které slouží jako průduchy. Je rozdělena na dvě lehce odpojitelné části. Zvíře tak můžeme z přepravky jednoduše vytáhnout. V přední části jsou kovová dvířka, která se dají otevřít i úplně oddělat. Přepravka má různé barvy i rozměry. Přepravky pro psy mohou být i s přípojnými kolečky na spodní části, což ocení zvláště majitelé velkých psů. Na horním dílu má přepravka úchyty pro přenášení nebo madlo na tah přepravky. V přepravce může být miska. Můžeme ji také rozdělit na dvě části a oddělit tak např. více malých psů od sebe.

  Přepravky pro psy do auta

  Přepravky pro psy do auta slouží k zajištění psa při přepravě v autě. Můžeme ji mít uloženou v kufru automobilu nebo na jeho zadní sedačce, kde je nutné ji upevnit nejlépe bezpečnostními pásy. Přepravka musí být dostatečně velká, aby se v ní pes mohl pohodlně otočit a postavit. Volíme tedy rozměr podle velikosti psa v dospělosti, i když přepravku do auta kupujeme dřív. Přepravky do auta jsou většinou plastové. Přepravka může být rozdělena i pro dva psy a otvírání mít zvlášť pro každého na delší straně přepravky. Jako přepravka může ale sloužit i klec pro psa. Stejně jako přepravka plastová může být pro více psů. Pro lepší uložení do automobilu mohou být přepravky zkosené v úhlu kufru auta. 

 • Přepravní klece pro psy

  Přepravní klece pro psy využíváme k přepravě psa v autě nebo hromadné dopravě. Doprava v autě je řízena předpisy a podle zákona musí být pes v autě zajištěn. Jednou z variant je právě přepravní klec. Pes je v kleci omezen v pohybu po automobilu nebo jeho kufru. Nedochází ani k zašpinění auta, ani k nežádoucímu chování psa. Přepravní klece mohou být z části z pevných ploch. Mohou být odděleny přepážkou pro jednoho nebo více psů. Mají většinou z přední, někdy i boční stěny, dvířka zajištěná petlicí. Přepravní klec může být udělána na míru nejčastěji používaným typům aut. Takto vyrobená klec může přesně zapadat do prostoru kufru. Přepravní klece pro psy můžeme vystlat psím pelechem nebo polštářem. Do klecí jsou k dostání pro případ potřeby i misky se speciálním uchycením na klec.

  Transportní klec pro psa

  Transportní klece pro psy zajišťují bezpečnou přepravu psa v automobilu nebo na cestách dopravními prostředky. Mají různé rozměry podle velikosti psa. Vždycky je třeba se při výběru řídit velikostí psa v dospělosti. Transportní klece mohou mít na spodní straně klece připojená kolečka a horní rukojeť, díky čemuž jde i s větší klecí pohodlně a lehce manipulovat. Transportní klec můžeme pro psa udělat pohodlnější pomocí psího polštáře nebo pelechu, který dáme do klece. Také můžeme transportní klec vybavit miskou na vodu, popř. na krmení. Transportní klec můžeme použít i do kufru auta. Většina těchto transportních klecí je vybavena a použitelná i na cestu v letadle, kde jsou podmínky přepravy i rozměry přepravního boxu přesně specifikovány.  

 • Výstavní klece pro psy

  Výstavní klece se pro psy používají převážně na výstavách a dalších psích akcích. Výstavní klece jsou s dvířky na kratší a většinou i delší straně. Mají pevné dno a občas jsou na něm ještě namontovány kolečka pro lepší manipulaci s klecí. Převážně u velkých klecí a velkých psů to majitelé velmi ocení. Do klecí můžeme dát i misky nebo pelíšky či psí polštáře pro zvýšení komfortu. Na klec je třeba psa navyknout. Pak v ní dokáže odpočívat a brát ji jako svůj pelíšek nejen doma, ale i na výstavách nebo závodech.

  Potah na klec pro psa

  Potah na klec pro psa nám pomáhá v kleci psa částečně izolovat od rušivých vlivů okolí. Využijeme toho především na psích závodech, kdy chceme, aby pes v kleci odpočíval a soustředil se na výkon. Také na výstavách můžeme psa zakrýt. Potah má většinou otvory na zip nebo knoflíky ve stejném místě jako jsou dveře klece, takže stačí rozepnout část potahu, nemusíme ho sundávat celý. Obaly chrání psa i před vlivy počasí – sluncem i deštěm. Většina obalů je i nepromokavých. 

 • Domácí toaleta pro psy

  Pokud máme malého pejska, který nemá chození po venku příliš rád, anebo jsme občas v práci nebo mimo domov déle, než by mohlo být pro psy únosné, můžeme použít domácí toaletu pro psy. Tyto psí toalety mohou být vyplněny pískem podobně jako toalety pro kočky, nebo je můžeme vyplnit savou podložkou. Podložky je možno podle potřeby měnit. Domácí toaleta pro psy může mít různé rozměry. Může to být pouze vyvýšené místo nebo i domeček, do kterého se pes může v případě vykonávání potřeby schovat. Psa můžeme na toaletu zvykat i pomocí spreje, který ho navede na místo toalety.  Pro fenky zase s výhodou využijete hárací kalhotky.

  WC toaleta pro psy

  Občas se stane, že majitel psa musí být dlouhodobě delší dobu mimo domov a psa nikdo nevenčí. Pro zabránění nežádoucím nehodám a znečištění bytu můžeme používat WC toalety pro psy. Tyto psí toalety si také velmi oblíbili i majitelé malých nebo miniaturních psů.  Na používání toalety musíme psa zvyknout a naučit. Pak můžeme používat psí WC toalety plastové nebo konstruované jako celé domečky. Dovnitř psí toalety můžeme dát savou podložku nebo písek jako pro kočky do kočičí toalety. Savé podložky mají různé rozměry a lze je kdykoli lehce vyměnit za čistou. Psí WC toaleta by přesto neměla plně nahrazovat chození psů ven, pokud to není nezbytně nutné kvůli jejich zdravotnímu stavu. K výběhu na zahradu Vášemu mazlíčkovi pomůžou průchozí dvířka pro psy.

 • Hárací kalhotky pro psy

  Dospělá fena od cca roku věku pravidelně 2-3krát do roka hárá. Při tomto mimo další hormonální projevy vypuzuje ze svého pohlavního ústrojí krev a výtok. Pokud fena žije v domě nebo bytě, může to být pro její majitele nepříjemné, protože fena po sobě nechává flíčky a kapky. Pro omezení těchto ne úplně žádoucích projevů existují na trhu hárací kalhotky pro psy. Jsou upevněny mezi zadní nohy feny pomocí pásků nebo gumiček. Většinou mají otvor na ocas. Hárací kalhotky pro psy se vyrábějí v několika velikostech. Pro zachycení krve do nich použijeme běžnou dámskou hygienickou vložku. Psi si na kalhotky rychle zvyknou a nám ubyde práce s čištěním koberců a podlah.

  Hárací kalhotky pro fenky

  Feny v dospělosti 2-3x do roka hárají. Jedním z příznaků je i odkapávání krve z pohlavního ústrojí feny. Pokud fena sdílí domácnost s majiteli v domě nebo bytě, můžeme používat hárací kalhotky pro fenky a tím zabránit znečišťování podlah a míst, kde se fena pohybuje. Kalhotky pro fenky se upevňují mezi zadní nohy feny. Mají otvor na ocas a místo, kam přilepíme klasickou dámskou hygienickou vložku, a zabráníme tím odkapávání krve. Kalhotky pro fenky jsou k dostání v několika velikostech podle velikosti feny. Mimo to kalhotky fenu částečně chrání i před nechtěnými psími nápadníky. Kalhotky se přesto doporučuje fenám během dne občas sundat, aby se mohla fena sama očistit. Pro udržení čistoty doma také přispěje domácí toaleta pro psy.

 • Hliníková dvířka pro psy

  Hliníková dvířka se používají v psích přepravkách, klecích a uzavíratelných boudičkách. Dvířka jsou většinou pevná, ale může se stát, že se poškodí nebo ztratí. V tomto případě můžeme koupit dvířka náhradní. Dvířka mají různé rozměry podle velikosti přepravky nebo psí boudičky, podle jejich velikostí případně vybíráme velikost dvířek. 

  Plastová průchozí dvířka pro psy

  Plastová průchozí dvířka používáme jako průchod pro menší nebo středně velké psy do domu nebo různých pokojů či částí domu bez otevření dveří. Nejčastěji se průchozí dvířka používají do vstupních dveří, které vedou do zahrady. Pes tak může kdykoli opustit dům. V případě používání oboustranně průchozích dveří se může jednoduše vrátit i zpět. Dvířka jsou jednoduchá plastová, mohou být se zavíráním na magnet. Bezpečnost můžeme zajistit pomocí čipu, bez kterého pes dvířka neotevře. Zabráníme tak nechtěnému vniknutí do domu. Čip je třeba psovi připevnit na bezpečné místo na obojku. Dvířka lze v případě zničení průchodové části – plastových dvířek demontovat a poškozený díl dvířek vyměnit. Do auta zase oceníte bezpečnostní postroj pro psy.

 • Akvarijní umělé rostliny

  Umělé rostliny do akvária jsou vhodnou náhražkou živých rostlin pro jakékoliv rybičky. Výhodou plastových rostlin je především minimální starost, protože některé živé rostliny jsou na péči dost složité. Mezi velice oblíbenou umělou rostlinu patří chi tráva.

  Tapety do akvárií 3D, samolepící tapeta do akvária

  Tapeta do akvárií je oblíbeným doplňkem v akváriu. Velmi žádané jsou tapety do akvárií 3D a samolepící tapety. Do tapet 3D lze zařadit různé imitace kamene, dřeva či například přirozeného prostředí. Rybičky se pak v akváriu cítí dobře. 3D tapety jsou k dostání v různých cenových relacích. Klasické tapety nabízí též různé imitace především kamenů a kořenů. Do akvárií se také s oblibou využívají vzduchovací kameny.

 • Krmítko pro akvarijní...

  Jistě se stane, že odjíždíte na dovolenou či na služební cestu a nikdo nemá čas krmit Vaše rybičky. Proto je tu výborné krmítko pro akvarijní ryby. Například pro rybičky, které mají název Nítěnky se hodí plastové krmítko s přísavkou – cena krmítka je velmi  příznivá.

  Automatická krmítka do akvária

  Pokud se chystáte na delší cestu, pak je vhodné zvolit automatické krmítko do akvária. Jednodušší typ krmítka vždy 2x denně nakrmí rybičky. Dále existují další krmítka, kde lze nastavit přesně časy na krmení. Dále lze nastavit požadovaný objem krmiva. Práce s krmítkem je velice jednoduchá. Tato krmítka se ve většině případů doplňují vločkami a peletami. Akvária vhodně dozdobíte pomocí umělých akvarijních rostlin.

 • Velký vzduchovací...

  Pokud vlastníte nebo si chcete koupit akvárium, pořiďte si vzduchovací kámen do akvária. Vzduchovací kameny slouží k okysličování vody v celém akváriu. Mohou to být například vzduchovací kameny s jemnými póry. Kameny je možné zakoupit v různých velikostech.

  Vzduchovací dekorace koule

  Velice oblíbenou vzduchovou dekorací je koule. Tyto koule vytvářejí v akváriu jemné vzduchové bubliny. Jemné bubliny vznikají především u koulí menšího průměru. Koule vyššího průměru pak vytvářejí například stěnu ze vzduchových bublin. Vzduchové koule lze zakoupit v různých barevných variantách a velikostech. Krásu akvária podpoříte LED osvětlením.

 • LED osvětlení do akvárií

  Jestliže plánujete mít doma například Neonky, či jiné menší rybky, zajisté se Vám bude hodit LED osvětlení do akvárií. Toto osvětlení je zejména vhodné pro menší akvária. LED osvětlení je prodáváno buď jako zářivka, která se dává do krytky, nebo jako samostatné světlo. Při výběru LED osvětlení je nutné dbát na velikosti akvária.

  Zářivka do akvária

  Existují také další druhy zářivek. Zářivky jsou ve většině případů rozdělené pro sladkovodní a mořské ryby. Nejpoužívanějšími zářivkami jsou TB zářivky. Tyto zářivky stimulují přirozený život různých živočichů. Čistotu v akváriích Vám pomůže udržet akvarijní odkalovač.

 • Akvarijní odkalovač

  Pokud chcete mít čisté akvárium, budete jistě potřebovat akvarijní odkalovač. Odkalovač slouží k čištění především nečistot na dně. Některé odkalovače je vhodné připojit přímo na vodovod.  Součástí odkalovačů je ve většině případů hadice a koncovka.

  Odkalovací zvon do akvária, vzduchový odkalovač do akvárií

  Levnější variantou pro čištění akvária je odkalovací zvon. Cena odkalovacího zvonu je v řádu několika korun. Dále také existuje samočinná odsávačka či vzduchový odkalovač do akvárií. Tento vzduchový odkalovač je poháněn vzduchovacím motorkem. Cena odkalovačů je různá. Zlatá střední cesta patří jistě vzduchovému odkalovači.

 • Pláštěnka pro malého psa

  Pláštěnka je vhodná především pro psa malého vzrůstu. Při výběru pláštěnky je nutné přeměřit pejska od krku ke kořeni ocasu. Existují různé velikosti pláštěnek a proto i pro Vašeho pejska se najde vhodná pláštěnka. Pláštěnka je ve většině případů vyráběna z lesklé pogumované textilie, a proto po ní voda snadno steče.

  Pláštěnky pro velké psy

  Pláštěnky jsou ale také vhodné pro velké psy, protože po procházce nemusíte psa fénovat. Někteří větší psi jsou také náchylnější k nemocem. Pláštěnky pro psy opravdu vypadají jako pro člověka. Mají také kapucu na hlavu a navíc také rukavičky a nohavičky.

 • Zimní bunda pro psa

  Zimní bunda pro psa je vhodná především pro větší mrazy. Bundy jsou vyrobeny z velice odolného materiálu. Zimní bunda je určena především pro psy menšího vzrůstu. Bundy jsou k dostání v různých velikostech a barevných variantách.

  Zateplená bunda pro psy

  Zateplená bunda pro psy ochrání Vašeho pejska opravdu spolehlivě. Je vyráběna z  kvalitních materiálů. Existuje mnoho barevných variant a jedna z nejprodávanějších je s motivem Snoopyho. Před koupí zateplené bundy pro pejska nezapomeňte Vašeho pejska přesně změřit. Pro chmurné počasí je také vhodná pláštěnka či pěkný svetřík

 • Interaktivní hračky...

  Především v zimním nebo deštivém období jsou interaktivní hračky skvělou zábavou především pro aktivní psy, kterým je potřeba zaměstnávat hlavu. Interaktivní hračky mohou mít podobu hlavolamů, balonku na pamlsky nebo různých bludišť. Základem je, že se pes z hračky snaží dostat pamlsek. A to buď pohybem hračky nebo posunováním jejích částí. Na nás je naplnit psovi hračku pamlsky a pomoct mu přijít na to, co má udělat jako první krok. Pak už pes většinou hračku chápe a pamlsky hledá, dokud je nenajde všechny.

  Interaktivní hračky lze různě ztěžovat např. postavením na židli, aby pes mohl posuvnými políčky hýbat pouze čumákem, nikoli packami. Interaktivní hračky se také vyrábí v několika stupních obtížnosti. Doporučuje se začínat od nejlehčích stupňů a pokračovat podle výkonu psa k těm těžším stupňům. Interaktivní hračky jsou v podobě dřevěných psích hraček.

  Hračky pro psy na pamlsky

  Hračky na pamlsky pro psy zabaví naše miláčky i v době naší nepřítomnosti. Tyto hračky jsou většinou ve tvaru balonku nebo podobných předmětů, které pes může koulet po zemi. Hračka je lehce naplnitelná pamlsky pro psy, které pohybem hračky postupně vypadávají. Můžeme ji naplnit tvrdými nebo měkčími pamlsky, granulemi nebo dokonce psí pastou. K některým hračkám na pamlsky jsou k dostání i speciální pasty a náplně, kterými hračku naplníme a které pes vylizuje nebo vykusuje z hračky. Tyto hračky jsou většinou z odolného materiálu, takže by nemělo dojít k jejich rozkousání. Hračky jdou většinou velmi dobře rozložit a omýt. 

 • Sušené pamlsky pro psy

  Sušené pamlsky jsou psy velmi oblíbenou pochoutkou. Vyrábějí se z různých částí těla krmných zvířat. Nejčastějším a nejprodávanějším sušeným pamlskem jsou vepřové nebo hovězí uši. Dále můžeme psovi dávat sušené rypáčky, střívka, játra, kopýtka a další. Psi tyto sušené pamlsky velmi dobře přijímají. Větší pamlsky jsou dobré na jejich zuby – kousání a žvýkání je zbavuje zubního kamene. Také dokáží psy nějakou dobu zabavit a psa unavit. Sušené pamlsky obsahují také mnoha prospěšných látek, vitaminů a minerálů. Sušené pamlsky můžeme koupit také v balíčku namixovaných různých druhů. Jejich nevýhodou je pro většinu majitelů ne příliš libá vůně. Psi ji naopak většinou zbožňují a sušené pamlsky mají velmi rádi.

  Dentální psí pamlsky

  Dentální psí pamlsky jsou vyrobeny prioritně pro prevenci psí dentální hygieny. Pamlsky mají přídatné látky, které pomáhají ústní dutinu psa čistit, zbavovat bakterií a částečně preventivně chránit nebo zbavovat zubního kamene. Dentální pamlsky pro psy mají tvar menších či větších kostiček apod. Mohou být částečně měkké nebo tvrdé. Psovi bychom je měli pořizovat s ohledem na jeho velikost. Dentální pamlsky mohou mít i různé příchutě popř. vůně, které mají pomoci psovi osvěžit dech. Samozřejmě jsou i velmi chutné a psy jsou velmi dobře přijímány. 

 • Nejlepší holistické...

  Holistické krmivo je kompletní, plnohodnotné a vyvážené krmivo pro dospělé psy, které je složeno z těch nejlepších surovin zpracovaných podle nejnovějších technologií. Toto krmivo je vhodné pro všechna plemena psů. Obsahuje všechny potřebné vitamíny důležité pro vyvážený růst psů. Tyto granule založené na holistickém principu jsou vyvíjeny s pomocí známých veterinářů.

  Bezobilné krmivo AATU

  Granule neobsahují žádné obiloviny, dochucovadla, konzervační látky a syntetická barviva. Místo nich se při zpracování využily batáty, které obsahují přírodní vitamíny a minerální látky. Granule také obsahují zdroje živočišných bílkovin ze zvěřiny (jehněčí a srnčí maso) a bizona. To vše je doplněno ovocem, zeleninou a bylinkami.

  Výživa pro zlepšení imunity psa

  Kombinace jednotlivých složek granulí je koncipovaná tak, aby granule podporovaly přirozený imunitní systém. Zároveň obsahují probiotika, která udržují vyváženou střevní mikroflóru. Tato holistická potrava je dále obohacena o cheláty, což jsou komplexy sloučenin obohacené minerálními látkami. Cheláty se váží na aminokyseliny, proto jsou pro tělo psa lépe stravitelné.

 • Evoluční přírodní...

  Psi ve svém krmivu upřednostňují chuť masa. V jejich přirozeném prostředí je maso hlavním zdrojem bílkovin. Dnešní psí krmivo je vyráběno průmyslově. Průmyslová výroba je založena hlavně na kvantitě, kvalita jde mnohdy stranou.

  Granule AATU bez lepku a s vysokým podílem masa

  Evoluční bezlepkové krmivo splňuje všechny parametry kvalitní psí stravy. Obsahuje 80% masa a 20% ovoce, zeleniny, bylin a koření. Podle preference Vašeho psa, co se druhu masa týká, můžete vybrat druh granulí, které mu budou nejvíce vyhovovat. Krmivo se vyrábí ve třech variantách – kuřecí, kachní a s lososem. Díky vyváženým hodnotám všech složek stravy je možné krmit psy menší dávkou granulí, než jste zvyklí. Toto krmivo neobsahuje zbytečné látky jako obilí, lepek nebo brambory.

  Zátěžové granule AATU pro zdravé klouby

  Krmivo je určené pro psy v zátěži – záchranářští, sportovní, lovečtí a pracovní psi. Je vhodné také pro psy výstavní a ve výcviku. Takoví psi mají více namáhané klouby, o které je třeba se starat. Krmivo obsahuje glukosamin a chondroitin, složky pomáhající správnému fungování kloubního systému psů. 

 • Superprémiové granule...

  Krmivo Annamaet jsou granule založené na holistické receptuře. Neobsahují obiloviny, kukuřici ani pšenici a jsou přirozeně konverzované. Jsou vhodné pro psy ve všech věkových stádiích – od štěňat až po dospělé psy. Vhodné jsou také pro březí a kojící fenky.

  Krmivo pro psy s citlivým zažíváním a alergiemi

  Tyto granule jsou vhodné zejména pro psy s citlivou kůží a trávicími obtížemi. Masová složka použitá při výrobě těchto granulí garantuje kvalitu. Zvířata nejsou chována za použití antibiotik a hormonů. Maso je jediná složka, která zastupuje bílkoviny pomáhající zvyšovat stravitelnost. V metabolismu je zapojený je i L-karnitin. Pomáhá udržovat svalovou hmotu a podporuje kognitivní funkce.

  Granule s důležitými Omega 3 mastnými kyselinami

  Tyto granule jsou obohaceny o cheláty, což jsou komplexy sloučenin obohacené minerálními látkami. Cheláty se váží na aminokyseliny, proto jsou pro tělo psa lépe stravitelné. Granule, jejichž základem je rybí složka, jsou obohaceny o menhadenový olej. Jedná se o olej z ryb z čeledi sleďovitých, který je vynikajícím zdrojem omega 3 mastných kyselin. 

 • Kvalitní superprémiové...

  Kompletní krmivo pro psy s problémy s ušima, kůží a srstí. Annamaet je připraven tak, aby splňoval všechny výživové hodnoty. Krmivo Annamaet je velmi oblíbené také ve větších chovech psů. Krmivo Annamaet jsou granule založené na holistické receptuře. Neobsahují obiloviny, kukuřici ani pšenici a jsou přirozeně konverzované.

  Dobrá výživa kloubů díky granulím Annamaet

  Jsou vhodné pro psy ve všech věkových stádiích, zejména psy aktivní a v zátěži. Takoví psi mají více namáhané klouby, o které je třeba se starat. Krmivo obsahuje glukosamin a chondroitin, složky pomáhající správnému fungování kloubního systému psů.

  Krmivo Annamaet podporuje zdravou střevní mikroflóru

  Granule obsahují prebiotika, která pomáhá udržovat správnou mikroflóru ve střevech. Vysoký podíl aminokyselin je daný tím, že v použitém mase je vysoké zastoupení bílkovin. Maso, používané pro zpracování, je použité ze zvířat chovaných bez antibiotik. Granule s podílem ryb obsahují menhadenový olej, který vynikajícím zdrojem omega 3 mastných kyselin. Tento olej pochází zejména z čeledi sleďovitých ryb. 

 • Kompletní přírodní...

  Barking Heads je krmivo z Británie z menší rodinné firmy, která za svou dobu působení získala několik ocenění, mimo jiné i ocenění organizace Pet Product Retail Association. Jedná se o jedinečné, výživné a hypoalergenní krmivo přispívající ke zdravé a zářivé srsti všech plemen.

  Zdravé granule pro dospělé psy Barking Heads

  V krmivu převažují bílkoviny z čistého masa. Naleznete zde jasně deklarované tuky. V recepturách je absolutní množství nenasycených mastných omega kyselin. Světovou raritu představuje použití nutričně významného skopového tuku. Krmivo se také vyznačuje nízkým obsahem škrobů, který je získaný z brambor, ovsa a rýže. Do krmiva se nepřidává pšenice ani kukuřice! V nezanedbatelném množství lze v krmivu také nalézt zeleninu.

  Krmivo Barking Heads bez konzervačních látek

  Při přípravě krmiva se nepoužívají žádné vedlejší produkty ani živočišného, ani rostlinného původu. K přípravě se nepoužívají ani suroviny s nízkými nutričními hodnotami. Dále byste v krmivu Barking Heads jen těžko hledali dochucovadla, barviva, sůl či jiné konzervační látky. Všechny suroviny potřebné k zpracování do tohoto jedinečného krmiva jsou pořízeny na území Velké Británie. Jedná se o opravdu kvalitní produkty.

 • Hypoalergenní granule...

  Hypoalergenní granule jsou řešením pro ty psy, kteří trpí potravinovými alergiemi projevujícími se všemi možnými způsoby. Zdrojem bílkovin je nejčastěji hovězí nebo rybí maso. Na výrobu hypoalergenních krmiv se obecně využívají suroviny vyšší kvality. Hypoalergenní krmiva nesmí obsahovat lepek, sóju, pšenici nebo vepřové maso. Při přípravě krmiva Barking Heads se nepoužívají žádné vedlejší produkty ani živočišného, ani rostlinného původu. K přípravě se nepoužívají ani suroviny s nízkými nutričními hodnotami. Dále byste v krmivu jen těžko hledali dochucovadla, barviva, sůl či jiné konzervační látky. Všechny suroviny potřebné k zpracování do tohoto jedinečného krmiva jsou pořízeny na území Velké Británie.  Jedná se o opravdu kvalitní produkty.

  Bezlepkové granule Barking Heads

  Psi se po tisíciletí vyvíjeli jako masožravci. Z tohoto důvodu se snažíme poskytnout psům stravu s vyváženým zdrojem bílkovin. V současné době se prokazuje, že i psi začínají být alergičtí na lepek. Při výběru jakéhokoli krmiva je dobré se soustředit na to, co obsahuje. Naše krmivo je zásadně bezlepkové a produkováno jen z ověřených surovin. Krmivo Barking Heads obsahuje antioxidanty, absolutní množství nenasycených mastných omega kyselin a  nutričně významného skopového tuku. Krmivo se také vyznačuje nízkým obsahem bramborových, ovesných a rýžových škrobů. Krmivo neobsahuje pšenici ani kukuřici, zato oplývá velkým množstvím zeleniny.

 • Nejkvalitnější...

  Každé psí plemenospecifické požadavky na stravu. Jsou plemena velká, střední a malá. Každý pes potřebuje přesně vyvážené složení jednotlivých složek krmiva. Malí domácí psi nepotřebují získávat tolik energie jako psi závodní. Nedokáží ji spotřebovat a energie se nechtěně mění v tuky. Pokud už se zabýváte výběrem vhodného krmiva, je dobré pamatovat i na druh plemene, pro něž krmivo vybíráte. Eukanuba je krmivo obsahující řadu vitamínů a minerálů pro podporu zdraví jednotlivých psů. Stačí jen vybrat to správné.

  Eukanuba poradí i začátečníkům, krmivo podle plemen

  Z nabídky Eukanuba můžete vybírat krmiva pro malé, střední a velké psy. A nejen to. Dále se krmiva dělí podle konkrétních plemen. Nemůže se Vám tedy stát, že vybere nesprávné krmivo. Systém, se kterým společnost Eukanuba pracuje, je důmyslný a poradí i chovatelům – začátečníkům.

  Krmivo pro správnou váhu psa, lesklou srst a dobré trávení

  Krmivo Eukanuba pro malé psy je zaměřeno na správný přísun proteinů (dávkování na kg tělesné hmotnosti psa) tak, aby se předešlo zbytečné nadváze a následným problémům s kloubním aparátem. Krmivo pro střední psy je také přizpůsobeno hmotnosti psa tak, aby nedocházelo k váhovým nadbytkům. Krmivo má dále pomáhat udržovat lesklou pokožku a hedvábnou srst. Krmivo velkých plemen je mimo vše ostatní ještě obohaceno o složky, které pomáhají s trávicím traktem psů. Podporují pevnou stolici a dlouhodobou obratnost.

 • 100% kompletní krmivo...

  Stejně jako dospělí lidé mají i psi své vývojové fáze a tomu je potřeba věnovat pozornost při volbě vhodné stravy. Velikost těla nemá vliv na povahu psa, ale na délku jeho života ano. A to je důvod, proč Eukanuba rozdělila svá krmiva podle věkových fází psů. Můžete si vybrat z trojí nabídky: puppy, adult a senior.

  Štěněcí granule Eukanuba

  Granule pro štěňata jsou vyvinuty pro dokonalé nasycení organismu důležitými živinami, které jsou nepostradatelné pro bezproblémový růst štěněte. Každý mladý organismus má jiné požadavky na výživu, protože probíhá intenzivní vývoj malého štěněte. Kvalitní granule Eukanuba zajišťují dostatek látek pro výživu kloubů, energie a zachovávají ideální poměr vitamínů a minerálů.

  Vyvážené krmivo pro dospělé aktivní psy

  Dospělý pes potom potřebuje takovou stravu, která mu bude schopna pomoci v jeho nejaktivnější části života. Psi jsou hraví, rádi běhají a zatěžují kloubní soustavu. Správná výživa psům jednak dodá potřebné látky, ale také bude dbát na to, aby pes zbytečně nenabíral na váze, anebo naopak neměl nedostatek některých důležitých vitamínů.

  Granule pro starší psy - seniory

  Jakmile nám pejsek zestárne, je důležité si uvědomit, že má jiné potřeby, než organismus zatížený léty běhání po zahradě. Orgány již nefungují jako dříve, a proto musíme dbát na dostatek minerálů a vitamínů, které je tělo schopné využít. Dále je potřeba si uvědomit, že starší pejsek nemá již tolik pohybu, a proto musíme volit granule s menší energetickou hodnotou. A to vše krmiva značky Eukanuba nabízejí.

 • Kvalitní nízkoobilné...

  Kvalitní krmivo je nezbytnou součástí starosti o Vašeho psa – vybrané ingredience zaručí čtyřnohému kamarádovi správné trávení a znatelně zlepší kvalitu jeho života. Psi krmení správnou stravou jsou vitálnější, spokojenější a žijí déle než ti, jejichž výchova je v tomto ohledu zanedbána.

  Složení nízkoobilného krmiva N&D 

  Psům, stejně jako lidem, nestačí přijímat pouze jednu složku potravy (dávno překonaný mýtus, že psi jedí pouze kosti). I oni musejí vitaminy, jež si jejich tělo neumí vyrobit samo, přijímat formou potravy. Krmivo značky N&D obsahuje všechny nezbytné ingredience potřebné ke správnému fungování trávicího i imunitního systému.

  V krmivu se tedy nachází: rybí olej, pšenice špalda, oves, sušená dřeň z červené řepy, mannanoligosacharidy, vláknina z hrášku, dále pak sušené mrkve, sušená vojtěška, inulin, sušený sladký pomeranč, fruktooligosacharidy a sušená jablka. Nezbytnými složkami je i prášek z granátových jablek, prášek ze špenátu, prášek z černého rybízu, prášek z borůvek, chlorid sodný (kuchyňská sůl), sušené pivovarské kvasnice, kořen kurkumy, glukosamin, chondroitin sulfát a extrakt z afrikánu.

  Přidána je i složka extraktu z rozmarýnu, u nějž byly prokázány antioxidační účinky (obsahuje tedy látky, které brání vzniku rakoviny kůže, jež může postihovat i psy).

  Obsah nízkoobilného krmiva N&D 

  Nízkoobilné krmivo značky N&D  obsahuje komplex vitaminů B (B1, B2, B6, B12), dále pak vitamíny rozpustné ve vodě – tedy vitamin C, H, kyselinu pantothenovou, vitaminy rozpustné v tucích: A, D, E, K, kyselinu listovou, betakaroten, který odpovídá za správnou funkci tyčinek v oku (podporuje vidění, je ve velkém přítomen například v mrkvi). Z dalších vitaminů lze uvést cholin, niacin či taurin. Krom vitaminů se však v krmivu nacházejí i další látky (většinou v podobě bílkovin ve formě enzymů) jako DL-metionin, cheláty mědi na bázi metioninové hydrolázy (tedy látky, které odpovídají za štěpení tuků pomocí vody).

  Nabídka krmiv

  V naší nabídce můžete najít několik typů krmiv, která jsou rozlišena jak podle stáří psa (pro štěňata, mladé psy, staré psy), tak i podle objemu balení (od2,5 kgdo12 kg). Ohled se bere také na velikost rasy (malí psi, středně velcí a velcí), protože i tato skutečnost je jedním z klíčových faktorů při volbě vhodného krmiva (tedy jeho složení).

 • Granule pro psy N&D...

  Pokud chcete, aby byl Váš pes zdravý a spojený, musíte se postarat nejen o jeho prostředí a zábavu, ale především o správnou výživu. Vhodným poměrem jednotlivých složek v potravě zajistíte správné fungování jeho metabolismu, čímž mu znatelně prodloužíte a zkvalitníte život. A protože každý pes má svou osobnost, můžete mu vyjít vstříc a vybrat příchuť, která se mu bude zamlouvat nejvíce.

  Příchutě značky N&D

  Příchuť treska – pomeranč:
  - N&D Low Grain DOG Adult Maxi Codfish & Orange: Je vhodné pro dospělé psy velkého až obřího vzrůstu. Na výběr máte z několika hmotností balení: 800g, 2,5kg, 7kg a 12kg.


  Příchuť kuře – granátové jablko:
  - N&D Grain Free DOG Puppy Large Chicken & Pomegr: Hodí se pro štěňata ras dorůstajících velké až obří velikosti.

  - N&D Grain Free DOG Puppy S/M Chicken & Pomegr: Toto krmivo se hodí pro štěňata malých nebo středně velkých psích plemen.

  - N&D Low Grain DOG Adult Mini Chicken & Pomegr: Toto krmivo je vhodné pro dospělce malých plemen.

  - N&D Low Grain DOG Adult Maxi Chicken & Pomegranat: Je určeno pro dospělé jedince velkých plemen.

  - N&D Grain Free DOG Puppy S/M Chicken & Pomegr: Krmivo je vhodné pro štěňata malých až středních plemen.

  U všech těchto produktů můžete vybírat podle hmotnosti jednotlivých balení: 800g, 2,5kg, 7kg nebo 12kg.


  Příchuť ryba – pomeranč:
  - N&D Grain Free DOG Adult Fish & Orange: Komplexní potrava pro dospělé psy bez ohledu na velikost plemene.


  Příchuť ryba – divočák:
  - N&D Grain Free DOG Adult Boar & Apple: Toto krmivo je určeno pro dospělé psy všech plemen. K dostání je v balení 800g nebo12 kg.


  Příchuť jehně – borůvky:
  - N&D Grain Free DOG Adult Lamb & Blueberry: Krmivo vhodné pro dospělce bez ohledu na velikost rasy. Objednat jej můžete v balení po 2,5kg, 7kg nebo 12kg.


  Příchuť ryba – borůvky:
  - N&D Grain Free DOG Adult Lamb & Blueberry: Krmivo, které je vhodné pro všechny rasy nehledě na velikost. Pouze pro dospělé psy. K dostání je ve více hmotnostních variantách: 800g, 2,5kg a 12kg.

 • Vysoce kvalitní...

  Jestliže chcete mít doma zdravého a vitálního psa, musíte dbát na jeho správnou výživu a vybírat pouze kvalitní potravu – netřeba připomínat, že již dávno neplatí starý stereotyp, že psovi stačí kost. Stejně jako lidé i psi potřebují dostatek vitaminů, a když je nemají, strádají. Vhodnou volbou jídelníčku můžete svému čtyřnohému kamarádovi značně prodloužit a zkvalitnit život.

  Výhody granulí Ontario

  Tyto psí granule byly navrženy za účasti několika veterinářů a výživových poradců – obsahují tedy všechny složky nezbytné pro správné fungování psího organismu. V masu jsou látky, díky nimž jsou granule dobře stravitelné a mají vysokou výživovou hodnotu (pes nejí pouhou hmotu na zahnání hladu). V poslední době byla vyvinuta vysoce kvalitní receptura, která nezatěžuje organismus a zabraňuje vzniku výskytu potravních intolerancí.

  Nabídka granulí značky Ontario

  V současné době si lze vybrat ze široké nabídky, která pokrývá všechny požadavky majitelů – vybírat lze jak s ohledem na věk, rasu a velikost psa, tak i hmotnost balení. Kromě toho můžete svému psovi i přilepšit koupí sušených kuřecích plátků. Povinností každého majitele je také pečovat o chrup psa – k tomu Vám mohou pomoci dentální tyčinky z kuřecího masa, které psi milují. Tyto tyčinky jemně čistí sklovinu a zabraňují tak vzniku zubního kazu a dalších potíží, jež velmi často trápí starší psy.

  Důležitost granulí

  Granule jsou levnou a velmi vhodnou variantou suchého krmiva pro psy. Jsou oblíbené jak u majitelů, tak především u jejich svěřenců, jež na ně nedají dopustit. Mohou také sloužit jako skvělá motivace při výcviku – na základě Pavlovových reflexů se v mozku psa vytvoří spojení mezi splněním úkolu a odměnou. Psi jsou snadno uplatitelní přes jídlo, pokud budete v ruce držet pamlsek, udělají všechno, co Vám na očích uvidí.

  Granule se vyrábějí v mnoha modifikacích, které pokrývají rozdílné nároky psího organismu v průběhu stárnutí. Velkou výhodou granulí je jejich dlouhá doba trvanlivosti, snadná skladovatelnost a přesné dávkování.

  Je však vhodné navyknout psa na granule od mala – pokud se pes dříve živil konzervami, nebude se mu do granulí nejprve příliš chtít a bude si hůř zvykat.

 • Kompletní vyvážené...

  Jestliže chcete svého psa udržet v dobré kondici, musíme jej krmit kvalitním jídlem. Důležité je podívat se na složení potravy – každý pes je jedinečný a potřebuje něco trochu jiného. Některé složky jsou vhodné pro malá plemena, některé zase pouze pro štěňata a jiné pro psy po kastraci. Obecně však platí, že by se měl regulovat příjem obilovin, neboť ty mohou psům poškodit játra a ledviny.

  Krmivo značky Ontario

  Jedná se o stravu, která je vhodná pro dospělé jedince ve věku 2 – 6 let velkých až obřích plemen (dalmatin, vlčák, doga…). Krmivo obsahuje 60% kuřecího nebo 50% jehněčího masa a přidanou zeleninu. Za pomoci veterinářů byl v krmivu snížen podíl obilovin, jehož nadbytek působí psům často potíže a může vést až k nevratnému poškození některých orgánů. U několika jedinců taky může v důsledku nadbytku obilovin docházet ke vzniku alergií. Tato potrava je snadno stravitelná a nezatěžuje organismus zvířete.

  Obsah krmiva značky Ontario

  Kromě již zmíněného masa (kuřecího nebo jehněčího) a zeleniny obsahuje strava prebiotika a extrakt z juky - mannanoligosacharidy a fruktooligosacharidy, jež zajišťují stabilitu střevní mikroflóry a podporují metabolismus. Jedním ze zástupců zeleniny v krmivu jsou rajčata, která obsahují selen – ten je jedním z biogenních prvků: chrání buňky proti stárnutí a posiluje imunitu.

  Biogenní látky

  Z dalších obsažených látek jsou významné minerální látky, glukosamin hydrochlorid, chondroitin sulfát, DL-methionin a L-lysin, dále pak mannanoligosacharidy, fruktooligosacharidy, komplexní vitaminy řady B, kyselina listová, vitamin D3 a vitamin E.

  Na obalu můžete najít tabulku s frekvencí krmení psa v závislosti na hmotnosti a stáří. Balení je k dostání ve dvou hmotnostních variantách:2,5 a13kg.

 • Superprémiové krmivo...

  Krmivo pro psy značky ProPlan bylo navrženo za pomoci veterinářů a výživových poradců, je tedy vhodnou a plnohodnotnou stravou pro všechna psí plemena i jednotlivé věkové kategorie. Protože požadavky psího organismu se v průběhu stárnutí mění, musí se měnit i složení jejich potravy – jiné látky zvíře potřebuje coby štěně, jiné pak ve stáří. Je nutné se vyvarovat již dávno překonaného stereotypu, že psům stačí kost.

  Krmivo značky ProPlan pro štěňata

  Začátek života psa je stejně jako u lidí klíčový a podle toho, jaké základy psovi položíte, se bude pak odvíjet zbytek jeho života. Jednoduše řečeno – není radno nic podcenit. V tomto období se vytvoří základy pro stavbu kostry, kvalitu srsti, zdraví kostí a kloubů (klouby jsou hlavně pro velká plemena problémové) a pevnost chrupu. Zdravý, veselý a dlouhověký pes vyroste pouze ve správných podmínkách dokonalé výživy. Krmivo ProPlan je skvělou volbou – obsahuje všechny látky nezbytné pro správné fungování psího organismu: dostatek proteinů, tuků, sacharidů i vitaminů, které se zásadním způsobem podílejí na správném trávení.

  Krmivo značky ProPlan pro dospělé psy

  Z naší nabídky krmiv značky ProPlan si můžete vybrat s ohledem na rasu a velikost psa. Všechny typy jsou vyrobeny z kvalitních surovin a usnadňují tak Vašemu psovi trávení a využitelnost všech látek. Mají v sobě optimální zastoupení bílkovin, omega3 a6 nenasycených mastných kyseliny, vitamin E a další. Nezanedbatelný je i podíl zinku, jehož hlavním úkolem je podílet se na správné funkci imunitního systému.

  Krmivo značky ProPlan pro starší psy

  Starší psi často trpí nejrůznějšími nemocemi a potížemi. Tyto problémy se odvíjejí z velké části podle rasy (například velká plemena mají potíže s klouby, naopak malí psi trpí respiračními a kvasinkovými potížemi), ale velký podíl na celkovém zdravotním stavu má strava.

  Krmivo ProPlan obsahuje vyvážený obsah živin, které zlepšují reaktivitu mozku a psychiku psů. Také pomáhá udržovat správnou tělesnou hmotnost (samozřejmě nesmíte zapomínat na pravidelný pohyb a venčení, žádnému psovi nestačí třicet metrů čtverečných v bytě).

  Kromě tohoto krmiva nabízí značka ProPlan také nejrůznější doplňky stravy, jako například dentální tyčinky, které udržují svaly a redukují tělesný tuk. Obsahují 23% bílkovin a pouze 6% tuku. Jsou vhodné pro redukci zubního kamene a eliminaci výskytu zubního kazu.

 • Granule ProPlan Light...

  Pokud chcete mít doma zdravého prospívajícího psa, musíte dbát jak na to, aby měl dostatek pohybu, tak i na zdravou a vyváženou stravu. Kromě udržení správné funkce metabolismu a imunitního systému je klíčovým faktorem i správná hmotnost. Nadváha je pro psy stejně škodlivá, jako pro lidi. Hlavně pak starší psi s nadváhou se často potýkají s bolestivými klouby, v důsledku čehož bývají neochotní se pohybovat a často také podráždění bez chuti do života.

  K nadváze kromě špatných pohybových návyků může často vést i kastrace. Snížení produkce hormonů zvyšuje pasivitu psů – když psi nereagují na chemické podněty z okolí, často nemají důvod se za něčím hnát a stávají se z nich povaleči.

  Kastrace má za následek také zklidnění psů, nezřídka se využívá u nadměrně aktivních plemen nebo příliš hlučných jedinců. Není to ovšem optimální řešení a je třeba dbát na správnou životosprávu – zanedbání v tomto případě může mít pro psa často i fatální následky.

  Granule značky ProPlan

  Tyto granule jsou skvělou volbou – obsahují totiž snížený podíl bílkovin a menší procento tuků. Ne však na úkor ostatních látek – stejně jako ostatní i granule s označením „light“ jsou bohaté na vitaminy a další látky nezbytné ke správnému fungování organismu zvířete. Vybrat si můžete ze dvou příchutí – kuřecí maso nebo jehněčí.

  Složení granulí ProPlan

  Granule značky ProPlan obsahují buď kuřecí, nebo jehněčí maso, kukuřici, kukuřičný lepek, dále pak dehydrované drůbeží bílkoviny, rybí tuk a sušená vejce. Co se zastoupení jednotlivých složek týče, tak nezanedbatelnou část zaujímají minerální látky, L-lysin, pentahydrát síranu měďnatého (modrá skalice – zdroj mědi), tokoferol (vitamin E, který slouží jako antioxidant) a chlorid sodný (kuchyňská sůl).

  Podstatné je i zastoupení vitaminů – vitamin A, D3, E a vitamin C, který se podílí na udržování imunitního systému. Kromě vitaminů granule obsahují také vlákninu, vápník, fosfor, omega-3 a6 mastné kyseliny.

 • Německé krmivo...

  Značka Platinum pochází z Německa, což samo o sobě svědčí o vysokém standardu kvality. Granule této značky jsou pro psy výživné, snadno stravitelné a obsahují všechny látky potřebné pro správné fungování organismu zvířete. Granule Platinum neobsahují přidanou vodu, chemii či různá dochucovadla, maso je zpracováváno velmi šetrným způsobem, čímž je zajištěna jak kvalita, tak i chuť.

  Složení granulí

  Krmivo obsahuje velké množství vitaminů, olejů, výtažků z bylinek, rýže a zeleniny, představuje tak plnohodnotnou stravu vhodnou pro všechna psí plemena i s ohledem na věk každého jedince. Na výběr máte z kuřecího nebo jehněčího masa, které je smícháno s kukuřicí, kuřecím tukem, rýží, sušenými jablky, lososovým olejem, olivovým olejem a kořenem smilaxu lékařského. Mezi další složky pak patří celer, artyčok, řeřicha, heřmánek, smetanka lékařská, prášek z hořce a yuca.

  Co se vitaminů týče, nemalé je zastoupení vitaminů rozpustných v tucích, tedy A, D, E, K; kromě nich pak vitaminy řady B (tzv. B-komplex, kam patří B1, B2, B6 a B12), kyselinu nikotinovou, biotin, kyselinu folinovou a hepahydrát sulfidu kobaltnatého. Potrava obsahuje také antioxidanty na vitaminové bázi – jedná se o extrakty obsahující přírodní tokoferoly – tedy látky na bázi vitaminu E.

  Obsahové látky

  Celou čtvrtinu hmotnosti zaujímají proteiny, které jsou pro psa nepostradatelné, 16% tvoří tuk, 6,9% popeloviny a vláknina pouze 2%. Nadbytek vlákniny ve stravě může u psů vyvolat problémy s játry a ledvinami, které v extrémních případech mohou být fatální. Velmi významnou složkou je však 1,5% podíl kalcia a 1% fosforu – obě tyto látky se značným způsobem podílejí na správném utváření kostry a podporují tvrdost a odolnost kostí a zabraňují vzniku zlomenin.

  Péče o psa po výživové stránce je nezbytnou součástí správné starostlivosti – správně krmený pes bude prospívat a znatelně se zlepší kvalita i délka jeho života. Zanedbání tohoto faktoru může vést ke vzniku nejrůznějších onemocnění.

 • Přírodní krmivo...

  Správná výživa psa je klíčová pro jeho dobrou kondici a aktivní a spokojený život. Ne každé krmivo však pokrývá veškeré nároky zvířecího organismu, obzvláště opatrní musíte být v případě chemicky upravovaných látek, které mohou často přinést více škody než užitku a Vašemu čtyřnohému kamarádovi ublížit. I proto bylo německou společností za pomoci veterinářů a výživových poradců vytvořeno krmivo Platinum, s vysokým podílem kuřecího (případně jehněčího) masa, jež je postaveno na přírodní bázi a neobsahuje žádné konzervanty.

  Nabídka krmiva značky Platinum

  Všechna balení obsahují vysoké procento – až 70% kuřecího nebo jehněčího masa. K dostání jsou v několika hmotnostních objemech: 385g, 1,5kg nebo 5kg. Neocenitelnou výhodou je dlouhá doba trvanlivosti a snadná skladovatelnost a dávkování. Každý pes má jiné nároky, a to nejen s ohledem na věk, ale také na rasu a velikost a právě krmivo Platinum vychází těmto požadavkům vstříc svou rozsáhlou nabídkou výrobků.

  Další produkty

  Kromě klasických granulí nabízí značka Platinum také širokou škálu konzerv s 83% čerstvého kuřecího masa, které zajistí Vašemu psovi denní přísun proteinů, který je pro jeho zdravý vývoj esenciální.

  Konzervy jsou také obohaceny o rýži, která neprošla genetickou úpravou a zajišťuje tak bezpečný způsob přísunu uhlohydrátů, které podporují činnost kosterního svalstva a slouží tedy především pro aktivní život plný pohybu. Tato směs je navíc doplněna kvalitní zeleninou nasycenou vitamíny a podporující imunitu a odolnost proti poslední dobou tolik rozšířeným infekcím.

  Pro zdravé srdce Vašeho mazlíčka v ní naleznete také hodnotné nenasycené lipidy, jako je například lososový či olivový olej, které nejenom udržují srst Vašeho psa lesklou a jemnou, ale také napomáhají ke správné činnosti srdeční svaloviny a předcházejí srdečním vadám. Konzervy mají dlouhou dobu trvanlivosti a při jejich koupi si můžete být jisti, že dopřáváte svému psovi vyváženou a vysoce kvalitní stravu, která Vám zajistí ještě spoustu spokojených společných let.

 • Superprémiové granule...

  Správný výběr krmiva pro kočku je velmi důležitý. Při výběru je nutné sledovat složení a vybírat pro Vaše čtyřnohé mazlíčky jen to nejlepší a nejkvalitnější. Kompletní a vyvážené krmivo musí kočce zajistit krásnou srst, spoustu energie a hlavně musí mít dobrý vliv na její zdravotní stav. Na výběr je dnes široké spektrum granulí, konzerv, kapsiček pro kočky. Každá kočka si tak může vybrat přesně to, co jí nejvíce chutná a vyhovuje. Při výběru vhodného krmiva pro kočku je samozřejmě nutné přihlížet i ke stáří, rase a zdravotnímu stavu kočky. Je také nutné přihlížet na to, kde se kočka nejčastěji pohybuje. Zda je kočka převážně doma nebo venku.

  Granule pro kočku bez kukuřice

  Granule jsou nedílnou součástí jídelníčku každé kočky. Granule jsou vyráběny tak, aby obsahovaly všechny potřebné látky. Díky těmto látkám bude mít Vaše kočka krásnou srst, výborný zdravotní stav a přísun energie. Při výběru správných granulí pro kočku je dobré poradit se s odborníky, kteří Vám doporučí pro Vaši kočku to nejlepší. Zároveň záleží na chuti každé kočky. Každé zvíře je jiné, a proto je dobré vyzkoušet více druhů granulí a umožnit tak kočce výběr.

  Webové stránky ceskyzverimex.cz nabízí to nejlepší pro Vaše čtyřnohé miláčky. Všechny výrobky jsou vysoce kvalitní a představují to nejlepší na českém trhu. Krmiva jsou bez zbytečných chemických látek a vyráběna tak, aby chutnala každému mlsnému jazýčku.

  Granule pro kočku značky Annamaet

  Krmiva značky Annamaet jsou holistická, tedy zjednodušeně celostní. Granule pro kočku Annamaet tedy představují komplexní a vyváženou stravu. Holistická krmiva neobsahují žádné obiloviny, naopak je zde přirozeně zastoupeno velké množství bílkovin z čerstvého masa a vitamíny. Holistická krmiva jsou vyrobena pouze z čerstvých surovin a obsahují vysoký podíl masa, ovoce, zeleniny a bylinek. Krmiva značky Annamaet neobsahují potraviny s vysokým obsahem škrobu, např. pšenice, kukuřice, sója. Krmiva jsou zároveň hypoalergenní, bez umělých konzervantů, barviv a ochucovadel. Všechny použité suroviny v krmivech jsou přírodní. Kočičí granule jsou vyráběny z těch nejkvalitnějších složek a Vaše kočka vždy dostane jen to nejlepší.

 • Krmiva vhodná i pro...

  Při výběru správného krmiva pro Vaši kočku je důležité přihlížet na věk a zdravotní stav kočky. Krmivo by mělo obsahovat vyvážené množství všech potřebných látek. Kvalitní granule zajistí kočce dlouhý a plnohodnotný život, zdravou srst, přísun energie

  S výběrem krmiva Vám často pomůže i samotná kočka. Každá kočka je originál a má ráda něco jiného. Je tedy dobré umožnit kočce výběr z více druhů. Na trhu se objevuje velké množství granulí pro kočky, konzerv, pamlsků

  Důležité je také vybrat pro svou kočku to nejkvalitnější ze širokého spektra druhů značek krmiv pro kočky. Krmiva značky Annamaet jsou vhodná i pro vybíravé kočky. Pro Vaše kočky bude značka Annamaet jasná volba.

  Krmiva značky Annamaet

  Annamaet představuje superprémiové krmivo pro kočky, které neobsahuje kukuřici, sójové produkty, chemické konzervanty, barviva nebo umělé příchutě. Annamaet jsou holistická a grain free krmiva. Krmiva obsahují pouze přírodní suroviny a při výrobě krmiv jsou dodržovány přísné kvalitativní normy. Receptura krmiv značky Annamaet je založena na velmi kvalitních živočišných bílkovinách s vysokou stravitelností. Živočišné suroviny, které jsou základem granulí Annamaet, pocházejí z volně chovaných zvířat. Značka Annamaet je vyhlášena nejen vysokou kvalitu, ale také svou výjimečnou chutí.

  Krmiva Annamaet jsou absolutní špičkou v granulovaných krmivech, dokonce v USA patří k nejlépe hodnoceným krmivům. Složení krmiv Annamaet představuje návrat k poctivému a přirozenému krmení.

  Krmiva značky Annamaet zajistí Vaší kočce více energie, lepší zdraví, delší životnost a kvalitnější srst. Kvalitní strava zaručí Vašemu čtyřnohému miláčkovi delší a aktivnější život. Dopřejte Vaší kočce kvalitní a vyváženou stravu!

 • Lehce stravitelné...

  Krmivo pro kočku je potřeba vždy vybírat velmi pečlivě. Je nutné číst složení jednotlivých granulí, konzerv, atd., aby Vaše kočička dostala vždy jen to nejlepší a nejkvalitnější. Při výběru krmiv je nutné dbát na stáří a fyzickou kondici Vaší kočky. Kvalitní krmiva podporují zdravý vývoj kočky a krásnou lesklou srst. Granule pro kočky jsou vyráběny přesně podle potřeb dospělých koček. Na trhu se objevuje velké množství druhů granulí, různé velikosti balení a z různých druhů masa. Můžete tak své kočce nabídnout přesně to, co potřebuje a co jí chutná.

  Prémiová krmiva Iams

  Krmiva Iams mají vysoký obsah výživové hodnoty v každém gramu, což zaručuje přísun potřebných živin. Při krmení je tedy možné volit menší dávkování, a přesto bude krmivo splňovat všechny požadavky na živiny. Krmení kočky Vás může vyjít levněji než dříve.

  Kočičí krmivo Iams s živočišnými proteiny

  Krmiva Iams představují na trhu opravdovou kvalitu. Při výrobě granulí a krmiv značky Iams jsou používány jen ty nejkvalitnější suroviny. Iams krmiva jsou plné chuti, obsahují živočišné bílkoviny, které pocházejí ze zvířat určených pro normální spotřebu. Krmiva Iams jsou vyráběna bez konzervantů a přidaných barviv. Granule Iams obsahují vysoce aktivní protein z kuřete, jehněte nebo ryb, což napomáhá k udržení správné tělesné kondice a svalové hmoty kočky.

  Kočka je masožravec, potřebuje tedy krmiva s vysokým obsahem živočišného proteinu. Pro podporu zdravé kůže a srsti obsahují krmiva značky Iams správný poměr mastných kyselin Omega3 a6. Vitamín E podporuje imunitní systém a přírodní vláknina správné zažívání. Krmiva Iams ve formě suchých granulí udržují čisté zuby a zdravé dásně kočky. Díky esenciálním živinám bude srdce a tělo Vaší kočky zdravé.

  Granule Iams pro kočky jsou snadno stravitelné a mají vysokou výživovou hodnotu. Krmiva značky Iams jsou kompletní, obsahují tedy všechny potřebné živiny. Granule Iams kombinují vynikající chuť s vysokou stravitelností. Značka Iams nabízí suchá krmiva ve formě granulí a mokrá krmiva jako masové kapsičky.

 • Kompletní krmivo Iams...

  Krmiva značky Iams obsahují všechny nezbytné živiny pro kočky. Krmiva jsou 100% kompletní a vyvážené. Díky skvělé kombinaci úžasné chuti a výborné stravitelnosti se krmiva Iams stanou nedílnou součástí jídelníčku Vaší kočky. Kočka si granule značky Iams zamiluje a Vy budete mít jistotu, že jí dáváte kvalitní a kompletní stravu, která jí navíc chutná.

  Krmiva obsahují vysoce aktivní protein z kuřete, jehněte nebo ryby, který udržuje tělesnou kondici a svalovou hmotu kočky. Mastné kyseliny Omega3 a6 podporují zdravou kůži a srst Vašich čtyřnohých miláčků a díky vitamínu E, který je také součástí krmiv Iams, je také podpořen její imunitní systém. Kousání granulí navíc prospívá chrupu kočky. Iams vyrábí krmiva různých druhů tak, aby odpovídala potřebám koček v jejich jednotlivých etapách života.

  Iams pro dospělé kočky

  Dospělá kočka potřebuje kvalitní stravu, aby se udržela zdravá a v kondici. Granule Iams Cat Rich In Chicken jsou určeny pro dospělé kočky ve věku od 1 do 7 let. Díky vysoce kvalitním živočišným proteinům a tukům jsou granule výživné i chutné.

  Iams pro mladé kočky

  Granule Iams Kitten Rich In Chicken jsou vhodná pro koťata od 1 do 12 měsíců a kočky kojící nebo v březí. Koťátko potřebuje přísun živin, aby se správě vyvíjelo. Granule obsahují všechny tyto nezbytné a kvalitní látky. Krmivo je syté a zároveň jednoduše stravitelné. Granule jsou malé, a proto je stráví i malé koťátko. Granule dodají kočce velké množství energie, vitamínů a minerálů.

  Iams pro starší kočky

  Iams Cat Mature & Senior Ocean Rich in Chicken je krmivo určené pro starší kočky od 7 let. Krmivo obsahuje optimální množství živočišných proteinů, což udržuje zdravé svaly. Kočky v tomto věku mají poměrně jiný životní styl než kočky v aktivním věku, a proto potřebují přísun správných látek. Granule Iams Cat Mature & Senior obsahují všechny živiny, které kočka v tomto věku potřebuje.

  Iams pro kastrované kočky

  Krmivo Iams Cat Light Rich In Chicken je kompletní krmivo pro kastrované a sterilizované kočky. Toto krmivo je také vhodné pro kočky s tendencí k obezitě od 1 do 7 let. Kastrované kočky mohou mít různé zdravotní problémy. Granule Iams Cat Light obsahuje správný poměr živin a vlákniny a snižují kalorický příjem.

 • Vysoce stravitelné...

  Na trhu existuje velké množství druhů krmiv pro kočky. Je potřeba být při výběru velmi pozorní, abyste vybrali pro Vaše miláčky to nejlepší. Speciální druhy krmiv se vyrábí pro dospělé kočky, pro koťata, pro kočky březí, pro starší kočky, pro kočky kastrované… Každá kočka potřebuje jiný přísun živin. Je tedy nutné vybrat vždy takové krmivo, které přesně odpovídá Vaší kočce. Například koťata potřebují živiny, které podporují zdravý vývoj, naopak starší kočky potřebují podporovat svaly, dodávat energii. Záleží také na tom, zda kočka žije uvnitř domu/bytu, nebo se pohybuje venku.

  Kočičí granule

  Krmiva jsou vyráběna v různých příchutích, z různých druhů masa. Vybere si každý mlsný kočičí jazýček.  Na výběr je také široké spektrum suchých a mokrých krmiv. Díky kombinaci suchých a mokrých krmiv zajistíte kočce přísun všech důležitých živin a zároveň uspokojíte jejich chuťové buňky. Dopřejte Vaší kočce tu nejvyšší kvalitu. Vaše kočka Vám za to bude vděčná!

  Krmivo MEOWING HEADS

  Superprémiové krmivo pro kočky MEOWINGS HEADS je složeno ze surovin nejvyšší kvality a chutná všem typům koček. Maso pochází z volného chovu a krmiva neobsahují žádná dochucovadla, barviva ani konzervanty. Krmiva MEOWINGS HEADS z Velké Británie jsou oceněna titulem Pet Supplier a PATS Award 2010/2011.

  Kočka je velmi vybíravý tvor, co se týče jídla. Je potřeba vybírat kočkám tu nejkvalitnější stravu, která je bohatá na živiny a další potřebné látky. Granule MEOWING HEADS jsou složeny pouze z kvalitních surovin.

  Granule obsahují 70% masa, ryb a vajec. Tyto suroviny jsou pro kočku výborně stravitelné. Vejce představuje nejsnáze stravitelný zdroj proteinů. Všechny proteiny v krmivech jsou zásadně živočišného původu. Granule MEOWING HEADS jsou dostupné v baleních po 250 g, 2 kg a 6 kg. 

 • Výběrové krmivo...

  Kočka je tvor, který je poměrně náročný na stravu. Kočka je především masožravec, potřebuje tedy ve své stravě větší podíl masa než ostatních složek. Nejvhodnější je maso hovězí, kuřecí, krůtí maso nebo maso z mořských ryb. Při krmení koček je samozřejmě důležité dbát na věk kočky nebo na její zvláštní nároky. Každá kočka má speciální nároky a jiné potřeby. Ty je nutné uspokojovat, aby Vaše kočka byla šťastná a zdravá.

  Krmivo MEOWING HEADS pro kočky

  Krmivo MEOWING HEADS z Velké Británie představuje superprémiové krmení pro kočky. Jeho chuť si zamilují všechny druhy koček. Při výrobě krmiv MEOWING HEADS jsou použity pouze suroviny nejvyšší kvality – krmiva neobsahují žádná dochucovadla, barviva nebo konzervanty. Maso pochází z volného chovu.

  Granule MEOWING HEADS jsou kompletní a vyvážené, podporuje pevné zdraví kočky a krásnou lesklou srst. Značka MEOWING HEADS pro kočky byla oceněna titulem Pet Supplier a PATS Awards 2010/2011.

  MEOWING HEADS pro koťata

  Koťata, mladé kočky mají jiné potřeby než kočky dospělé. Koťata potřebují přísun správných látek, které podporují zdravý vývoj. Granule pro koťata a mladé kočky  MEOWING HEADS obsahují velké množství masa, které dodává koťatům sílu a energii. Koťata mají malý žaludek, ale velkou chuť k jídlu. Je tedy potřeba jim nabídnout tu nejkvalitnější stravu. Granule svou velikostí, tvarem a hustotou přesně odpovídají požadavkům koťat. Granule obsahují vyvážené množství vápníku a fosforu pro kontrolovaný růst kostí a silné zuby. DHA podporuje učení a vývoj mozku.

 • Nejlepší značka krmiva...

  Krmiva značky Ontario je to nejlepší, co můžete svému čtyřnohému miláčkovi nabídnout. Granule obsahují přesně to, co Vaše kočka potřebuje a co jí chutná. Vaše kočka si krmiva značky Ontario zamiluje a bude Vám za Váš skvělý výběr vděčná.

  Granule Ontario představují vysoce kvalitní prémiové krmivo. Tato krmiva jsou vyráběna ve spolupráci s veterináři a odborníky na správnou výživu koček. Můžete si tak být jisti, že nabízíte své kočce to nejlepší a nejkvalitnější. Granule obsahují vysoký podíl masa, jsou snadno stravitelné a velmi výživné. Díky nové upravené receptuře granule obsahují jen nízký obsah obilovin, což nezatěžuje organismus. Granule Ontario mají pozitivní vliv na zdraví a vitalitu kočky. Ontario představuje vysoce kvalitní superprémiové krmivo pro kočky.

  Příchutě krmiv Ontario

  Při výběru krmiv pro kočku je důležité přihlížet k věku, prostředí a zdravotnímu stavu Vaší kočky. Každá kočka má jiné potřeby a v různých věkových kategoriích je potřeba doplňovat jiné živiny. Ontario proto vyrábí krmiva speciálně pro mladé, dospělé, kastrované a starší kočky. Díky správnému výběru si můžete být jisti, že dáváte své kočce přesně to, co právě potřebuje.

  Granule Ontario jsou vyráběny z více druhů masa. Pro svého miláčka si můžete vybrat granule s vysokým obsahem kuřecího masa nebo s vysokým obsahem lososa. Mořské ryby obsažené v krmivech zajišťují zdravé trávení Vašich domácích mazlíčků.

 • Oblíbené kočičí...

  Granule PRO PLAN jsou kompletní a vyvážená krmiva pro kočky. Pokud chcete nabídnout Vaší kočce to nejlepší pro její zdraví, nasypte jí do misky granule značky PRO PLAN.

  Krmiva PRO PLAN jsou vyvinuta na základě vědeckých výzkumů a patří k velmi oblíbené značce krmiv mezi chovateli koček. Díky vědeckému přístupu může společnost PRO PLAN nabídnout kvalitní krmiva se specifickými kombinacemi živin, které prokazatelně přispívají k dlouhému a zdravému životu koček. Kočky mají vysoké nároky na výživu, proto je podávání správného krmiva velmi důležité. Krmiva PRO PLAN jsou vyráběna z pečlivě vybraných a vysoce stravitelných surovin té nejvyšší kvality. ProPlan nabízí produkty pro kočky v různých věkových kategoriích.

  ProPlan pro koťata

  Granule ProPlan pro koťata obsahují komplex živin OPTISTAR, který prokazatelně posiluje přirozenou obranyschopnost koťat. OPTISTAR posiluje zdraví trávícího traktu a snižuje riziko onemocnění koťat. Díky obsahu mleziva je udržována v rovnováze střevní mikroflóra a je posilován imunitní systém.

  ProPlan pro dospělé kočky

  OPTINERAL je součástí granulí pro dospělé kočky a podporuje zdravou funkci ledvin. OPTINERAL obsahuje speciální kombinaci živin včetně aminokyselin, esenciálních mastných kyselin a antioxidantů. Granule pro dospělé kočky jsou ještě vyráběny speciálně pro kočky kastrované, dospělé kočky s citlivým zažíváním a mlsnými jazýčky, pro kočky žijící v bytě.

  ProPlan pro starší kočky

  Starší kočky potřebují speciální stravu, která obsahuje živiny na podporu důležitých životních funkcí koček. Granule pro starší kočky Pro Plan obsahují LONGEVIS, což je komplex antioxidantů, omega 3 a 6 mastných kyselin a prebiotik. LONGEVIS prodlužuje zdravý a kvalitní život koček ve věku 7 a více let.

 • Vysoce kvalitní...

  Krmivo Ontario pro kočky je vytvořeno ve spolupráci s veterináři a odborníky na výživu. Granule Ontario představují vysoce kvalitní prémiové krmivo, které obsahuje kvalitní maso. Díky tak vysokému obsahu masa jsou granule snadno stravitelné. Krmiva značky Ontario jsou vyráběna podle nových upravených receptur s nízkým obsahem obilovin, což nezatěžuje organismus kočky a zabraňuje výskytu potravních intolerancí. Suroviny obsažené v krmivech značky Ontario mají pozitivní vliv na zdraví a vitalitu kočky.

  Granule Ontario jsou vyráběny v několika příchutích. Granule obsahují vysoký podíl kuřecího masa nebo masa z ryb. Krmiva jsou k dispozici v několika baleních v různých velikostech. Krmná dávka vždy závisí na prostředí, plemeni a věku kočky.

  Granule pro kastrované kočky

  Granule Ontario pro kastrované kočky nebo kočky s nadváhou obsahují všechny potřebné látky pro tento typ koček. Granule obsahují mastné kyseliny Omega 3 a Omega 6 ataurin pro zdravé srdce. Granule mají také snížený obsah energie.

  Granule pro dospělé kočky

  Krmivo je určeno pro dospělé kočky od 1 do 7 let. Granule mají nízký obsah magnézia k prevenci tvorby močových kamenů.

  Granule pro dospělé kočky žijící venku

  Ontario Adult Indoor je krmivo určeno pro dospělé kočky, které přispívá k prevenci vzniku chlupových bezoárů. Granule obsahují vysoký podíl přírodní vlákniny, která podporuje snadné trávení kočky.

  Granule pro koťata

  Granule Ontario Kitten je kompletní krmivo pro koťata. Tyto granule jsou také vhodné pro kojící a březí kočky. Koťata mají speciální potřeby, na které je potřeba dbát, aby se dobře vyvíjela a byla zdravá.

 • Velmi kvalitní krmiva...

  Krmiva Pro Plan představují špičkovou výživu pro dlouhý a zdravý život Vaší kočky. Granule pro kočky Pro Plan v sobě spojují vysoce kvalitní suroviny, které zaručí zdravý a dlouhý život Vaší kočky. Součástí kvalitních receptur Pro Plan Cat jsou suroviny z přirozených zdrojů, vitamíny a minerály. Granule podporují funkci imunitního a trávícího systému, kůže a srsti.

  Velmi kvalitní krmiva pro kočky Pro Plan jsou vyráběna z několika různých druhů masa a vždy pro konkrétní potřeby kočky.

  Pro Plan Cat Adult  představuje kompletní a vyvážené krmivo pro dospělé kočky. Směs pro dospělé kočky je vyráběna v několika příchutích: kuřecí maso s rýží, kachní maso s rýží a losos s rýží. Celozrnné obiloviny, prebiotika a rýže zaručují vysokou stravitelnost krmiva a snižují zápach z kočičí toalety. Granule pro dospělé kočky obsahují OPTIRENAL, který je potřebný pro správnou funkci ledvin. Antioxidanty navíc zpomalují proces stárnutí.

  Pro Plan Cat Delicate Turkey

  Granule Pro Plan Cat Delicate Turkey Rice jsou určeny pro kočky s citlivou kůží a trávením s příchutí krůty s rýží. Granule obsahují OPTINERAL, který podporuje správné fungování ledvin. Granule Pro Plan Cat Delicate Turkey Rice si oblíbí i ty nejnáročnější kočky. Obsahují omezený počet zdrojů bílkovin, díky čemuž se snižuje riziko vzniku potravinových alergií. Svědění a loupání kůže zmírňují mastné kyseliny omega3 a6, zinek a vitamíny B. Navíc se konzumací těchto granulí snižuje tvorba zubního kamene u koček, a to až o 40%. Granule kočku chrání a zároveň vyživují a dodávají všechny potřebné látky.

  Pro Plan Cat Derma Plus Salmon

  Granule jsou určeny pro dospělé kočky a obsahují všechny esenciální živiny, vitamíny skupiny B, vitamín E, zinek, mastné kyseliny omega3 a6 adietní vlákniny. Pro Plan Cat Derma Plus Salmon s příchutí lososa si zamilují všechny kočky. Granule pomáhají omezovat nadměrné vypadávání chlupů a podporují zdravou kůži a srst.

  Pro Plan Cat Housecat Chicken

  Granule jsou speciálně vyvinuty pro kočky, které tráví většinu času v bytě. Tento druh granulí obsahuje složky, které zamezují tvorbě trichobezoárů (smotky chlupů v žaludku) a snižuje zápach z kočičích toalet. Pro Plan Cat Housecat Chicken obsahují OPTIRENAL, který podporuje správnou funkci ledvin.

  Pro Plan Cat Junior Chicken

  Pro Plan Cat Junior Chicken jsou granule, které obsahují veškeré potřebné látky pro správný vývoj kostí a zdravého imunitního systému u koťat. Krmivo je také vhodné pro kočky březí a kojící kočky. OPTISTART, který je součástí granulí, je komplex živin, který obsahuje přirozené protilátky z kolostra a antioxidanty, které podporují imunitní systém.

  Pro kočky s nadváhou nebo méně aktivní kočky jsou určeny granule Pro Plan Cat Light Turkey. Pro kočky kastrované je vhodné krmivo Pro Plan Cat Sterilised, které je k dostání ve třech příchutích: kuřecí maso s králičím masem, losos a tuňák, kuřecí maso s krůtou. Pro starší kočky jsou doporučeny granule Pro Plan Cat Vital Age 7 +.

 • Kanadské granule Acana...

  Granule jsou nedílnou součástí stravy každé kočky. Granule nejsou příliš drahé krmivo, jsou snadné na přípravu, skladování a obsahují všechny potřebné živiny. Kvalitní granule obsahují látky, které zajistí kočce dlouhý a plnohodnotný život. Granule představují suchou formu krmiva pro kočky.

  Granule pro kočky

  Při výběru granulí je potřeba brát ohled na věk kočky, plemeno a prostředí, kde kočka žije. Granule musí kočce vyhovovat po všech stránkách. Musí prospívat jejímu zdraví a zároveň jí chutnat. Na trhu se v dnešní době objevuje velké množství značek krmiv pro kočky, je proto potřeba být při výběru opravdu pozorný, abyste vybrali pro svého čtyřnohého miláčka to nejlepší. Vaše kočka Vám bude za Váš výběr vděčná.

  Kanadské granule Acana

  Granule Acana jsou vyráběny v Kanadě v rodinném podniku z čerstvých a regionálních surovin. Výrobce granulí Acana zdůrazňuje při výrobě fakt, že jsou kočky masožravci. Granule tak obsahují všechny látky potřebné právě pro masožravce. Granule obsahují převážně maso a uspokojí tak potřeby Vašeho miláčka.  Výrobci krmiv Acana byli několikrát oceněni za výrobu kvalitních krmiv.  Můžete si tak být jisti, že Vaší kočce nabízíte jen to nejlepší a nejkvalitnější.

  Kanadské granule Acana jsou vhodné pro všechny typy koček. Značka krmiv Acana se zaměřuje na to, aby byla krmiva vhodná pro kočky všech velikostí a plemen. V nabídce tak nechybí granule pro koťata, dospělé kočky a staré kočky. Můžete si tak vybrat to, co Vaší kočce nejvíce vyhovuje a co nejvíce potřebuje.

  Krmiva značky Acana se vyrábějí v Kanadě, v Albertě. Krmiva jsou certifikována kanadskou vládou a prodávají se ve 45 zemích světa. Granule Acana splňují všechna mezinárodní nařízení a normy. Krmiva neobsahují žádné obiloviny, jen hodně druhů masa, čerstvou zeleninu a ovoce. Krmiva Acana pro kočky jsou kvalitní a výživné, jednoduše to nejlepší pro Vaše domácí mazlíčky.

 • Krmivo Acana pro...

  Prémiové krmivo Acana představuje krmivo pro kočky firmy Champion Petfoods. Krmiva se vyrábí v Kanadě - v Albertě, z čerstvých a kvalitních surovin. Značka Acana má výbornou pověst, je certifikována kanadskou vládou. Krmiva se prodávají ve 45 zemích světa a splňují všechna známá mezinárodní nařízení a normy pro výrobu krmiv. Granule pro kočky Acana neobsahují žádné obilniny, naopak je v nich obsaženo hodně druhů masa, čerstvé ovoce a zelenina. Firma Champion Petfoods byla několikrát ve světě oceněnvhodná pro kočky všech plemena za výrobu kvalitních krmiv. Krmiva Acana jsou vhodná pro kočky všech plemen, stáří a aktivity.  

  Acana Cat Grasslands

  Granule Acana Cat Grasslands představují prémiové krmivo pro kočky a koťata, které obsahuje prvotřídní živočišné suroviny: jehňata z farem Severního ostrova Nového Zélandu, kachny z Aurora Ontario, čerstvá vejce, jezerní síhy a candáty. Krmivo neobsahuje obilniny. Díky Omega 3 prospívají granule kůži a srsti koček a zároveň posilují jejich imunitní systém. Krmiva Acana Cat Grassland se vyrábí z čerstvých a prvotřídních surovin. Krmiva obsahují vysoký obsah živočišných proteinů a tuků a nízký obsah sacharidů.

  Acana Cat Pacifica

  Kompletní, plnohodnotné a vyvážené krmivo, které si Vaše kočka zamiluje, to jsou granule pro kočky Acana Cat Pacifica. Krmivo se vyrábí z 65% z ryb. Tyto prvotřídní ryby pochází z průzračných vod u kanadského severozápadního pobřeží. Granule pro kočky se tak vyrábí z čerstvých lososů, platýsů, sleďů. Každá granule je tak plná chutných rybích proteinů. Acana Pacifica Cat představuje optimální stravu pro Vaši kočku, která jí nejen prospívá, ale také chutná.

  Acana Cat Wild Prairie Feast

  Granule Acana Cat Wild Prairie obsahují hodně proteinů, vyrábí se z volně chovaných kuřat, čerstvých vajec z místních farem, kanadských a jezerních síh a candátů. Suroviny jsou vždy kvalitní a čerstvé. Krmivo má velmi nízký obsah sacharidů a nulový obsah obilovin. Krmivo tak skvěle odpovídá přírodní kočičí stravě

 • Krmné směsi Anka z...

  Krmiva značky Anka představují tu nejvyšší kvalitu kanadských výrobců granulí pro kočky a psy. Anka je tradiční dovozce extrudovaných granulovaných směsí pro domácí mazlíčky. Krmiva obsahují jen ty nejkvalitnější suroviny a splňují i ta nejnáročnější veterinární a hygienická kritéria. Máte tak záruku, že Vašemu mazlíčkovi dáváte jen to nejlepší. Kočky jsou na stravu poměrně náročné, je proto důležité dbát na to, co dostane Váš miláček do misky. Kočky jsou masožravci. Jejich strava by tak měla obsahovat převážně krmiva, která mají vysoký obsah masa a mají tak velmi blízko k původní a přirozené stravě koček

  Složení krmiva Anka

  Krmiva Anka jsou vyráběna z vysoce kvalitních surovin, nabízí tak tu nejvyšší kvalitu kanadských výrobců. Granule Anka neobsahují žádná umělá barviva, umělé konzervační látky, ani umělé příchutě. Krmné směsi jsou vyráběny pouze z vysoce kvalitních drůbežích produktů. Všechny suroviny, které jsou použity při výrobě krmiv značky Anka, odpovídají požadavkům Kanadské veterinární asociace (CVMA). Krmné směsi Anka zároveň vyhovují veškerým parametrům, požadavkům a nařízením České veterinární správy. Suroviny, ze kterých jsou krmiva vyráběna, jsou určeny k lidské konzumaci. Můžete si tak být jisti, že Vaše kočka dostává to nejlepší.

  Kočičí granule Anka

  Vaše kočka získá díky krmivům Anka plnohodnotnou stravu, která obsahuje jen ty nejkvalitnější suroviny. Tato krmiva zároveň podporují snadnou stravitelnost a zažívání Vašich miláčků. Vaše kočka tak bude jak spokojená, tak zdravá. Krmivo jí bude nejen prospívat, ale zároveň chutnat.

 • Kočičí krmná směs Anka...

  Kanadské krmné směsi Anka splňují ta nejnáročnější veterinární a hygienická kritéria a testy. Granule Anka jsou tradiční extrudované granulované krmné směsi pro kočky té nejvyšší kvality kanadských výrobců. Granule jsou vyráběny z vysoce kvalitních drůbežích produktů a všechny suroviny musí splňovat požadavky Kanadské veterinární asociace (CVMA). Krmné směsi Anka samozřejmě vyhovují všem požadavkům a nařízení České veterinární správy. Krmiva Anka tak nabízí vysokou kvalitu za příznivou cenu. Spokojená tak bude jak Vaše kočka, tak i Vaše peněženka.

  Granule Anka neobsahují žádná umělá barviva, konzervační látky a příchutě. Krmné směsi se vyrábí ze surovin určených pro lidskou konzumaci. Granule Anka se v České republice prodávají již od roku 1992. Od té doby si značka krmiv Anka pro kočky našla plno příznivců a spokojených zákazníků.  

  Anka pro kočky i koťata

  Krmné směsi Anka představují kvalitní granule za skvělou cenu. Granule Anka Cat Low Ash jsou vhodné pro kočky i koťata. Díky správnému poměru bílkovin, tuků a minerálů jsou zajištěny denní potřeby koček. Granule jsou dobře stravitelné a podporují správné zažívání koček. Granule Anka Cat Low Ash obsahují suroviny ideální pro správnou stavbu těla koček. Granule pro kočky Anka kočkám prospívají a zároveň chutnají.

  Doporučené dávkování granulí Anka Cat Low Ash je 10 g krmiva na 1 kg hmotnosti kočky na den. Dávkování je samozřejmě nutné upravit podle zdravotního stavu a kondice kočky. Při podávání suchých granulí musí být dodržován přísun čerstvé pitné vody po celý den. Nabídněte Vaší kočce to nejlepší a nejkvalitnější. Vaše kočka Vám bude za Váš výběr vděčná.

 • Kočičí krmivo Bosch z...

  Granule Bosch pro kočky jsou velmi kvalitní krmné směsi pro Vaše kočičí miláčky, které jsou vyráběny v Německu. Granule představují optimální a vyváženou stravu pro kočky. V granulích je optimálně vyvážený poměr minerálních látek a stopových prvků. Díky složkám, které granule obsahují, je podporován pohybový aparát kočky. Kočičí krmiva značky Bosch tak podporují zdraví Vašich miláčků a zároveň jim skvěle chutnají. Krmiva neobsahují žádná umělá barviva, aromata nebo konzervační látky. Německá značka Bosch dodává na český trh kvalitní granule pro kočky různého věku. Vybrat si tak můžete ty nejvhodnější právě pro Vaši kočku.

  Granule pro dospělé kočky

  Bosch Cat Sanabelle Adult představují kompletní krmivo pro dospělé kočky. Krmiva značky Bosch jsou vyráběna rodinnou firmou a receptury odpovídají nejnovějším vědeckým poznatkům. Granule obsahují složky živočišné povahy, které pocházejí výhradně ze zvířat určených ke konzumaci člověkem. Granule Bosch Cat Sanabelle pro dospělé kočky jsou vyráběny v několika příchutích: pstruh, pštros, jehněčí s rýží. Granule se také vyrábí pro kočky s citlivým močovým ústrojím, pro kočky trpící potravními alergiemi. Dále jsou krmiva vyráběna pro zlepšení kvality srsti a kůže a k udržení hygieny chrupu koček.

  Granule pro koťata

  Granule Bosch Cat Sanabelle Kitten jsou kompletní krmné směsi pro koťata od narození do 1 roku. Tento typ granulí je zároveň vhodný pro březí a kojící kočky. Granule obsahují velké množství drůbežího masa. Pro koťata jsou granule Bosch Cat Sanabelle Kitten velmi chutné a snadno stravitelné. Krmivo nabízí to nejlepší pro správný růst koťat.

  Granule jsou také vhodné pro březí kočky, které si potřebují před porodem vyrobit tukové rezervy. Kojící kočky mají vysoké nároky na obsah živin v potravě a ty granule Bosch Cat Sanabelle Kitten mají. Granule jsou velmi chutné a obsahují nadprůměrný obsah živin. Díky vysokému obsahu vitamínů a stopových prvků je posílena obranyschopnost a vitalita koček. Granule mají zároveň vysoký obsah omega3 a omega 6 nenasycených mastných kyselin, které ve spojení s organicky účinným zinkem zajišťují hladkou kůži a krásnou srst.

 • Vyvážené německé...

  Granule Bosch jsou vyráběny v Německu. Jsou to velmi kvalitní granule pro kočky, které neobsahují žádná umělá barviva, aromata ani konzervační látky. Krmné směsi obsahují spoustu drůbežího masa a správný poměr vitamínů, živin a vlákniny. Krmiva značky Bosch nabízí to nejlepší pro Vaše kočičí miláčky. Granule se vyrábí v několika druzích, speciálně dle potřeb každé kočky.

  Bosch Cat Sanabelle Sensitiv

  Granule Sanabelle Sensitive je speciální krmivo pro kočky s citlivým trávením. Tyto granule ocení i vybíravé kočky, které krmivo odmítají nebo jí nepravidelně. Krmivo Sanabelle Sensitive je také vhodné pro dlouhosrsté kočky. Dlouhosrsté kočky mají problémy s tvorbou chomáčků chlupů v žaludku. Granule obsahují speciální látky, které umožňují bezproblémový průchod vzniklých chomáčků střevem.

  Bosch Cat Sanabelle Urinary

  Bosch Cat Sanabelle Urinary jsou granule pro dospělé kočky, které mají citlivé močové ústrojí. Granule kočkám nejen prospívají, ale zároveň skvěle chutnají a jsou snadno stravitelné. Suché krmivo Bosch Cat Sanabelle Urinary obsahuje nízký obsah bílkovin a minerálních látek, což snižuje produkci moči a tím i zatížení ledvin a močových cest.

  Bosch Cat Sanabelle Hair Skin

  V krmivu koček by neměly chybět látky na podporu kvality jejich kůže a srsti. Bosch Cat Sanabelle Hair & Skin jsou speciálně vytvořeny tak, aby byla srst kočky elegantní, hebká a lesklá. Vysoký podíl kvalitních olejů a tuků zaručuje zdravou kůži a krásnou srst.

  Bosch Cat Sanabelle Light

  Bosch Cat Sanabelle Light jsou kompletní granule pro kočky, které trpí nadváhou a jsou vhodné také pro kastrované kočky. Granule jsou vhodné pro kontrolu a regulaci váhy. Krmivo obsahuje vysoký obsah vlákniny a čerstvou drůbež. Díky vysokému obsahu vlákniny má kočka rychleji pocit sytosti.

  Bosch Cat Sanabelle Adult No Grain

  Krmivo je vhodné pro citlivé kočky, které trpí potravinovými alergiemi. Bosch Cat Sanabelle Adult No Grain snižuje rizika potravních alergií a usnadňuje trávení přijaté potravy. Krmivo neobsahuje umělé barviva, dochucovadla a sóju. Granule mají vysoký podíl živočišného proteinu a podporují močové cesty a ledviny, aby se v těle kočky neukládaly škodlivé látky.

  Bosch Cat Sanabelle Dental

  Krmivo je vhodné pro kočky, které mají problémy s udržováním hygieny chrupu. Granule působí díky svému povrchu a velikosti jako zubní kartáček.

 • Šetrné superprémiové...

  Krmivo značky Brit Care pro kočky je vysoce stravitelné a kvalitní krmivo. Granule jsou dokonale využitelné – jsou vyráběny pro kočky všech věkových kategorií a pro speciální požadavky každé kočky. Granule Brit Care jsou superprémiové  a maximálně šetří organismus koček. Zároveň granule chrání proti negativnímu působení vnějších vlivů.

  K výrobě krmiv Brit Care Cat jsou použity jen hypoalergenní suroviny – kuřecí maso, losos, krocan s rýží… Krmiva jsou vhodná pro každou kočku a vždy kvalitně přispívají  k dobrému zdravotnímu stavu. Granule obsahují množství látek, které posilují imunitu a přispívají ke zdraví organismu. Zároveň chrání před vznikem vážných onemocnění. Granule se vyrábí v několika velikostech balení, v několika typech tak, aby vyhovovaly potřebám každé kočky.

  Hypoalergenní superprémiové krmiva pro kočky Brit Care Cat neobsahují sóju, vepřové maso ani žádné rizikové suroviny a chemikálie.

  Krmiva pro koťata 

  Brit Care Kitten s kuřecím masem a rýží je vhodné pro rostoucí koťata a březí a kojící kočky. Krmivo splňuje všechny požadavky na speciální stravu malých koťat. Granule nezatěžují trávicí trakt, obsahují vysoký podíl masa, důležité živiny a tuky. Krmiva pro koťata jsou chutná a zároveň podporují jejich imunitní systém.

  Krmiva pro dospělé kočky 

  Dospělé kočky potřebují speciální stravu, která bude vyhovovat konkrétním požadavkům každé kočky. Kočka žijící venku potřebuje jiné látky než kočka žijící uvnitř. Je potřeba nabídnout kočce přesně to, co potřebuje.

  Krmiva starší kočky

  Brit Care pro starší kočky je superprémiové a hypoalergenní kompletní krmivo. Krmivo Brit Care Cat Angel I´m Delighted Senior je určeno pro starší kočky nad 8 let. Granule jsou křupavé a nebolí po nich zuby.

 • Levné a kvalitní...

  Superprémiové krmivo pro kočky Brit Care je to nejlepší, co můžete kočce nabídnout. Krmivo maximálně šetří organismus a poskytuje ochranu proti negativnímu působení vnějších vlivů. Kočičí granule Brit Care jsou nejen kvalitní, ale zároveň levné a poskytnou Vaší kočce to nejlepší. Granule se vyrábí výhradně z hypoalergenních surovin, jako je kuřecí maso, losos, krocan… Správný výběr krmiva pro Vaši kočku zamezí výskytu alergických reakcí nebo jiných potravních intolerancí

  Krmivo přesně podle požadavků kočky

  Krmiva jsou vyráběna přesně podle speciálních požadavků každé kočky. V nabídce firmy Brit Care Cat tak najdete granule pro koťata, dospělé i starší kočky. Krmivo pro kočky kastrované a sterilizované – granule obsahují látky, které působí jako prevence vzniku ledvinových a močových kamenů; pro kočky s problematickým příjmem potravy; pro kočky s nadváhou – nízký obsah energie a tuku a vysoký obsah masa zajistí redukci hmotnosti koček a pomůže danou hmotnost udržet; pro kočky s alergiemi a citlivým zažíváním. Granule pro krásnou a zdravou srst, pro dlouhosrsté kočky obsahují lososový olej, organický zinek a Omega 3 a Omega 6, které podporují zdravou kůži a srst koček. Vyberete si vždy přesně to, co Vaše kočka právě potřebuje. Vždy tak budete mít jistotu, že jí nabízíte vše potřebné.

  Granule Brit Care zároveň obsahují řadu funkčních komponent, které posilují imunitu a přispívají ke zdraví organismu. Krmiva díky svému složení především pomáhají eliminovat nebezpečí vzniku vážných onemocnění koček. Všechny granule jsou skvěle stravitelné a hlavně chutné.

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 925 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 925 položek

Follow us on Facebook