Krmítka a napáječky pro ptáky

Krmítka pro ptáky jsou většinou součástí klece, kterou zakoupíme. Nejznámější krmítka především pro menší ptáky jsou plastová krmítka s háčky na klec. Další možností jsou krmítka s bidýlkem a stříškou. Ta jsou plastová často průhledná. Jsou vhodná především pro menší ptáky. Mohou být i rozložitelná a tím snadno udržovatelná v čistotě. Především ...

Krmítka pro ptáky jsou většinou součástí klece, kterou zakoupíme. Nejznámější krmítka především pro menší ptáky jsou plastová krmítka s háčky na klec. Další možností jsou krmítka s bidýlkem a stříškou. Ta jsou plastová často průhledná. Jsou vhodná především pro menší ptáky. Mohou být i rozložitelná a tím snadno udržovatelná v čistotě. Především pro papoušky a větší ptáky jsou více používána nerezová krmítka různých rozměrů. Ta jsou na klec uchycena pomocí háčků nebo častěji šrouby z venku klece.

Vodu ptákům můžeme podávat v miskách stejných, jako máme na krmení. Mnohem praktičtější a lepší je ale mít pro ně napáječky. V napáječkách máme jistotu stálého přísunu čerstvé vody. V miskách mohou ptáci vodu lehce znečistit. Napáječky jsou plastové a dají se lehce přichytit zvenku na klec. Vevnitř klece je pouze pítko. Napáječky i krmítka mohou být i s možností položení na zem. Ty jsou vhodné především pro kanárky a menší ptáky.

Nerezové a plastové misky pro exoty

Krmivo pro exoty podáváme do misek. Misky mohou být plastové nebo nerezové. Plastové misky mají většinou jednoduché háčky pro uchycení na klec nebo jsou to misky s bidýlky a střechou. Pro větší ptáky můžou být malé na krmení. Proto je varianta nerezových misek. Nerezové misky mají různé rozměry. Uchycení je většinou šroubem z druhé strany klece. Jsou velmi odolné, pevné a lehce se čistí.

Ptačí krmítka

Ptačí krmítka známe buď jako venkovní krmítka nebo krmítka do ptačí klece. Do ptačí klece jsou krmítka v podobě misky s bidýlkem a stříškou, plastové obyčejné misky na pověšení na klec, nerezové misky nebo misky, které položíme na dno klece. Krmítka mají různé rozměry. Pro větší ptáky a exoty jsou využívány spíše misky nerezové, které jsou větší a pevnější.

Ptačí krmítka venkovní jsou pro volně žijící ptáky. Používáme je především v zimě a ve sněhu, kdy je pro ptáky těžké sehnat potravu. Krmítka jsou většinou z přírodních materiálů nebo jejich napodobenin, aby zapadly do rázu přírody, zahrady nebo doplnily vhodně balkon či parapet. Mohou být ve tvaru domečků nebo jednoduchých zastřešených konstrukcí. Jako krmítko můžeme používat i jednoduché mřížky na lojové krmení, kde si pták pouze uzobává zavěšený na konstrukci.

Zobrazit

Krmítka a napáječky pro ptáky Počet produktů: 7

Zobrazeno 1 – 7 z 7 položek
Zobrazeno 1 – 7 z 7 položek

Follow us on Facebook