Granule ProPlan Light pro psy s nadváhou a kastrované psy

Pokud chcete mít doma zdravého prospívajícího psa, musíte dbát jak na to, aby měl dostatek pohybu, tak i na zdravou a vyváženou stravu. Kromě udržení správné funkce metabolismu a imunitního systému je klíčovým faktorem i správná hmotnost. Nadváha je pro psy stejně škodlivá, jako pro lidi. Hlavně pak starší psi s nadváhou se často potýkají s bole...

Pokud chcete mít doma zdravého prospívajícího psa, musíte dbát jak na to, aby měl dostatek pohybu, tak i na zdravou a vyváženou stravu. Kromě udržení správné funkce metabolismu a imunitního systému je klíčovým faktorem i správná hmotnost. Nadváha je pro psy stejně škodlivá, jako pro lidi. Hlavně pak starší psi s nadváhou se často potýkají s bolestivými klouby, v důsledku čehož bývají neochotní se pohybovat a často také podráždění bez chuti do života.

K nadváze kromě špatných pohybových návyků může často vést i kastrace. Snížení produkce hormonů zvyšuje pasivitu psů – když psi nereagují na chemické podněty z okolí, často nemají důvod se za něčím hnát a stávají se z nich povaleči.

Kastrace má za následek také zklidnění psů, nezřídka se využívá u nadměrně aktivních plemen nebo příliš hlučných jedinců. Není to ovšem optimální řešení a je třeba dbát na správnou životosprávu – zanedbání v tomto případě může mít pro psa často i fatální následky.

Granule značky ProPlan

Tyto granule jsou skvělou volbou – obsahují totiž snížený podíl bílkovin a menší procento tuků. Ne však na úkor ostatních látek – stejně jako ostatní i granule s označením „light“ jsou bohaté na vitaminy a další látky nezbytné ke správnému fungování organismu zvířete. Vybrat si můžete ze dvou příchutí – kuřecí maso nebo jehněčí.

Složení granulí ProPlan

Granule značky ProPlan obsahují buď kuřecí, nebo jehněčí maso, kukuřici, kukuřičný lepek, dále pak dehydrované drůbeží bílkoviny, rybí tuk a sušená vejce. Co se zastoupení jednotlivých složek týče, tak nezanedbatelnou část zaujímají minerální látky, L-lysin, pentahydrát síranu měďnatého (modrá skalice – zdroj mědi), tokoferol (vitamin E, který slouží jako antioxidant) a chlorid sodný (kuchyňská sůl).

Podstatné je i zastoupení vitaminů – vitamin A, D3, E a vitamin C, který se podílí na udržování imunitního systému. Kromě vitaminů granule obsahují také vlákninu, vápník, fosfor, omega-3 a6 mastné kyseliny.

Zobrazit

Granule ProPlan Light pro psy s nadváhou a kastrované psy Počet produktů: 2

Zobrazeno 1 – 2 z 2 položek
Zobrazeno 1 – 2 z 2 položek

Follow us on Facebook